دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

بهداشت هچ و هچری

 درصد بالایی از برد در هچ به کیفیت تخم مرغ وابستگی داراست . بهداشت تخم مرغ از سالن مامان شروع می شود و نیاز مبرم به توجه و توجه و رئیس آشیانه های تخم گذاری دارد . کالا آشیانه ها، جابه جایی دقیق تخم مرغ ها و انبار سازی آنان به قوانینی فراتر از تراز استاندارد نیاز داراست . مدیر تولید کننده در گله های مامان برای ایجاد تخم مرغ های منزه خیلی دارای اهمیت است . در خیلی از مناطق به علت اینکه برنامه ای برای بهداشت ندارند و یا این که از راه های نامناسب به کار گیری می نمایند یا کمترین مرحله مدیریت را داشته اند، درصد هچ آن‌ها خیلی تحت بوده میباشد . امروزه با وارد شدن دستگاه های اتومات شرایطی را به وجود آورده می باشد که خیلی از مسائل مدیریتی را حل کرده می باشد و بیشترین مرحله بهداشتی را فراهم آورده است . اما هزینه متعددی که این دسته دستگاه ها دارند معمولا ایجاد کنندگان اشتیاقی برای بکار بردن آن‌ها در تالار های خود ندارند .

دستگاه جوجه کشی


آشیانه ها مدام می بایست منزه نگه داشته شوند و بستر در یک اساس منظم و با قاعده به طور تر و تمیز جایگزین شود . از استعمال یونجه خشک ویا کاه خود داری کنید زیرا که ممکن می باشد که آلوده به هاک آسپرژیلوس باشند . شایسته ترین انتخاب برای بستر مطلوب ، تراشه نرم چوب می باشد . تخم مرغ ها بایستی به طور منظم از لانه ها توده آوری شوند و این فعالیت می بایست دست‌کم روزی چهار توشه رخ گیرد . و آشانه ها در انتها با اعتنا ویژه ای ضد عفونی شوند .
شایسته ترین سود در هچ هنگامی حاصل می شود که فورا سپس از عده آوری تخم مرغ ها آنان را ضد عفونی نمود . در این فیس اندازه مرگ و میر، عفونت بند ناف و هر دلیلی که سبب مرگ و میر گردیده در هچ کاسته می شود . یک عدد از داده ها خیلی مهم این میباشد که در باره ضد عفونی کردن با آلدهید ها منع مصرف وجود دارااست چون که تن درستی را با خلل ساخت می نماید . در بعضا بخش ها به ضد عفونی اهمیت نمی دهند و با یک شستشوی بی آلایش و سطحی و سوای شیوه یگانه هچ را انجام می دهند . این مدل از بخش ها همیشه ممکن هست با آلودگی های سالمونلایی سرو عمل داشته باشند . براین اساس هنگامی که به روال و راه خاصی ضد عفونی را انجام ندهیم نباید که انتظار شایسته ترین نتایج را داشته باشیم . در حالا حاضر ضد عفونی آشیانه ها با اسپری های شیمیایی یکی از روشهای پاک کردن و پاکیزه کردن میباشد که بهترین نتایج را در پی داشته می‌باشد .
بهداشت دست در طی همه روند دست به دست شدن تخم مرغ ها از دست کارگر تالار به دست خدمتکار کارخانه جوجه کشی فوق العاده کلیدی هست و برای این کار بایستی مسلما از تدارک کافی و آمادگی نسبی برخوردار باشید .
منزه کردن، ضد عفونی و دود دهی منظم محل ذخیره سازی تخم مرغ ها و تجهیزات آن امری واجب و حتمی می باشد . بخصوص مکان هایی که تخم مرغ های چند تالار در آن انبار می شوند . در وسیله حمل ونقل تخم مرغ ها هم بایستی مرحله نسبی از استاندارد بالا مراقبت شود . این استاندارد بالا بایستی تا هنگامی که تخم مرغ ها به انبار کارخانه جوجه کشی می رسند محافظت شود .
نکات
مدیریتی کارخانه جوجه کشی : کارخانه جوجه کشی یکی از مرکز ها مهمی هست که تخم مرغها و تجهیزاتی که وارد آن می شود بایستی تماما از استاندارد های امنیت زیستی برخوردار و میزان پاتوژنی که بروی آن ها وجود دارد تماما برسی شود . بنابراین کارخانه جوجه کشی یک عدد از مراکزی هست که استعداد زیادی به آلودگی را دارا می باشد و ممکن می باشد یکی از فاکتورهای منابع آلودگی جوجه هایی باشد که از کارخانه تهیه و تنظیم می شود .
به عبارتی مقدار که نکات مدیریتی اساس ای برای احداث یک سالن مرغ داری وجود دارد ، نکات اساس ای فراوانی نیز برای احداث کارخانه جوجه کشی نیز وجود دارااست که می تواند به خوب تر مهیا آوردن استاندارد های بهداشتی کارخانه کمک های فراوانی نماید .
1- محل احداث : کارخانه تا جای که ممکن می‌باشد بایستی از تالار مرغداری به دور تر احداث شود در حالیکه به راحتی بتواند تخم مرغ های تالار های مامان را جمع آوری نماید .
2- نقشه ساختمان : طراحی دقیق دسته ساختمان و محفظه کارخانه می توان امداد شایانی را به کاهش آلودگی و با جدا ساختن دو ناحیه آلوده با پاک امداد به مهیا آوردن بهداشت نماید .
3- تهویه : تولید یک تهویه با برقراری جریان مناسب هوا در یک فرمان العمل یگانه می تواند خیلی امداد کننده به کاهش و به حد اقل رساندن جابه جای عفونت باشد . وسایل تهویه باید هوای تازه و تمیز را تهیه و تنظیم کند و هوای باطن تالار های هچری را به خارج سوق دهی کنند تا جای که کمترین قابلیت بازگشت را داشته باشند . به همین تر تیب هوای که خارج می شود نباید به وسایلی که غیر قابل مصرف میباشند شیوه یابد . ولی بعضا از کار خانه ها از سیستم چرخشی جریان هوا یاور با ضد عفونی آن استعمال می نمایند .
4- انهدام مواد بی مصرف : موادی که در کارخانه به کار گیری نمی شوند بایستی دور ریخته شوند، این مواد نباید در مکانها یی که در قربت تالار های مرغ داری است ریخته شوند و یا این که نباید برای محیط زیست مشکلی تولید نمایند .
5- ساخت امنیت برای کارخانه : مصل هر تالار مرغداری که به ساخت امنیت و کنترل رفت و آمد نیاز دارد کارخانه نیز به امنیت نیاز داراست و این فراوان کمک کننده هست . فراهم آوردن وسایل دوش دریافت کردن برای هر کسی که می خواهد وارد فعالیت خانه شود و یا این که حد اقل فراهم آوردن امکانی را که پیش گیری انجام شود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۱:۰۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)