دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

تهیه و تنظیم و تولید بستر مطلوب در پرورش طیور

یک بستر مطلوب بایستی قابلیت و امکان جذب قابل قبولی برای رطوبت داشته باشد . و خویش آن عاری از رطوبت باشد چون سبب پرورش قارچ می شود . بستر باید به عنوان عایق در مقابل سوزوسرما و گرما بوده و قابل انعطاف باشد .

دستگاه جوجه کشی


طی مقطع رویش و نگهداری گله ، رطوبت مناسب برای بستر 20 الی 25 درصد میباشد . هنگامی رطوبت بستر از 25 درصد تجاوز کند ، علاوه بر ارتقاء احتمال شیوع کوکسیدیوز ، باکتریهایی که قابلیت و امکان تجزیه اسید اوریک را دارند فعال گردیده ، تخمیر مواد سریعتر صورت می گیرد و گاز آمونیاک بیشتری از بستر متصاعد میگردد . تراکم بیش از حد آمونیاک در هوای سالن باعث از در میان رفتن تاژک های مجازی تنفسی میشود که این امر عارضه ها تنفسی را دنبال خواهد داشت . در ضمن ، گاز آمونیاک آزاد گردیده ph بستر را بتدریج از 2/5 به 4/8 مرساند . این تغییر و تحول درph یار بت گرمای بستر سبب ساز بروز سوختگی هایی در قست هایی از پا و سینه و کاهش کیفیت لاشه می شود .
از طرف دیگر خشک بودن بیش از حد بستر ( رطوبت کمتر از 20 درصد ) منجر تولید گردو غبار در محفظه می‌شود که خود قضیه ساز عارضه ها تنفسی میباشد . در سرایط معمولی طیور به طور متوسط روزانه 12 تا 16 بار مدفوع نسبتا نیمه جامدی را دفع می کنند . اکثر ترین بخش مدفوع ، بقایای غیر قابل هضم غذای خورده گردیده هست ، براین اساس گونه غذای مصرفی روی ترکیبات مدفوع اثرگذار می باشد . از آنجایی که در طیور ، مدفوع و ادرار در کلواک با یکدیگر مخلوط و بعد دفع میشوند، مواد جانور دز ادرار هم روی ترکیبات مواد دفعی اثر می‌گذارد .ادرار دربردارنده مواد مانند کلرید سدیم و اسید اوریک هست که مقادیر آن ها در ادرار بوسیله تمامی ها تنظیم می‌گردد . مقادیز بالای چربی در خوراک باعث چسبنده تر شدن مدفوع و چسبیدن آن به دور و بر مقعد و کف پای پرنده و همچنین تشکیل لایه فشردهای روی بستر میگردد .
املاح
و مواد معدنی به غیر از مسمومیت های غذایی که می تواند باعث بروز اسهال در گله شوند ، مهم ترین ادله تغذیه ای که ممکن میباشد مقدار رطوبت مدفوع و متعاقب آن وضعیت بستر را زیر تاثیر قرار دهد ، اندازه املاح موجود در خوراک ، به ویژه مقادیر سدیم ، کلر و پتاسیم آن میباشد . در حالتی که مقادیر سدیم عمده از 15/ تا 2/ درصد ، پتاسیم بیشتر از 8/ درصد و کلر عمده از 12/ تا 15/ درصد باشد ، مقدار آب مصرفی افزایش یافته ، در فیض بستر مرطوب تر خواهد شد . با توجه به تاثیر املاح بر اندازه آب مصرفی ، در وقتی که گله زیر تنش ( استرس ) گرمایی باشد میتوان با بیشتر کردن این مواد به خوراک ، طیور را بدون چاره به مصرف آب بیشتری کرد تا به طور غیر بدون واسطه اثرات تنش گرمایی کاهش یابد .

پروتئین خوراک دلیل دیگر پروتئین غذا می‌باشد که کنجاله سویا یک عدد از مناع تامین پروتئین می باشد .سویا هم میتواند بستر را با مقدار فراوان پتاسیم خویش تحت تاثیر قرار دهد . در حالتی که سویا بیش از 20 درصد در جیره به کار برود سبب دفع آب از مدفوع میشود . پودر گوشت و استخوان نیز به استدلال داشتن چربی بستر را پایین تاثیر می گذارد و نباید در جیره از 5 درصد تجاوز کند .در پودر ماهی هم به برهان وجود آمین های بیوژنیک موجب ارتقا رطوبت می‌شود که با طولانی تر کردن کربنات سدیم در هر لیتر آب این ایراد برطرف می شود .
بستر
در مرغ تخمگذار کاهش رطوبت بستر در اثر کاهش بیش از حد مصرف آب میتواند اثر بر تلاش گله داشته باشد . در گله های تخمگذار با ساخت بالا حدود 25 درصد در مدفوع ارگانیک هست . در چنین حالتی کاهش رطوبت مدفوع از طرز کاهش مصرف آب ، کاهش مصرف خوراک و ساخت تخم مرغ را به ویژه در موقعیت آب و هوایی گرم دنبال خواهد داشت . عامل این امر نیاز بخش اعظم مرغ های تخمگذار در برهه زمانی تشکیل تخم مرغ به آب می باشد و همین مسائل منجر پیدایش خلل ها بیشتر در رابطه با رطوبت بستر در مرغ های در هم اکنون تولید می‌باشد . هر یک‌سری طعام با کلسیم بالا ( 5/3 تا 4 درصد ) قبلی از شروع ساخت به مقدار 4 هفته ممکن می‌باشد برای ذخیره شدن کلسیم در استخوان موءثر باشد البته سبب دفع آب به اندازه متعددی میگردد به لحاظ میرسد اثر کلسیم بالا در جیره پیش تخم گذاری طولانی بازه زمانی هست ، به طوری که عصر تولید هم سبب دفع آب و در سود ، افزایش رطوبت بستر میشود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۴۳:۴۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)