دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

تهویه در جوجه کشی

 تهویه در کارخانجات جوجه‌کشی، از عامل ها مهم در جوجه‌کشی میباشد اما اکثر زمان ها قضیه اعتنا قرار نمی‌گیرد . با دقت به بروز نژادهای طیور لبریز جنس کنونی، سیستم‌های مرسوم تهویه تالار های مرغداری، کارائی لازم را ندارند . تا یک‌سری سال پیش، نیمچه‌های گوشتی در زمان 45 روز به وزن 1/5 کیلوگرم می‌رسیدند البته حالا این وزن را در 35 روز بدست می‌آورند .

دستگاه جوجه کشی


پرورش جنین از بازه تخم‌گذاری استارت می‌شود، لذا از هنگام چیدن تخم‌مرغ در دستگاه و از ساعت اولیه جوجه‌کشی نیاز به تهویه وجود دارد . تهویه در واقع در دسترس قراردادن هوای تازه با جایگاه حرارت و رطوبت مشخص برای جنین است . نژادهای مالامال محصول گوشتی کنونی، برای وصال به وزن و ضریب تبدیل مطلوب نیاز به تراز بالاتری از سوخت و ساز دارند . لذا در این جور نژادها، طبعاً جنین‌ها در بازه جوجه‌کشی حرارت و بخار آب و دی اکسید کربن بیشتری ایجاد می‌نمایند .
تخم‌مرغ جوجه کشی 15 درصد از وزن خود را در دوران جوجه‌کشی بصورت بخار آب از دست داده و درصد دی اکسید کربن در کیسه هوایی از اندازه 25 درصد به 6 درصد ارتقاء یافته و اندازه اکسیژن از 20 درصد به 14 درصد کاهش می‌یابد، لذا سیستم تهویه جوجه‌کشی باید کار کشته به تأمین حجم متعددی از هوای جدید برای تأمین نیاز جنین‌ها باشد .
یک تخم‌مرغ از68 تا 70 درصد آب تشکیل گردیده میباشد و جنین در 21 روز دوران جوجه‌کشی با فایده برداری از مواد مغذی تخم‌مرغ و مصرف کردن حدود 6 لیتر اکسیژن تقریباً 4/5 لیتر دی اکسید کربن و 11 لیتر بخار آب تولید مینماید که می بایست به وسیله تهویه از محفظه خارج شود، در غیر این رخ سبب اشکالاتی در کیفیت جوجه درآوری نظیر طولانی شدن مدت جوجه‌کشی، افزایش درصد جوجه‌های نوک زده ولی از تخم خارج نشده، شکم و ناف خمیری ( button navels) و قرمزی ساق و زانو ( red hocks) می‌گردد .
تأمین مقدار کافی حرارت، رطوبت و اکسیژن برای جوجه کشی کلیدی است و در غیر این فیس همت دستگاههای جوجه‌کشی کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهند یافت .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۰:۲۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)