دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

بررسی عملکرد سایت خدمات یاب (خدمات دورکاری)

آزادکاری خدمات یاب

اگر حرفه خاصی دارید یا به دنبال فردی هستید که حرفه مشخصی را داشته باشد، سایت خدمات یاب (khadamatyab.com) بستری را فراهم کرده تا خیلی سریع به هدف خودتون دست پیدا کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی سایت خدمات یاب بپردازیم، با ما همراه باشید…

مقدمه‌ای در رابطه با سایت خدمات یاب

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دنبال فردی متخصص برای انجام یک کار خاص باشید و ندانید که چطور باید آن فرد متخصص را بیابید؟ یا شاید شما خودتان در زمینه خاصی متخصص هستید و تمایل دارید تا قابلیت های خود یا همان سرویسی که می‌توانید ارائه دهید را به دیگران معرفی کنید! انجام هر دو کار مذکور به ساده ترین شکل ممکن و در کوتاه ترین زمان ممکن توسط سایت خدمات یاب امکانپذیر است.

سایت خدمات یاب در دسته بندی های مختلفی همچون تبلیغات و بازاریابی، نویسندگی و ترجمه  ، گرافیک و دیزاین ، وب و  برنامه نویسی ، ساخت انیمیشن ، ادیت عکس و ویدئو و بسیاری دیگر از زمینه های دیگر مجموعه عظیمی از متخصصین را به شما معرفی می‌کند. بدین صورت اگر به فردی با توانایی یا تخصص خاص نیاز داشته باشید، از طریق سایت خدمات یاب می‌توانید او را بیابید. همچنین خودتان هم می‌توانید به عنوان یک متخصص در زمینه های مختلف از طریق سایت خدمات یاب آماده سرویس دهی به دیگران شوید. خدمات یاب در واقع بستر آنلاینی است که ارتباط مستقیم و سریعی را مابین سرویس دهنده و سرویس گیرنده برقرار می‌کند و از همه مهمتر آن دو را با یکدیگر آشنا خواهد کرد. بنابراین خیلی از افرادی که سرویس یا خدمات خاصی دارند، با استفاده از سایت خدمات یاب می‌توانند از مهارت های خود کسب درآمد کنند.

چگونه از سایت خدمات یاب استفاده کنیم؟

شما به دو طریق می‌توانید از خدمات سایت استفاده کنید: در روش اول نقش کارفرما را ایفاء می‌کنید. در این روش شما فردی هستید که به دنبال یک متخصص در زمینه خاص می‌گردید. برای مثال تصور کنید دنبال فردی هستید که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیت مطلوب و البته قیمت مناسب متنی را برایتان ترجمه کند. در این شرایط کافیست که به دنبال متخصصی باشید که سرویس ترجمه در سایت خدمات یاب ارائه می‌کنند. اما در روش دوم شما نقش سرویس دهنده را ایفاء می‌کنید. برای مثال تصور کنید شما توانایی خوبی در نویسندگی و ترجمه  یا ادیت عکس و طراحی لوگو آنلاین یا هر زمینه دیگری دارید. در این شرایط کافیست که تخصص خود را در سایت خدمات یاب معرفی کنید. بدین صورت سایر کاربران قادر به مشاهده آن می‌شوند و در صورت تمایل و نیاز می‌توانند از طریق همین سایت شما را به عنوان فریلنسر(دورکار) خود انتخاب و پروژه‌ای را به شما واگذار کنند.

چگونه به عنوان فریلنسر (متخصص) در سایت خدمات یاب کار کنیم؟

اما اگر تخصص خاصی دارید یا سرویس و خدمات منحصر به فردی را ارائه می‌کنید، می‌توانید از طریق سایت خدمات یاب آن سرویس و خدمات را در معرض دید سایر افراد قرار دهید و بدین صورت سفارش دریافت و کسب درآمد از دورکاری کنید. برای انجام این کار باید مهارت هایتان را معرفی کنید و برای هر یک از این مهارت هایی که در آن ها تخصص دارید کاره (گزینه ارسال کاره جدید) ایجاد کنید. کاره در واقع یک کارت است که مشخصات سرویس یا خدمات شما را ارائه می‌کند و کارفرماها آن را مشاهده خواهند کرد و از طریق آن می‌توانند ثبت سفارش را انجام دهند. بعد از ثبت مهارت های خودتان و ایجاد کاره باید نمونه کارهایی را ارسال کنید تا تایید شود که شما توانایی انجام آن کار تخصصی را دارید. بدین صورت ثبت کاره به پایان رسیده و سایر کاربران می‌توانند تخصص های شما را ببینند و در صورت نیاز برای تخصص هایتان سفارش ثبت کنند. شما باید سعی کنید بعد از ثبت سفارش دقیقا آن را در زمان از پیش تعیین شده برای کارفرما ارسال کنید. پس اگر یک متخصص هستید و سرویس خاصی را ارائه می‌کنید، سایت خدمات یاب به بهترین شکل ممکن نقش یک دریچه تبلیغاتی را برایتان ایفاء خواهد کرد و مشتریان را به شما متصل می‌کند.

خدمات یاب تا چه اندازه قابل اعتماد است؟

سایت خدمات یاب تمام جوانب امر را در نظر گرفته و کاملا قابل اعتماد است. این سایت از یک مرکز حل اختلاف بهره می‌برد که مشکلات احتمالی کارفرما و متخصص در آن مورد بررسی قرار خواهند گرفت. بنابراین اگر مشکلی کارفرما و متخصص ایجاد شود  به راحتی قابل حل خواهد بود. همچنین سایت خدمات یاب ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم انجام صحیح کار را ارائه می‌کند. این موضوع بدان معناست که اگر متخصصی کار شما را به خوبی انجام نداد، می‌توانید کل هزینه گروگذاری شده را پس بگیرید. تسویه حساب هم بعد از تکمیل پروژه های سفارش داده شده در سایت و تایید آن از سوی هر دو سمت (کارفرما و متخصص) انجام می‌شود. البته کارفرما باید بعد از ثبت سفارش، هزینه آن را در سایت گروگذاری کند. این مبلغ نزد سایت باقی می‌ماند و بعد از اتمام پروژه و رضایت هر دو طرف به حساب متخصص (فریلنسر) واریز می‌شود. پس مشکلی هم از نظر پرداخت در خدمات یاب وجود ندارد و از این نظر هم سایت مذکور کاملا قابل اعتماد است. علاوه بر این مسائل، خدمات یاب از پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته بهره می‌برد، یعنی شما در هر ساعت از شبانه روز و هر ۷ روز هفته می‌توانید با واحد پشتیبانی سایت تماس حاصل کنید و در مورد هر مسئله از آن ها راهنمایی بخواهید. صمیمانه از توجه شما برای مطالعه این متن تشکر میکنیم…

خدمات یاب

منبع : خدمات یاب


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۵:۳۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رابطه دربین کیفیت جیره غذایی و قدرت سیستم ایمنی در طیور

امروزه عامل ها استرس زا و همچنین استرس ، بخش مهمی در صنعت طیور محسوب می گردند . رئیس این عامل ها در جهت به حداقل رساندن پاسخ طیور به آن ها از هدف ها فراوان اساسی مدیران کارآمد مزارع می باشد . در واقع استرس به پرنده اجازه نخواهد داد تا تمامی توانایی های بالقوه خود را در رویش ، ضریب تبدیل غذایی و ایجاد تخم مرغ پیدایش دهند . استرسها همینطور تواناییهای پرنده در بروز پاسخهای ایمنی را کاهش ارائه میکنند .

دستگاه جوجه کشی

امروزه عوامل استرس زا و همچنین استرس ، بخش مهمی در صنعت طیور محسوب میگردند . مدیر این عوامل در جهت به دستکم رساندن پاسخ طیور به آنان از اهداف فراوان دارای اهمیت مدیران کارآمد مزارع می‌باشد . در واقع استرس به پرنده اذن نخواهد داد تا کلیه بضاعت و توان های بالقوه خویش را در رشد ، ضریب تبدیل غذایی و تولید تخم مرغ بروز دهند . استرسها همچنین تواناییهای پرنده در پیدایش پاسخهای ایمنی را کاهش میدهند . در صنعت طیور امروزی ، پرنده ها بصورت ادامه دار و توامان پایین تاثیر دست اندرکاران استرس زای مختلفی قرار می گیرند . این دست اندرکاران استرس زا میتوانند باعث تغییرات هورمونی ، کاهش مقدار قبول طعام ، تغییرات متابولیسمی در تغذیه و همینطور بروز ایراد در وظیفه های ایمنی پرنده شوند . تاثیرات نامناسب این عوامل افزاینده میباشند . در جهت کاهش تعداد و شدت این کارداران ، استراتژیهای خاصی باید در حیث گرفته شوند . مواد غذایی ، از شناخته شده ترین مواد اثر گذار بر طرز جواب سیستم ایمنی پرنده ها به بیماریهای گوناگون هستند . بطور معمول در خلال چالشهایی که در مراحل متفاوت رشد طیور تولید میگردند ، مواد مغذی جان دار در جیره ، در جهت رشد پرنده مصرف نشده و به مسیرهای مختلفی گمراه می گردند . بعنوان مثال در خلال چالشهای ناشی از یک بیماری مختص ، پروتئینهای مو جود در بدن پرنده شکسته گردیده و آمینواسیدها با انحراف از مسیر رشد صرف ساختن پروتئینهایی در جهت ارتقاء جواب ایمنی پرنده به آن بیماری یگانه می گردند . در خلال به کارگیری از این آمینواسیدها ، افزایش فاحشی در تعداد لنفوسیتها ، پروتئینهای فاز حاد و همینطور آنتی بادیها خواهیم داشت . در فرآیند یک بیماری ، مکانیسم دفاعی مهم ترین حق تقدم خواهد بود . تغذیه مناسب می باشد که کیفیت خوب و سعی این مکانیسم دفاعی را تضمین نموده و به پرنده امداد نماید تا در برابر بیماری به پیروزی رسد . در بازخورد با چالشها ، تغذیه ایی مناسب خواهد بود که کلیه نیازهای غذایی تن پرنده را در طول زمان معضل مرتفع سازد .
این نکته را بایستی مد لحاظ قرار داد که : تولید و تجویز اینگونه جیره ها ، نبایستی محدود به عصر های چالش باشد . از اینگونه جیره ها میتوان بعنوان ابزاری در جهت پیشگیری از تاثیرات غیرمناسب استرسهای متفاوت بر سیستمهای ایمنی پرندگان موضوع استعمال قرار اعطا کرد .
اینگونه جیره ها از چند راه جواب ایمنی طیوران را بهبود می بخشند : بسط آناتومیکی بافت Lymphoid .
ساخت موکوس .
نشر سلولی .
کشتن پاتوژنها در باطن سلول .
بهبود در روند عادی سازی سیستم ایمنی طیوران .
پس از یک معضل پاتوژنیک ، نوعی جواب ایمنی چهره خواهد گرفت . این جواب میتواند بصورت یک فاز وخیم منظم و یا یک التهاب معمولی باشد . در بعضی از مورد ها هم این جواب غیر مشخص و معلوم هست . اینگونه پاسخها ، وابسته به ایجاد تغییراتی در مواد مغذی مورد به کار گیری در ماهیچه ها اسکلتی است . اینگونه تغییرات از آن جهت بایستی رخ بگیرند که نقل و انتقال پروتئینها در مرحله سلولی و ماکروملکولی در چالشها ، به برخی از مواد مغذی نیاز بیشتری دارا‌هستند .
جای هیچ تردیدی باقی نمانده هست که پرندگانی با جیره غذایی مناسب ، با بیماریها خوبتر کنار آمده و پاسخهای ایمنی بهتری را در چالشها از خود بروز می دهند . پیشرفتهای اخیر در میدان تغذیه طیور امکان آنرا به وجود آورده میباشد که با یک تغییر تحول جزئی در ورودی جیره غذایی ، انرژی جیره تغییر پیدا کند . بهرحال جیره غذایی طیور جوان در صنعت طیور تجاری امروزی ، بشدت در مواد مغذی و انرژی جیره محدود گردیده اند .
اکثری از متخصصین تغذیه مقدار انرژی را در مواقعیکه محل ورود غذا کاهش می یابد ارتقاء عر . استعمال از چربی بعنوان منشا انتخابی انرژی در این مثال ها ممکن است که بهترین تصمیم گیری نباشد . زمانی که استرس ایمنولوژیکی شناخته گردیده هستند ، کالریهای جانور در کربوهیدراتها ممکن است که بهترین تعیین باشند . بهرحال ، اطلاعات عده آوری گردیده در مطالعات نشان ارائه میکنند زمانیکه اندازه پروتئینها و یا این که آمینواسیدها یک رژیم ناکافی می‌باشد ، اندازه ساخت آنتی بادیها بر برعلیه یک بیماری مختص پائین خواهد بود .
این نکته به اثبات رسیده می‌باشد که چالشهای ایمنولوژیکی در طیوران ، میتوانند ناشی از نقص و نبود در جیره غذایی محل ورود پرنده ها باشد .
پژوهش ها اخیر نشان داده می باشد که به کارگیری از آرژنین به میزان ۱ .۲۵ درصد از رژیم غذایی ، پیشنهاد شده با NCR می‌تواند حمایت کند ساختار سیستم ایمنی را در مرغهای سلامت .
نتایج پژوهشهای اخیر نشان می‌دهد که ، استفاده از آرژنین در جیره غذایی طیور به مقدار ۱ .۲۵ درصد پیشنهادی NRC میتواند ساختار سیستم ایمنی مرغهای سالم را بهبود بخشد . این تحقیقات همینطور ، نشان داده است که به کار گیری بیشتر از آرژنین در جیره ، تاثیرات بیشتری در سیستم ایمنی طیوران نخواهد داشت . وجود میزان کافی آمینواسید آرژنین در جیره غذایی طیور ، نقش بسیار مهمی را در ساخت نیتریت اوکساید بازی می کند .
در تحقیقاتی Sung و همکاران متوجه شدند که ، تولیدها نیتریت اکساید به وسیله ماکروفاژها هنگامی که غلظت کافی آرژنین در جیره غذایی وجود دارد عمده می‌باشد .
تاثیرات وجود نیترات اکساید در جیره غذایی طیور مشتمل بر : بهبود وزن و همچنین ساختار Thymic .
تقویت تلاش Lymphocyte Mitogenesis .
افزایش سرعت بهبود زخمها .
افزایش ایمنی بدن در برابر تومورها .
پژوهش ها اثبات کرده می باشد که ، یک جواب ایمنی معلوم Humoral در طیور ، به سطح های پائینی از مواد معدنی جان دار در جیره غذایی بستگی داراست . بعنوان مثال ، پاسخهای ایمنی Humoral در برویلرها به میزان سدیم و کلراید در جیره غذایی این مدل از طیور بستگی داراست . برویلرهایی که جیره غذایی عاری از سدیم یا کلرید دارا هستند مقدار آنتی بادیهای کمتری نیز در بدنشان وجود دارند . می بایست توجه داشت که ، مقدار کلرید و سدیم باید در تعادل باشند چون عدم تعادل این دو کاهش جواب ایمنی را در بر خواهد داشت .
استرس در طیور ، سطح ها چرخش مواد معدنی را کاهش می‌دهد . کاهش مقدار این مواد می تواند بدلیل این موارد باشد .
کاهش Endogenous .
افزایش فعالیتهای متابولیک در جهت رویا رویی با استرس پدید آمده .
کاهش همت مواد معدنی .
با دقت به عوارض ذکر گردیده ، متخصصین تغذیه در حالت استرس ، معمولا سوای هیچ وقفه ایی میزان مواد معدنی جان دار در جیره های طیور را ارتقا وارد می کنند . در موقعیت استرس ، ارتقاء اندازه مس و کاهش اندازه آهن و روی گزارش شده می‌باشد .
از دورازشوخی ترین عوامل استرس زایی که طیور با آن مواجه می‌باشند ، بیماری میباشد . بدلیل نیازهایی که پروتئینهای فاز حاد در شرایط بیماری دارند ، در اینگونه چالشها متابولیسم مواد معدنی بصورت رادیکالی تغییر تحول پیدا می نمایند .
در موقعیت استرس زا ، غلظت روی در سرم خون کاهش میابد . این کاهش بدلیل فراخوانی روی از ذخایر پلاسما ، در جهت ساخت Metallothionein جدیدتر در کبد و سایر بافتها است . Metallothionein روی را بعنوان Cofactor در جهت به کارگیری به وسیله Metalloproteins و سایر پروتئینهای فاز وخیم فراهم میکند .
در حالت معضل ، مس CeruloPlasmin را بعنوان یک آنتی اکسیدان محافظتی مهار می کند . در واقع ، مس یک عدد از اجزای خالق واجب پاسخ فاز خراب می‌باشد . نبود مس CeruloPlasmin های آزاد گردیده در خلال التهاب را کاهش وارد می کنند .
و اما یک عدد از جالبترین مکانیسمهای دفاعی که حیوانات بر در مقابل بیماریها بکار می گیرند ، حذف آهن از چرخه ساخت میباشد . در برهه زمانی بازه زمانی بیماری ، آهن از چرخه ساخت انقطاع گردیده و در مکان هایی که بدور از دسترس باکتریها و انگلها هست قرار می گیرند . Weinberg در سال ۱۹۷۴ میلادی ، این پروسه جداسازی آهن را ایمنی غذایی ( Nutritional Immuny ) نامگذاری کرد . این قضیه با آزمایشات زیادی به اثبات رسیده میباشد که در فیس انقطاع شندن آهن از چرخه ایجاد در پروسه یک بیماری معمولی مرگ و میر بالایی در جمعیت گله خوا هیم داشت . از سوی دیگر ، با توجه به تحقیقات صورت گرفته ، پس از گذشت یک ساعت از معضل بیماری ، جذب آهن از طرز لوله گوارش بشدت کاهش میابد .
در خلال پاسخهای ایمنی پرنده به استرسها ، اندازه منگنز در : لوله GastroIntestinal .
ریه
ها و بسیاری دیگر از بافتهای طیور افزایش یافته است . ادله آن نیز می تواند این باشد که این ماده معدنی بعنوان یک Cofactor سوپراکسیدان بصورت خویش به خویش فراهم می شود . بهرحال در هنگام استرس ، تغییراتی بسیار جزئی در سطح های چرخه منگنز روی میدهد .
یک عدد از وسایلی که میتوان در جهت در دست گرفتن دست اندرکاران استرس زا از آن استفاده پیروزی ، تغذیه می‌باشد . تحقیقات نشان داده می‌باشد که ، جیره غذایی بطور مستقیم با پاسخ ایمنی طیوران رابطه دارد . به این ترتیب ، میتوان از جیره غذایی در جهت مطابق سازی گله با دست اندرکاران استرس زای محفظه به کار گیری کرد .
می بایست به این نکته توجه داشت که در صنعت طیور امروزی ، استرس غیر قابل اجتناب است . البته میتواند مدیریت شود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۲۱:۰۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

منظور از رطوبت کافی و یکنواخت چیست؟

منظور
از رطوبت کافی و یکنواخت چیست؟ پوسته تخم دارای منافذی جهت رساندن اکسیژن به جوجه ها می باشد، و همین امر منجر می شود تا رطوبت باطن تخم در اثر گرمای ساخت شده داخل دستگاه تبخیر شود، میزان تبخیر آب باطن تخم به رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی بستگی دارد، به این چهره که در صورتیکه رطوبت داخل دستگاه کمتر باشد سبب تبخیر اکثر آب باطن تخم گردیده و همین فرمان سبب ساز بزرگتر شدن کیسه درون تخم و در فیض نزدیکتر شدن نوک جوجه به دیواره تخم شده و نهایتا منجر می گردد که جوجه زود خیس از تخم خارج بیاید، برعکس همین موضوع هم سبب ساز دیر خارج وارد شدن جوجه از درون تخم میشود، یعنی در صورتی‌که رطوبت داخل دستگاه عمده باشد بازدارنده تبخیر ایده آل تخم شده و فرایند تبدیل تخم به جوجه بخش اعظم طول می کشد . بدین ترتیب هر چه رطوبت باطن دستگاه اکثر باشد، دوران خروج جوجه ها از باطن تخم نیز بخش اعظم خواهد بود .
جهت تامین رطوبت درون دستگاه های جوجه کشی از شیوه های گوناگونی استفاده می شود . ابتدایی ترین خط مش قرار دادن یک ظرف آب درون دستگاه می باشد . در این روش هیچ جور کنترلی بر روی میزان رطوبت باطن دستگاه و شیوه کنترل آن وجود ندارد . در دستگاه های جوجه کشی توسعه یافته از مه پاش ها و دستگاه های بخور جهت تامین رطوبت درون دستگاه استفاده می شود . میزان سفارش گردیده رطوبت در ۱۸ روز اولیه ۶۰ درصد و در ۳ روز انتها ۷۰ الی ۷۵ درصد می باشد .
رطوبت باطن دستگاه به حرارت و سرعت تهویه باطن دستگاه بستگی دارد، پس جهت تولید موقعیت بهینه، رطوبت دستگاه جوجه کشی می بایست مرتبا محاسبه و در دست گرفتن شود و در یک سطح یکنواخت قرار گیرد .

دستگاه جوجه کشی

همینطور
بخوانید : اهمیت
سنسور در دستگاه جوجه‌ کشی چرخاندن
خودکار تخم ها باطن دستگاه جوجه کشی

چرخاندن
مداد تخم ها باطن دستگاه جوجه کشی چرخاندن
خودکار تخم ها باطن دستگاه جوجه کشی

در مراحل جوجه کشی طبیعی، پرنده مامان معمولا هر ۳۵ دقیقه یکبار اقدام به چرخاندن تخم ها می نماید . استدلال ان فعالیت دوری از چسبیدن زرده به پوسته و از دربین رفتن جوجه می باشد . در دستگاه های جوجه کشی هم این کار دقیقا چهره می گیرد، اما به دو چهره دستی و خودکار .
در دستگاه ها ی جوجه کشی معمولی این فعالیت با دست و بسته به گونه تخم هر ساعت یکبار یا یکسری ساعت یکبار فیس می گیرد (مثل تخم مرغ هر ساعت یکبار و تخم بلدرچین ۳-۴ ساعت یکبار چرخانده میشود) .
در روش دستی به استدلال گشوده و بسته شدن مکرر دستگاه و تماس دست با تخم ها، محیط دستگاه غیر بهداشتی گردیده و حرارت و رطوبت داخل دستگاه قضیه نواسان واقع میشود، و این فعالیت استفاده وری و بازده عمل را پایین می آورد .
ولی در دستگاه های جوجه کشی صنعتی و پیشرفته، این فعالیت به چهره خودکار و با استفاده از موتور های گیر بکس و جک های بادی چهره می گیرد .

تهویه
مطلوب درون دستگاه برای داشتن یک فرایند جوجه کشی موفق، در کنار سه برهان دما، رطوبت و چرخش، تهویه هوا نقش با اهمیت را ایفا می کند . در ابتدای روند جوجه کشی به عامل کوچک بودن نطفه ها، نیاز چندانی به اکسیژن شم نمی شود بدین ترتیب اندازه تهویه هوای درون دستگاه باید با سرعت کمتری چهره بگیرد، با بزرگتر شدن جوجه ها نیاز به اکسیژن به مراتب بخش اعظم شده و در نتیجه سرعت تهویه هوا و مقدار اکسیژن رسانی به تخم ها بایستی با سرعت بیشتری چهره بگیرد .
تهویه مناسب هوا در پروسه جوجه کشی از اهمیت بالایی برخوردار میباشد بطوریکه درصورتی که فرایند جابه جایی هوای داخل داستگاه به درستی انجام نشود، تلفات زیادی را به دنبال خواهد داشت . حداکثر مقدار CO2 داخل دستگاه از ۳ درصد نباید بخش اعظم باشد، اگر این اندازه به ۵ درصد برسد تمام جوجه ها تلف خواهند شد .

در این مطلب شما با تاریخچه دستگاه های جوجه کشی و طرز عمل این دستگاه ها آشنا شدید، براین اساس برای داشتن یک عملیات جوجه کشی چیره و با بازده بالا شما مستمند تهیه دستگاه های جوجه کشی استاندارد و با کیفیت بالا خواهید بود، که اندازه سوددهی شما را به حداکثر برساند .

امیدوارم که با این توضیحات با مفهوم دستگاه جوجه کشی چه میباشد آشنا شده باشید . در رخ وجود هرگونه سوال در نصیب بینش ها سوالهای و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۱۶:۱۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اجرای یک برنامه ضدعفونی و تطهیر گام به قدم

 یک سالن ایده آل : در مورد ضدعفونی و پاک سازی سالنی ایده آل است که : ▪از سایر مزارع به مقدار کافی مسافت داشته باشد .
▪در مسیر باد سایر مزارع مرغداری قرار نداشته باشد .

دستگاه جوجه کشی
▪بهتر می باشد که همگی وسایل مو جود در مزارع قابل شستشو باشند ( تا حد امکان از چوب به کارگیری نشود ) ▪اتاقی برای تعویض لباس در حیث گرفته شود .
▪دیوار ، سقف ، درها و بقیه قسمتها قابل شستشو باشند .
ضدعفونی و پاک سازی مزارعی که از خصوصیات بالا به دور میباشند ، اختلال خواهد بود .
برنامه
پاک سازی گام به قدم : ▪ آفت کش ها را میتوان در این سطح و قبل از خروج بدون نقص گله بکار موفقیت .
▪پیشنهاد می‌گردد که بستر را از لبه ها به اواسط بیاورید . بطوریکه یک قدم در به دور تا دور تالار تمیز شود .
▪ میتوان در خارج از سالنها و در محوطه مزرعه هم از حشره کشها استفاده کرد .
▪گرم بودن سالن ، امداد شایانی را به انجام خوبتر عملیات ضدعفونی خواهد کرد .
▪بهتر میباشد که کنترل جوندگان بدون هیچگونه وقفه ایی پس از خروج گله از سالنها چهره بگیرد .
▪ پیشنهاد میشود که تمامی غذاها از سیستم های توزیع غذا برداشته شود تا جوندگان به سوی طعمه ها بروند .
▪این
نکته مضاعف دارای اهمیت می‌باشد که در این مرحله بقایا و همه مواد طبیعی قابل دیدن به اعتنا تطهیر شوند ▪با یک پلاستیک به قطر حداقل ۶ میلی متر تل بستر جمع شده را بپوشانید بطوری که دمای درون پلاستیک به دست کم ۶۰ سکو سانتی گراد و یا ۱۴۰ جایگاه فارنهایت برسد .
پاکسازی
خشک : ▪ کلیه تجهیزات قابل جداسازی بایستی به خارج از تالار منتقل شوند .
▪ پاک سازی کم آب گشوده می گردد به فرچه کشی و دور انداختن . این عملیات بایستی در داخل و همینطور در خارج از سالنها انجام شود .
▪هواکش ها و سایر تجهیزات تهویه باید از بیرون پاکسازی شوند .
▪خاک و سار آلودگیهای درون ساختمان باید فرچه کشیده شوند ، بدور انداخته شوند و یا این که جارو شوند .
▪ با اهمیت میباشد که این پاکسازی از بالای ساختمان شروع شود و به سمت پائین ساختمان ادامه یابد .
▪ بهتر میباشد که تجهیزاتی مانند نقاله های تخم مرغ گشوده شوند و به خارج از سالن منتقل شوند .
▪قبل از باز کردن نقاله های تخم مرغ ، دستگاه عده آوری تخم مرغ را بزنید تا باقی باقی‌مانده های تخم مرغ ، آشغال ها ، آلودگی ها و . . . به خوبی چشم شوند .
▪قیفها و گاریهای خوراک هم بایستی بخوبی مجاری طعام پاک سازی شوند ، فرچه کشیده شوند و به نیکی تراشیده شوند .
▪مدارهای الکتریکی در این مرحله می بایست خاموش شوند و از محافظهای اختصاصی برای حفاظت آن‌ها به کار گیری شود .
▪هرگونه نقص ساختاری ( مثل طبقات و دربهای آسیب دیده ) در این تراز بایستی اصلاح شود . اینکار منجر حفظ سالنها در برابر ورود جوندگان ، آفتها و پرندگان خواهد شد .
مجاری
حمل غذا : ▪برای اطمینان از حمل تمامی ذرات غذایی به خارج از سالن ، می‌توانید از یک جارو و یا این که هواکش به کارگیری فرمایید .
▪برای پاک سازی نقاله های حمل غذا می‌توانید از یک چوب مناسب به یاور یک ماده ساینده در مجاری استفاده فرمائید .
▪توجه فراوان متعددی به گوشه های غذاخوری داشته باشید .
پاک سازی
مرطوب : ▪ این مرحله شامل مرطوب کردن و شستن می باشد .
▪در این مرحله ، بهتر هست که پاک کننده ها با آب گرم ( ۱۶۰ جایگاه سانتی گراد و یا این که ۱۴۰ درجه فارنهایت ) استفاده شوند .
▪بهتر می باشد که در این سطح ، فشار آب میان ۱۱۰۰ تا ۲۱۰۰ PSI باشد .
▪ از آن جهت در این سطح از پاک کننده ها به کار گیری می‌شود که نفوذ ماده ضدعفونی در تراز آنگاه عمده شود .
▪ این مرحله ، سطح بسیار مهمی می‌باشد و در فیس عدم اعتنا دقیق به آن در گیر ضررهای جبران ناپذیری خواهید شد .
▪ فشار آبی رنگ که معمولا در این مرحله در مزارع به کارگیری می گردد در بین ۷۵۰ تا ۱۲۰۰ PSI می باشد .
▪در صورتی که سطوح پیش از این خیس شده باشند فشار آبی رنگ میان ۵۰۰ تا ۷۵۰ PSI کافی خواهد بود .
▪ امکانات دستگاه های منحصربه‌فرد شستشو به شما امکان پاک سازی کلیه سطح های را خواهد اعطا کرد .
▪ در این سطح ، هواکشها و همچنین منابع آب نیز باید از خارج سالنها و با فشار بالای آب شسته شوند .
▪تجهیزات قابل حمل نیز می بایست در خارج از سالنها با فشار بالای آب شسته شوند .
▪ خوبتر می‌باشد که برای شستشوی تجهیزات در بیرون از سالن ، آن ها را آویزان کرد .
▪ مجاری آب و سیستمهای غذادهی هم باید در این مرحله بخوبی شسته گردیده و ضدعفونی گردند .
▪در نقطه پایان این بخش هم خاطرنشان می گردد که برخی از ضدعفونی کننده ها مانند ترکیبات چهارتایی آمونیوم در فیس عدم شستشوی مطلوب در مرحله ضدعفونی غیر فعال می‌شوند .
ضدعفونی
: ▪ضدعفونی بایستی ۲۴ ساعت پس از اتمام تطهیر انجام شود ( به سالنها اذن دهید تا بخوبی خشک شوند ) .
▪همیشه از پیشنهادات سازندگان مواد ضدعفونی مصرفی به کار گیری کنید .
▪در صورتی که کارخانه آفریننده ضدعفونی کننده اجازه داده میباشد ، حشره کشها و تمیز کننده ها را با مواد ضدعفونی کننده ترکیب فرمایید . عملکرد نکنید که این فعالیت را خودتان تجربه نمائید زیرا ممکن می‌باشد که تجربه ایی تلخ باشد .
▪ عملیات ضدعفونی هم از بالای تالار به پائین خواهد بود .
▪عموما یک گالن از ماده ضدعفونی کننده رقیق گردیده برای ۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمکعب نیاز است .
▪ زمان مجاورسازی ماده ضدعفونی کننده با سطح ها مضاعف کلیدی می‌باشد . در صورتی که مخلوط ضدعونی کننده شما بصورت کف میباشد ، بازه زمانی بیشتری را در حیث بگیرید .
ضدعفونی
ثانویه : ▪تحقیقات اخیر نشان داده می‌باشد که ضدعفونی ثانویه به میزان مضاعف زیادی پخش آلودگی در محفظه را کاهش می‌دهد .
▪ ضدعفونی ثانویه میتواند دربرگیرنده عملیات دود دهی ( با گاز فرمالین یا پرمنگنات و فرمالین و یا مواد فراهم و بقیه تولید ها باشد ) و گرما دادن باشد .
▪ در این سطح هم استفاده از حشره کش پیشنهاد میگردد .
▪ضدعفونی ثانویه هنگامی از حیث اقتصادی موجه خواهد بود که سالنها یک بیماری واگیردار را پشت سر گذاشته باشند .
▪علامتهای اخطار دهنده در همگی روند پاکسازی و ضدعفونی بایستی استعمال شود .
سایر نکات . . .
▪ برای ضدعفونی و تطهیر اشخاصی خاص را برگزینید و بجز آن ها به بقیه افراد اذن انجام کاری را ندهید .
▪روی نیز رفته دوران ۱۴ روز برای استراحت سالنها سفارش میشود . در مزارعBreeder یک هفته مازاد هم پیشنهاد می‌گردد .
▪در غایت این نکته را بخاطر داشته باشید که پس از اتمام یک از روند عملیات تطهیر ، مزرعه باید مجدد قرنطینه شود .
ضدعفونی
جزئی : در اکثر مورد ها این دسته ضدعفونی پیشنهاد نمی‌شود . اما باید این نکته را بخاطر داشت که بعضا از مزارع با محدودیتهایی مواجه میباشند .
از
آنرو بر آن شدیم تا با نگاهی مختصر ، به روشهای ضدعفونی جزئی بپردازیم : ▪ پاکسازی نخستین مزارع .
▪ جمع کردن بستر سالنها در محوطه مرکزی سالن .
▪ تطهیر و ضدعفونی وسایل در خارج از سالنها .
▪ پخش بستر در کلیه سالن و آن گاه به اندازه یک اینچ بستر نو بر روی بستر گذشته قرار بگیرد .
▪ در این مرحله به کارگیری از حشره کش نیز سفارش میشود .
فهرستی
از کارهایی که باید پس از اتمام عملیات شستشو و تطهیر صورت بگیرند : ▪ مطمئن گردید که تمامی مدارهای الکتریکی درست کار مینمایند .
▪ بهتر میباشد که لامپها را ردوبدل فرمائید و لامپهای تازه بکار بندید .
▪ تمامی سا‌عتها را تنظیم کرده و از کارکرد بی نقص آنها مطمئن شوید .
▪ پوششهای حفاظتی که در پروسه تطهیر و ضدعفونی بر روی مدارهای الکتریکی قرار داده شده اند را بردارید .
▪ همگی موتورها را منش اندازی کرده و در چهره نیاز آنها را روغن کاری کنید .
▪ کارکرد مطلوب ریلهای حمل غذا ، هواکشها و بقیه وسایل را تحلیل فرمایید .
▪ عدم فرسودگی ، سوراخ و نشت مجاری آب را بررسی نمائید .
▪ از کارکرد مناسب امکانات توزیع طعام اطمینان کسب نمائید .
▪تجهیزات موتوری را خط مش اندازی کرده و از کارکرد نرم و فارغ از صدای غیرعادی آن‌ها اطمینان حاصل نمایید .
▪ترموستات ها و دماسنجها را بادقت در اختیار گرفتن کرده و از کارکرد ظریف آن‌ها اطمینان کسب نمایید .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۴۷:۵۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

گزینش جنسیت ژنتیکی در شتر مرغ

این راه و روش با استفاده از DNA رخ می گیرد .که
پروسه آن در زیر شرح داده می شود : DNA مشخصه ژنتیک هر جانور زنده می باشد که همگی ویژگیهای آن را مشخص و معلوم می سازد . هر یک از شتر مرغها DNA یا این که زنجیره نوکلئوتید خویش را داراست که هیچ گاه تغییر‌و تحول نمی یابد ، به این فیس که هر یکسری شتر مرغها ممکن میباشد در ظاهر مشابه نیز باشند البته چه بسا دو پرنده هم دارای DNA یکسان نمی باشند . این نکته ، تشخیص از نحوه DNA را در نزد رشد دهندگان دارای اهمیتی فوق العاده می سازد . DNA در سلولهای روی ساختی که کرومزوم نامیده می شود قرار داراست . کرمزومهای جنسی دارای ژنهایی می باشند که جنسیت را گزینش می کنند .

دستگاه جوجه کشی
کالا تمام پرندگان از جمله شتر مرغ به وسیله کرمزومهای جنسی معلوم می گردد . پرنده ها نر دارنده دو کرمزوم جنسی خاص خویش می‌باشند که Z نامیده می شود . ( ZZ ) ماده ها دارنده یک کرمزوم Z و یک کرمزوم W می باشند . (ZW ) هنگامی که پرنده نر اسپرم تولید می کند یک کرمزوم Z در اسپرم قرار می گیرد . البته نقش ماده در هنگام ایجاد تخم مختلف است . در صورتیکه کرومزوم W در تخم قرار گیرد جنینی که به وجود می آید ( ZW ) ماده خواهد بود . در صورتی که تخم دارای کرمزوم Z باشد ، جنین ( ZZ) نر خواهد بود . در مورد شتر مرغها و تقریباً همگی پرندگان بر عکس انسان ، کرمزومهای ماده تعین کننده کالا فرزندان می باشد .
چهار نوع مختلف نوکلئوتید در DNA وجود داراست که عبارتند از آدنین ، تیمین ، گوانین و سیتوزین . آدنین همیشه با تیمین و گوانین همیشه با سیتوزین جفت می شود . این دو مخلوط فن فراوان مولکول DNA را تشکیل می دهند . تعین جنسیت از طرز دی ان سروصدا در شتر مرغها تنها مستضعف یک قطره خون میباشد که از آن یک نمونه DNA استخراج می شود . پس از طی یکسری روند شیمیایی ، یک بر چسب رادیو اکتیو ( به نام پروب 10 ) به زنجیره DNA چسبانده می شود . که به دنبال بندهای DNA در کرمزومهای جنسی گشته و به آن می چسبد . پروب گونه کرومزوم های جنسی ZZ یا این که ZW ( یعنی نر یا این که ماده بودن پرنده را گزینش می کند . یکی از شایسته ترین جنبه های انتخاب جنسیت از شیوه DNA اعتنا بالای آن است ( 99 درصد) . با این وجود میزان دقت بستگی به توده آوری و بر چسب زدن درست نمونه های خون دارااست . تولید کنندگان می توانند مثال های خون را از طیوران در هر سنی حتی از جوجه های یک روزه گرفته و نتایج دقیق به دست آورند .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۹:۲۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

لزوم پیشرفت درتغذیه جوجه های گوشتی

 ژنوتیپ سویه های موضوع استعمال در صنعت طیور گوشتی طی 40 سال گذشته به طورمعنی داری تغییر و تحول پیدا کرده و این تغییرات تا به روز جاری نیز ادامه داشته است کمپانی های فروشنده سویه های متعدد طیور از معیارهای گزینش متفاوتی به کارگیری می نمایند که این امر موجب گردیده میباشد که ژنوتیپ های مختلفی در صنعت طیور دنیا در دسترس باشد درعین حال بیشتر متخصصین تغذیه طیور هنگام تنظیم جیره و طراحی راهکارهای تغذیه ای جوجه های گوشتی این تغییرات را در نظر نمی گیرند روشی که در اکنون حاضر برای تنظیم جیره های غذایی جوجه های گوشتی استعمال می شود متکی بر جداول احتیاجات غذایی است که برای دوره های مختلف زندگی جوجه های گوشتی تنظیم شده میباشد .

دستگاه جوجه کشی

در این جداول نیاز سویه های مختلف جوجه های گوشتی بر پایه توانایی رویش و تپل گردیده آنان در حیث گرفته نمی شود و در کار و با استعمال از این جداول بهبودی در تغذیه جوجه ها حاصل نمی شود برای پیشرفت در این مورد اضطراری میباشد اطلاعاتی در مسئله پرنده خوراک و محفظه زندگی جوجه ها جمع آوری گردد تا بتوان این دست اندرکاران را در یک جور جهت پیش بینی ظریف مصرف خوراک و رشد سویه های متعدد در محفظه های گوناگون به عمل موفقیت با به کارگیری از چنین مدلی می توان اقتصادی ترین رویه تغذیه جوجه های گوشتی در وضعیت مختلف را گزینش نمود چون تنها روشی که متخصص ها تغذیه طیور می توانند با استفاده از آن کارایی تغذیه جوجه های گوشتی را ارتقا دهند به کارگیری از مدلی جهت شبیه سازی وضعیت پرورش آنهاست .
مقدمه
در قبلی نیاز جوجه های گوشتی به اسیدهای آمینه از روی نتایج تست هایی تقریب زده شده که در آنها جیره های حاوی مقادیر متعدد اسیدهای آمینه یگانه به جوجه های گوشتی با یک سن معین داده گردیده بود غلظتی از اسیدهای آمینه که حداکثر رشد را ساخت می کرد به تیتر مقدار نیاز به آن اسید آمینه در حیث گرفته می شد با وجودی که این راه ایراداتی داراست اما هنوز نیز توسط بسیاری ازمتخصصین تغذیه مورد استفاده قرار می گیردد نیازهای مواد مغذی که به این خط مش به دست می آیند به چهره مقادیر اثبات در جیره بیان می شوند که برای تهیه جداول تغذیه ای و تنظیم جیره هایی با دست‌کم بها به عمل می مراحل . البته انتظار یک آنالیز اقتصادی از چنین اعداد ثابتی غیر ممکن میباشد به عنوان مثال با در نظر به چنگ آوردن یک مقدار اثبات برای نیاز به یک اسید آمینه تشخیص تاثیر بیشتر یا این که اندک کرد ن غلظت آن اسید آمیه بر میزان پرورش ، مصرف خوراک و مخلوط جنازه نقص‌ خواهد بود همچنین توجیه متعدد بودن میزان احتیاجات در ژنوتیپ های متعدد جان دار در صنعت جوجه های گوشتی غیر ممکن هست در واقع در این رویه به تغییراتی که در نژادهای مختلف جوجه های گوشتی ایجاد شده کمتر توجه شده میباشد بخش اعظم متخصص ها تغذیه چنین می پندارند که جوجه های سرعت بالا الرشد غذای بیشتری زمینه نیازشان را جبران می کند البته موریس و نورو با عارضه ها قانع کننده ای نشان دادند که چنین اتفاقی صورت نمی دهد .
فیشر و همکاران نشان دادند که سودمندی در حیث به دست آوردن احتیاجات حیوان به فیس متغیر بستگی به ارزش اسیدهای آمینه و ارزش نهایی مال تولیدی خواهد داشت به این ترتیب به خواسته تعیین مصرف با صرفه اسید آمینه در شرایط اقتصادی معلوم می توان از معادلات پیش بینی فایده گرفت . با وجود پذیرش این نظریه که بهتر هست احتیاجات اسیدهای آمینه اثبات در لحاظ گرفته شود هنوز هم متخصص ها تغذیه طیور تمایل زیادی به استعمال ازمقادیر ثابت دارا هستند علت اصلی این موضوع آن می باشد که برای در لحاظ به چنگ آوردن نیازها به صورت متغیر و گزینش جداول احتیاجات غذایی مناسب عوامل زیادی بایدمدنظر قرار گیرند این دست اندرکاران به طورخلاصه عبارتند از : توانایی و استعداد نژادی تفاوت میان اشخاص در یک مقطع و در هر فرد در ارتفاع مدت تاثیر مقادیر گوناگون مواد مغذی و نسبت های انرژی به پروتئین بر روی مصرف خوراک ادغام لاشه و میزان پرورش پروتئینی ، اثر دمای محیط بر همه عوامل فوق و تنش های محیطی و غذایی به گونه ای که می توانند حیوان را از مصرف اندازه موضوع نیاز از یک طعام برای رویش متناسب گشوده دارا‌هستند . امروزه با توسعه کامپیوترها و علوم جان دار می توان بسیاری از کارداران یاد شده را در مدل های مشابه سازی در لحاظ گرفت متخصصین تغذیه و ژنتیک و همینطور تولید کنندگان می توانند برای رشد جوجه های گوشتی با کارآیی بیشتر ازمدل های مشابه سازی استفاده نمایند در واقع تنها منش مطمئن جهت برآورد احتیاجات مواد مغذی حیوان ها در اکنون پرورش استعمال ازمدل های شبیه سازی میباشد .
نظریه
رشدو مصرف غذا مقدار رشد بالقوه : پیش بینی کارایی ساخت ، مشکلی عمومی در رشد حیوان ها می باشد حل این خلل به توانایی تعریف مشخصات پرورش حیوان ها ، بستگی داراست البته در منابع جانور راه و روش خاصی برای توصیف خصوصیات پرورش نژادهای متعدد که مقایسه اختلافات و شباهت های میان حیوانات را میسر می سازد بیان نشده است و یا این که دعوا جامعی در این باره چهره نگرفته است لکن با ترقی دسته شبیه سازی در جهت تعریف رویش و مصرف غذای حیوان ها ارائه تعریفی بی نقص وجامع از نژآد امری ضروری به نظرمی رسد اغلب تولید کنندگان و متخصصین طیور مفهوم میزان رویش بالقوه را به درستی درک نکرده اند مقدار رویش بالقوه حداکثر رشدی نیست که از یک گله گوشتی با نژاد معلوم و زیر حالت پرورش تجاری به دست می اید بلکه میزان رشدی می باشد که یک نژاد پایین حالت پرورشی و تغذیه ای درست می تواند داشته باشد ترکیبات لاشه پرنده ای که زیر چنین شرایطی پرورش کرده می باشد می تواند نشان دهنده ویژگی ها ژنتیکی نژاد خاصی باشد البته بعضی از ویژگی ها جنازه مثل اندازه چربی ذخیره شده ممکن می‌باشد به طور معنی داری زیر تاثیر غذای خورده گردیده رویکرد تغذیه و محفظه قرار بگیرد . امان برای توصیف و ارزیابی ژنوتیپ های متفاوت با توانایی رشد وذخیره پروتئین در پرنده استعمال کرد در این خط مش از همبستگی های آلومتریک مو جود در میان پروتئین ، آب ، خاکستر و چربی به کار گیری شده میباشد وی نشان بخشید که می بضاعت و توان با در نظر دریافت کردن برخی احتمالات ساه به تعریفی از یک حیوان رسید که برای پیش بینی و محاسبه اندازه سعی آن حیوان در موقعیت متعدد مناسب می‌باشد این زمینه به ویژه در هنگامی که وضعیت محیطی برای پرورش حیوان محدود می باشد از اهمیت بسیاری برخوردار است . مقادیر معیارهای ژنتیکی توصیف کننده یک حیوان را می بضاعت از نحوه رشد حیوانات در وضعیت محیطی مطلوبی که تا حد ممکن به وضعیت آرمانی نزدیک است میزان گیری کرد منحنی های رشد به دست آمده در این موقعیت نشان دهنده بضاعت و توان ژنتیکی ژنوتیپ های خاص می باشد بدین ترتیب می توان از آن ها برای مقایسه نژآدها و سویه های مختلف استعمال کرد جزئیات راه ارزیابی معیارهای رشد نژادهای گوناگون در نوشته هنکوک و همکاران آورده شده می باشد .
برآورد
احتیاجات غذایی یک الگوی رشد غالب بایستی قوی به حساب و کتاب احتیاجات غذایی و محیطی پرنده جهت پرورش مطلوب باشد همینطور می بایست حاذق به پیش بینی مقدار پرورش در وضعیت متعدد و نا مناسب نیز باشد به خواسته تامین احتیاجات نگهداری و رویش اندام های گوناگون بدن ضروری می باشد که حیوان توسط مواد مغذی تغذیه گردد مقادیر مواد معدنی زمینه نیاز را می بضاعت و توان با به کار گیری از اطلاعات در مورد مقدار پرورش و ترکیب بافت های گوناگون بدن مشخص و معلوم نمود مواد مغذی جان دار در منابع خوراکی که برای تامین این احتیاجات به عمل می مراحل بایستی به به عبارتی راه ای بررسی شوند که احتیاجات مواد مغذی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند . امانز نشان داد که مقیاس انرژی قابل متابولیسم وسیله مناسبی برای توصیف انرژی موجود در غذاها نمی باشد زیرا مقادیر ME یک ماده خوراکی اختلاف کارآیی استعمال از انرژی حاصل از پروتئین ، چربی و کربوهیدارت های قابل هضم ان ماده را مشخص نمی نماید این مقایس همچنین کارکشته به حساب و کتاب تاثیر مواد آلی غیر قابل هضم بر روی قابلیت دسترسی انرژی جیره حیوان‌ها نمی باشد امانز مقیاس انرژی موثر را برای رفع نقایص سیستم ME توصیه نمود انرژی موثرمی تواند به خوبی حرارت افزایشی یک غذای معلوم در یک حیوان مشخص و معلوم را برآورد کند اندازه نیاز به پروتئین در پرنده به ترکیب اسیدهای آمینه و مقدار منابع پروتئین موجود در طعام بستگی داراست مجموع میزان اسیدهای آمینه زمینه نیاز برای نگهداری و رشد تن و پرها اندازه نیاز روزمره پروتئین را تشکیل می دهد به خواسته مراقبت چربی ، آب و خاکستر بدن هیچ دسته پروتئینی مورد نیاز نمیباشد مقیاس های اندازه گیری میزان اسید آمینه زمینه نیاز حیوان و مقدار اسید آمینه مو جود در غذا بایستی یکسان باشند راه قرار دادن ابلاغ این مقادیر به صورت اندازه اسیدهای آمینه قابل هضم هست کارآیی به کارگیری از اولین اسید آمینه قابل هضم هست کارآیی به کارگیری از اولی اسیدآمینه محدود کننده زمینه استعمال جهت ذخیره پروتئین در تن در فراتر از سطح نگهداری عدد ثابتی نمی باشد البته می بضاعت و توان با بکار بردن اسیدهای آمینه موضوع نیاز انرژی زمینه نیاز ان را تغییر‌و تحول بخشید . احتیاجات غذایی یک حیوان در زمانی مشخص و معلوم در گروشرایط قبلی حیوان می باشد این مسئله سبب اختلاف در احتیاجات حیوان ها شده که موضوع علمی موضوع عشق تمامی متخصص ها تغذیه جوجه های گوشتی میباشد و در سود آزمایشات بیشتر در این زمینه گردیده می باشد .
تقریب
مصرف اختیاری خوراک از دعوا بالا می بضاعت چنین استنباط نمود که یک حیوان برای پرورش و نمو بر پایه الگوی رویش خود به مواد مغذی خاصی نیاز داراست برای وصال به رویش مطلوب تامین اندازه غذای کافی یک ضرورت میباشد اشتهای حیوان به احتیاجات غذایی حیوان و ترکیب مواد مغذی جانور در مواد خوراکی بستگی داراست به مراد پیش بینی اندازه مصرف خوراک حیوان هنگامی که ازادانه به خوراک دسترسی دارااست در آغاز باید حاذق به تخمین مقدار مصرف یک طعام متوازن در یک محیط دمایی متعادل بود . این مقدار مصرف غذا مصرف مطلوب غذا نامیده می شود و امکان دسترسی به حداکثر رشد را آماده می کند هنگامی که غذا متوان نمی‌باشد و یا حیوان در محیطی نامطلوب قرار می گیرد مقدار مصرف غذا با اندازه مناسب مصرف تفاوت خواهد داشت چون فرض بر این می باشد که حیوان کارکشته به مصرف اندازه کافی از غذای نامتعادل و نشان دادن پرورش مناسب خود باشد ولی در صورتیکه نبود شدید باشد رویش و ذخیره پروتئین در بدن به اندازه کافی نبوده و میزان ان کمتر از بضاعت و توان رویش حیوان خواهد بود عدم توانایی حیوان برای مصرف غذای نامتعادل به یاد محدودیت حجم دستگاه گوارش و عدم توانایی در پس دادن حرارت اضافی ناشی از مصرف غذای بسیار به محیط می‌باشد تئوری مصرف طعام توسط امانز و فیشر و امانز به طور مفصل توضیح داده گردیده هست . مهم ترین سود ای که در رخ ارائه یک جیره غذایی با کمبود ملایم یک اسید آمینه عاید تولید کنندگان تجاری جوجه های گوشتی می شود آن می باشد که طیور به منظور به دست آوردن اندازه کافی از اسیدآمینه محدود کننده بیش از حد معمول انرژی مصرف می نمایند و این انرژی اضافی در تن به چهره چربی ذخیره خواهد شد علاوه برا این مشاهده گردیده هست که در مواقعی مسئله استفاده در صنعت مرغداری و در بین مرغداران باشد ضریب تبدیل غذایی طعام بهبود می یابد و مقدار چربی کمتری در لاشه چشم خواهدشد به عبارتی دسته که بضاعت پرورش جوجه های گوشتی از روش گزینش و اصلاح نژاد افزایش می یابد احتیاجات روزمره اسیدهای آمینه و انرژی آن ها نیز ارتقا می یابد ولی اندازه نیاز به این دو ماده مغذی به یک اندازه بالا نمی رود ارتقاء نیاز به اسید آمینه نسبتا سریعتر از ارتقا نیاز به انرژی میباشد نبابراین در سویه هایی با رویش سرعت بالا خیس نسبت بالاتری از اسید آمینه به انرژی زمینه نیاز خواهد بود این موضوع با اعتنا به نتایج تست نورو و موریس تایید شد در این تست جیره های با پروتئین بالا به جوجه های گوشتی و جوجه خروس ها نژاد تخمگذار خورانده شد و حداکثر ارتقاء وزن و ارتقاء میزان پروتئین ذخیره گردیده در بدن جوجه خروس ها نژاد تخمگذار با جیره هایی حاصل شد که میزان پروتئین آنها به طور قابل ملاحظه ای ذیل تر ازجیره های قضیه نیاز برای حداکثر رویش در جوجه های گوشتی بود .
اهمیت
محیط زندگی حیوان مقدار مصرف یک طعام توسط یک گونه پرنده معلوم دریک شرایط معلوم به رتبه حرارت محل نگهداری آن بستگی دارد امانز و فیشر اشاره نمودند که مقدار حرارت دفعی پرنده با اعتنا به جایگاه حرارت محفظه گوناگون هست و توانایی پرنده برای ذخیره گرما نسبتاً صفر است و اندازه حرارت دفعی بایستی برابر با اندازه حرارت تولیدی باشد حداکثر اندازه گرمایی که یک پرنده به محیط پس می دهد بستگی به دمای محیط نگهداری داراست واین قضیه در طرح برنامه غذایی برای جوجه های گوشتی پر سرعت الرشد اهمیت زیادی داراست هر چند با گزینش ژنتیکی اندازه رویش نسبی جوجه های گوشتی بهبود یافته البته محدوده دمایی که پرنده ها شم راحتی می نمایند کاهش یافته هست ولی این موضوع روی پتانسیل پرورش جوجه های گوشتی سریع الرشد امروزی تاثیری قلیل و قابل دیده پوشی داراست . در زمانی که مرتبه حرارت محیط مناسب باشد هنگام ارتقا مصرف طعام در مسئله مصرف ایجاد گرما نیز افزایش می یابد هنگامی که سکو حرارت محیط از حد مطلوب پایین خیس بیاید خوراک مصرفی ارتقاء می یابد پیش بینی می شود که با کاهش اندازه ماده محدود کننده در مواد خوراکی مصرف غذا و متعاقب آن پرورش حیوان افزایش می یابد به این ترتیب یک امر متقابل فی مابین ترکیبات مواد خوراکی جان دار درجیره اندازه مصرف خوراک و میزان حرارت مطلوب برای پرنده وجود خواهد داشت غذاهایی با نسبت زیر ماده مغذی به انرژی موجب کاهش سکو حرارت محیطی مطلوب خواهند شد محاسبات مربوط به انتخاب نتایج حاصل از اثرات متقابل کارداران ذکر شده پیچیده میباشند براین اساس مدل های شبیه سازی که این اثرات را بتوانند در نظر بگیرند مطلوب تر خواهند بود .
تخمین
احتیاجات اسیدامینه ای جوجه های گوشتی به منظور انتخاب غلظت مناسب اسیدهای آمینه جیره در فرایند مختلف عصر پرورش باید افزایش وزن زنده جوجه ها در غلظت های مختلف هر کدام از اسیدهای امینه ضروری ارزیابی شود چنین پاسخ هایی را می توان با انجام آزمایش های پرورش و یا این که با شبیه سازی به دست آورد . از نقطه حیث تصمیم گیری اقتصادی بهترین اندازه جواب حیوان شکلی از منحنی می باشد که به نقاط تامین کننده میانگین احتیاجات افراد گله نزدیک تر است شکل منحنی های جواب مربوط به مصرف مقادیر مختلف اسیدهای آمینه درجوجه های گوشتی ومرغ های تخمگذار شبیه می‌باشد اما هر کدام به روش های مختلفی به دست آمده اند که روش تعبیر و تفسیر و استعمال از نتایج این پاسخ ها را تغییرمی دهد ویژگی ها منحنی جواب مرغ های تخمگذار با ایجاد مختلف تخم مرغ در مطالعه فیشر و همکاران نشان داده گردیده می باشد منحنی پاسخ آنان بستگی به توانایی رویش ، میزان مصرف خوراک نیازهای نگهداری و پرورش بدن خواهد داشت .
فیض
گیری تفسیر صحیح نتایج حاصل از آزمایش های رویش جوجه های گوشتی خلل می باشد زیرا بسیاری از کارداران روی پرورش و مصرف خوراک این پرندگان موثرهستند همچنین تمامی جوجه های گوشتی شبیه نبوده موقعیت نگهداری انها یکسان نمی‌باشد علاوه بر این تمامی جوجه های گوشتی با شروع تست های رشد شرایط یکسانی ندارند ازاین رو ممکن است سود گیری هایی اقتصادی که براساس نتایج تست های تغذیه ای تحت حالت خاصی انجام می شود اقتصادی و صحیح نباشند چون فقط با استفاده از نوع های شبیه سازی مهمان ها یتوان تمامی عامل ها موءثر در رشد جوجه های گوشتی را هنگام باصرفه سازی برنامه های غذایی مدنظر قرار داد در هر برنامه غذایی مناسب عواملی نظیر : ژنوتیپ ، اختلاف در وزن و مخلوط جنازه میان اشخاص متعدد ، ارزش فروش متاع ، قیمت مواد خوراکی تشکیل دهنده غذا ، غلظت مناسب مواد مغذی ، تعادل مطلوب بین مواد مغذی طول مدتی که یک غذا به مرغ داده می شود ، مرتبه حرارت و رطوبت محیط ، تراکم موجود جوجه ها و مرحله مدیر به فعالیت رفته ، مقدار سرمایه گذاری ، فیض سرمایه و ارتفاع مطلوب زمان رویش در نظرگرفته می شود بدین ترتیب به خواسته تقریب ظریف احتیاجات غذایی جوجه های گوشتی هیچ روشی بهتر از به کارگیری از مدل های مشابه سازی نیست .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۳:۲۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اهمیت تغذیه جوجه بعد از آن از هچ و ارتباط آن با همت گله در انتها عصر

تمام محققان را عقیده بر این می باشد که چگونگی تغذیه جوجه فورا بعد از آن از جوجه ریزی می تواند تاثیر زیادی در کارایی گله در انتها زمان پرورش داشته باشد .به عبارت دیگر استارت رویش گله ای که با تغذیه مطلوب و صحیح توام باشد سبب ساز می گردد که مرغدار بتواند گله ای یکنواخت از نظر وزن که از راندمان تبدیل غذایی و تلفات مطلوبی هم برخوردار میباشد به بازار عرضه نماید .

دستگاه جوجه کشی


در حال حاضر حتی این نظــــریه که جوجه را بایستی مدتی آنگاه از جوجه ریزی سوای غذا نگــهداری کرد غیر قابل قبول می باشد .آزمایشات مختلف اثبات کرده است که وزن نیمچه در 6 یا این که 7 هفتگی ارتباط مستقیمی با وزن آن در هفته نخستین رویش دارد و این ارتباط جدای از رابطه موجود در بین وزن نخستین جوجه و یا سن گله مادر می باشد .
همچنانکه می دانیم از مدت شروع مرغداری به فیس صنعتی و با تصحیح ژنتیکی دایمی نژادها و با استعمال از روش ها و ابزارهای موثرتر مدیریتی ، از دوران دوران پرورش جوجه های گوشتی سال به سال کاسته شده هست .یعنی جوجه ای که هشتاد سال گذشــــته در بازه زمانی 16 هفته به وزن کشـــتار می رسید نیز درحال حاضر در زمان 6 یا این که 7 هفته به وزن کــــــــشتار می برسد .کاهش ارتفاع زمان پرورش منجر گردیده هست که تغذیه جوجه در هفته اولیه از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد چون با کاهش تدریجی طول مقطع پرورش ، نسبت هفته اولیه از حیث زمانی به بقیه بازه رشد افزایش می یابد ، یعنی در شرای در هشتاد سال پیشین ، هفته اولیه یک شانزدهم طول بازه رویش را تشکیل می اعطا کرد هم اکنون این نسبت به یک ششم یا این که یک هفتم رسیده می‌باشد .عامل ها زیادی می توانند در پرورش اولیه جوجه مؤثر باشد تعدادی از این دست اندرکاران مربوط به برهه زمانی پیشین از رویش و تعدادی مربوط به سپس از جوجه ریزی و رویش می باشند .
از دست اندرکاران مربوط به پیشین از پرورش می شود از وزن تخم مرغ و سن گله مامان اسم پیروزی و از کارداران آن‌گاه از جوجه ریزی ، آلودگی های نخستین میکربی محل رویش و چگونگی تغذیه می توانند در رشد هفته نخستین و در نهایت در رویش نهایی گله تاثیر گذار باشند .
تخم مرغ از لحاظ وزنی حاوی حدود 5/58 درصد سفیده ، 31 درصد زرده و 5/10 درصد پوسته می باشدکه با افزایش سن مادر ، درصد وزن زرده نسبت به سفیده فزونی می یابد .8/88 درصد وزن سفیده و 5/47 درصد وزن زرده و یک درصد پوسته را آب تشکیل می دهد که ولی این ارقام در نژادهای مختلف تا حدی مختلف می باشند .با چنین ترکیبی ، تخم مرغ حاوی تمام انواع مواد غذایی ضروری برای رویش جنین در دستگاه جوجه کشی به استثنای اکسیژن می باشدوچنانکه می دانیم اکسیژن نیز در طول بازه زمانی انکوباسیون از روش منافذ سطحی پوسته ، به جنین در درحال حاضر رشد می رسد .
زرده حاوی اندازه زیادی چربی هست که انرژی زمینه نیاز پرورش جنین را در دوره انکوباسیون تامین می کند .سفیده نیز حاوی اشکال اسیدهای آمینه می باشد که پروتئین مورد نیاز را به جنین می رساند .مقداری از زرده با طولانی تر میزان کمتری از سفیده که در آخر عصر انکوباسیون به مصرف پرورش جنین نرسیده می‌باشد سپس از هچ ، در درون حفره شکمی جوجه و بصورت کیسه ای باقی می ماند که نسبتاً 10 درصد وزن جوجه را در بازه ایجاد تشکیل می دهد .وجود این مواد سبب می شود که جوجه بتواند سریعا خویش را از تغذیه داخل تخم مرغی به تغذیه دهانی وفق دهد .رابطه مستقیمی نیز فی مابین میزان مواد مغذی باقی ما‌نده در زرده و رشد جوجه آن‌گاه از جوجه ریزی وجود دارااست ، یعنی هر چقدر مواد مغذی کیسه زرده عمده باشد پرورش جوجه هم سریعتر خواهد بود .روز جاری متخصصین دانش ژنتیک با استفاده از این موضوغ سعی می نمایند نژادهای را بوجود آورند که زرده باقی مانده سپس از هچ از لحاظ مواد مغذی هر چه غنی تر باشد تا جوجه در روزهای نخستین از پرورش بیشتری برخوردار گردد .

اهمیت
تغذیه در هفته نخستین هم چنانکه اشاره شد با کاهش طول مقطع رشد ، امروزه در رشد مرغ گوشتی تغذیه در هفته نخستین از اهمیت بیشتری برخوردار گردیده می‌باشد ، حتی در سالهای نه چندان دور که طول بازه رویش به 60 روز می رسید هفته اولیه حدود 10 تا 11 درصد از کل طول بازه زمانی رویش را تشکیل می بخشید ولی هم حال که طول بازه زمانی پرورش کاهش یافته می باشد ، هفته نخستین نسبت به کل طول دوران پرورش به بیش از 15 درصد رسیده هست که با کاهش طول مدت رویش در آینده ، این درصد به تدریج افزایش خواهد یافت .
از طرف دیگر همچنانکه می دانیم در کارخانه جوجه کشی ، جوجه ها در زمانهای مختلف و تدریجا از تخم مرغ خارج می شوند ولی بیرون کردن تمام جوجه ها از هچر زمانی چهره می گیرد که بخش اعظم جوجه ها از تخم مرغ بیرون گردیده و 90 تا 95 درصد آن ها کم آب شده باشند به عبارت دیگر تعدادی از جوجه ها آنگاه از بیرون شدن از تخم برهه زمانی 24 ساعت یا این که بیشتر در هچر باقی می مانند .
آن گاه از تخلیه هچر و در بهترین شرایط ، معمولا جوجه ها در میان 12 تا 24 ساعت آن‌گاه به مرغداری می رسند ولی گاهی به علل متفاوت از گزاره اعمال برنامه های واکسیناسیون ، نوک چینی و یا این که طولانی بودن مسیر ، این مدت به 36 تا 48 ساعت هم می برسد .
با افزودن برهه زمانی زمانی که جوجه ها بعد از هچ در سینی های هچری باقی می نظیر به مقطع برهه زمانی انتقال جوجه ها به مرغداری ، می بضاعت و توان فیض گرفت که اکثرا جوجه ها میان 48 تا 72 ساعت یعنی 2 تا 3 روز آنگاه از خروج از تخم مرغ ، به تالار مرغداری می رسند .به عبارت دیگر اگر برهه زمانی رشد نیمچه گوشتی امروزی 6 هفته باشد می بضاعت و توان فیض گرفت که جوجه از دوران خروج از تخم مرغ تا آغاز تغذیه در تالار ، 2 تا 3 روز به عبارت دیگر 4 تا 7 درصد از قدمت خود را تا زمان کشتار سوای خوراک باقی می ماند .
به عنایت به آنچه که اشاره شد اهمیت تغذیه مناسب جوجه گوشتی و بلافاصله سپس از جوجه ریزی به خوبی معلوم می گردد ، به هر علتی که جوجه نتواند در سالن به آب و دان کافی دسترسی پیدا نماید منجر خواهد شد که گله از رویش غیر یکنواخت و سعی نا مناسبی برخوردار گردد .
دستگاه گوارش جوجه و از پاراگراف روده ، کبد و پانکراس که نقش مهمی در ساخت آنزیم و هضم مواد غذایی دارا‌هستند بلافاصله سپس از هچ دارای رویش 2 تا 5 برابر رویش سایر اعضاء می باشند و این رویش وقتی می تواند عملی گردد که جوجه سپس از هچ سریعا به آب و دان دسترسی پیدا کند .نیز چنین اثبات گردیده می باشد که مواد غذایی موجود در زرده بطور بی نقص کار کشته به تامین نیازهای غذایی جوجه بعد از آن از هچ نخواهند بود و به همین سبب ساز ممانعت از تغذیه جوجه تا سه روز آن گاه از هچ می تواند تا 30 درصد منجر کاهش پرورش در 4 هفته نخستین گردد و این کاهش رویش در هفته های بعدی نیز به هیچ وجه جبران نخواهد شد .در صورتیکه اگر به هرعلتی نصیحت میکرد ز رویش جوجه در هفته های دوم و سوم ممانعت به عمل آید ، این کاهش رویش تا پایان دوره قابل جبران خواهد بود .
با توجه به اختلاف برهه زمانی هچ ، بعد از جوجه ریزی تعدادی از جوجه ها که زودتر هچ شده اند دیرتر به دان می رسند و بر عکس جوجه هایی که دیرتر هچ شده اند زودتر به دان می رسند .این زمان مدت که بین 2 تا 3 روز است خویش ادله تاثیر گذار مهمی در رشد گله می باشد و امروزه بعنوان یکی از علل اصلی عدم یکنواختی رویش در گله های گوشتی شناخته می شود .ممانعت از دسترسی گله به دان و آب سپس از رسیدن آن به مرغداری ، باعث ارتقاء بخش اعظم زمان گرسنگی می شود و در نتیجه تاثیرات سوء مصرف نشدن کافی دان سبب ساز کاهش وزن ، ارتقاء طول بازه زمانی پرورش و به ویژه عدم یکنواختی وزن در گله خواهد شد و مسلما این تاثیرات سوء در جوجه هایی که زودتر هچ شده و دیرتر به دان رسیده اند بخش اعظم خواهد بود .هم چنانکه اشاره شد کیسه زرده حاوی مقدار زیادی چربی است که به عنوان ذخیره انرژی برای رشد جوجه در فاصله زمانی بین هچ تا آغاز تغذیه دهانی بایستی زمینه استعمال قرار گیرد ولی باید دقت داشت که چربی زرده تا 50 درصد انرژی مسئله نیاز جوجه را می تواند تا شروع تغذیه دهانی تامین کند .از طرف دیگر زرده وقتی می تواند پرسرعت خیس جذب شده و انرژی ذخیره گردیده در خویش را به مصرف جوجه برساند که جوجه قابلیت دسترسی هر چه سریع تر به دان را بعد از آن از هچ داشته باشد .به این ترتیب بر اختلاف این تصور ، جلوگیری از تغذیه نخستین جوجه علاوه بر اینکه سبب جذب پرسرعت تر زرده نخواهد شد ، بر عکس جلوگیری از تغذیه اولیه باعث کندی جذب زرده می شود و کندی جذب زرده نیز به نوبه خود سبب ساز جلوگیری از رشد جوجه و کاهش وزن در پایان عصر خواهد شد .
آخری قضیه مهم در موضوع لزوم جذب هر چه پرسرعت تر زرده وجود آنتی بادی های منتقله از مادر به زرده می باشد هم چنانکه می دانیم آنتی بادی های مادری از طرز زرده به جوجه منتقل می شوند .این آنتی بادی ها به شرطی می توانند منجر جلوگیری از بیماریها شوند و هرچه پرسرعت تر و حداکثر در بازه 48 ساعت از طرز زرده وارد جریان خون جوجه شوند و از طرف دیگر آنتی بادی وقتی سریعا وارد جریان خون خواهد شد که زرده به سرعت جذب گردد و همچنانکه اشاره شد برای جذب زرده ، جوجه بایستی در کوتاهترین زمان آنگاه از هچ به آب و دان رسد که از اینجا اهمیت تغذیه اولیه جوجه به خوبی مشخص و معلوم می گردد .
استفاده
از آرد ذرت در تغذیه جوجه آزمایشات متعدد ثابت کرده اند که مصرف آرد ذرت آسیاب گردیده در روزهای اول در جوجه های گوشتی علاوه بر این که هیچگونه اثر مثبتی در جذب کیسه زرده و کاهش عوارض چسبندگی ندارد بلکه سبب به تاخیر افتادن پرورش و کاهش بازده تبدیل غذایی نیز می شود .در آزمایشی که در سال 1999 در آمریکا چهره گرفت نشان داده شد که مصرف پیش دان از یک روزگی در مقایسه با ذرت ، باعث ارتقاء رویش به اندازه 116 گرم تا آخر 49 روزگی و راندمان تبدیل غذایی نیز به مراتب خوب تر گردید .
مصرف ذرت در روزهای نخستین در جوجه های گوشتی که در سالهای بسیار دور و صرفا به زمان کوتاهی در مرغداری های صنعتی عالم مرسوم شوید هم اکنون به طور کامل منسوخ شده و امروزه به هیچ وجه پیشنهاد نمی گردد ، کما این که اشاره ای هم به آن در هیچکدام از راهنماهای رشد نژادها نشده و نمی شود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۴۸:۱۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

جوجه کشی و تعیین گنجایش دستگاه جوجه کشی در مزارع رشد بلدرچین

اشخاصی که علاقمند به رشد بلدرچین جهت تولید گوشت باشند باید جوجه های آن را خودشان تولید و نشر کنند . زیرا در حالا حاضر محلی در رابطه با ساخت انبوه جوجه بلدرچین و یا این که کارخانه جوجه کشی ویژه بلدرچین وجود ندارد . جهت تولید تاسیسات مربوط به پرورش بلدرچین باید محلی را که دارای آب ، برق و روش بوده و در مکانی خلوت قرار گرفته باشد را تعیین نمود . همچنین در انتخاب مکان احداث می بایست پرهیز و قربت آن به بازارهای مصرف را مد لحاظ قرار داده و از طرفی مزرعه به استدلال ساخت بوی نامطبوع و جذب مگس در محلی خارج و به دور از محل سکونت احداث گردد .

دستگاه جوجه کشی

 


همچنین به عارضه ها بهداشتی و مدیریتی نیاز به تولید سالن های جداگانه جهت پرورش مولدین، جوجه ها و تاسیسات می باشد و این واحدها را می توان بر شالوده گنجایش شان به رخ جداازهم و یا بصورت واحد های غیر وابسته درون یک ساختمان ایجاد کرد .
سمت و سوی سالن ها از لحاظ آفتابگیر بودن با اهمیت و با اهمیت می باشد . به طور نمونه در بخش ها گرمسیر نصیب طولی سالن ها بایستی در جهت شرق و غرب ساخته شود . در‌صورتی‌که سایبان ساختمان هم کمی طولانی در حیث گرفته شود از افزایش دمای باطن تالار در فصل تابستان کاسته خواهد شد زیرا در این فصل خورشید مدار عمودی را طی می نماید . ولی در بخش ها سردسیر طول تالار در جهت شمال و جنوب ساخته می شود با این فعالیت تالار ها در فصل زمستان آفتاب گیر خواهند شد .
مناطق بادخیز ، ارتفاعات و کناردریا محلی مناسب برای پرورش بلدرچین محسوب نمی گردد . مکان پرورش را می بضاعت بصورت بسته و گشوده تولید . درون سالن رویش بر مبنا برنامه و طریق پرورش (داخل قفس و یا این که کف سالن ) ، گنجایش جوجه ریزی موضوع نظر، سرمایه موجود پرورش دهنده و . . . آماده سازی می گردد . در شرای رویکرد رویش در کف تالار مد حیث باشد از بستر به کار گیری می شود . در این سیستم ارتفاع بستر در فصل فصل تابستان 5 – 3 سانتیمتر و در فصل زمستان 8- 5 سانتیمتر در حیث گرفته گردیده و با کاه ، تراشه نجاری ، پوسته برنج و یا خاک اره پوشانده می شود . درجه حرارت مطلوب در پرورش بلدرچین بالغ مابین 27 – 21 جایگاه سانتی گراد می باشد .
سیستم مراقبت در قفس در انواع مختلف ( پرورش نیمچه گوشتی – تخمگذار – و . . . ) متداول می باشد . با توجه به وجود قفسهای صنعتی در بعد ها و ظرفیتهای گوناگون، می توانایی با اعتنا به ظرفیت مزرعه قفس مسئله حیث را جهت پرورش گزینش کرد . قفسهای صنعتی رشد بلدرچین نیز حالا بوسیله سازندگان داخلی در میهن ایجاد می گردند که برای مزارعی با ظرفیتهای پائین و متوسط مطلوب می‌باشند ولی در حیث داشته باشید که اشخاصی که قصد احداث مزارعی با ظرفیتهای بالا و یا این که قصد گسترش مزارع خویش را دارا‌هستند باید جهت دوری از ریسک در سرمایه گذاری مبادرت به تهیه و تنظیم قفسهای صنعتی از کارخانجات دارای اعتبار کنند . زیرا بدیهی است که سازندگان رشته ای امکانات رویش طیور یگانه در عالم با در نظر به دست آوردن تمامی استانداردهای واجب و انجام تحقیقات دوچندان مبادرت به ایجاد قفسهائی در بعدها و میزان های استاندارد می کنند که همین فرمان منجر به ارتقا درصد استفاده وری در مزارع خواهد شد و ناگفته پیداست که افزایش استفاده وری در مزارع بزرگ در حالتی که نیز در مقیاس عددی کم باشد ولی در بعد ریالی زیاد قابل دقت خواهد بود . در اینگونه قفس ها که عمدتا در میزان های 4 و 5 طبقه ساخت می گردند، تجهیزات ویژه ای جهت جمع آوری فضولات ، آبخوری و دانخوری اتومات و حتی در بعضا جور ها، مادر تصنعی و مصنوعی جهت تامین حرارت در هر طبقه به طور غیروابسته نصب شده می باشد . نصیب تحتانی هر قفس با کف فلزی پوشانده می شود و فضولات عده گردیده یا این که بصورت اتومات و یا این که بصورت دستی تخلیه و تمیز سازی می شود . در قفس های تیپ کالیفرنیا ، مدفوع مستقیما به کف تالار ریخته و در آنجا توده می شود تخلیه همیشگی فضولات ساخت شده از لحاظ تهویه و تامین هوای پاکیزه باطن سالن موءثر است .
همینطور در قفسهای پرورش طیوران مولد و تخمگذار، سینی هائی جهت توده آوری سریع و آسوده تخم تهیه شده میباشد .
ساخت
مثل بلدرچین: جهت اینکار از دستگاههای جوجه کشی به کار گیری می شود بلدرچین در کوتاه دوران به بلوغ جنسی می رسد کالا ماده در 42 روزگی آغاز به تخم گذاری می کند . ایجاد اسپرم در بلدرچین نر در 36 روزگی استارت می شود و جهت نشر و ساخت نظیر از بلدرچین مادر و تخم های بدست آمده از آن به کارگیری می شود .
بلدرچین های مامان خریداری گردیده نباید بخش اعظم از 3 – 2 هفته سن داشته باشند ساخت تخم در روزهای 60 – 56 تخمگذاری به نقط ی اوج خود می رسد .
در صورت ارتقاء بازه زمانی مقطع نور و روشنایی از فروددین ماه لغایت شهریور 100- 50 تخم می گذارند پس از این مدت به اصطلاح وارد بازه زمانی تولکی 5/1 ماهه می شوند . در پرورش مدرن و در حالت صنعتی در ارتفاع سال از یک قطعه بلدرچین 300 – 250 تخم یرداشت می شود . حالت ایده ال نوردهی و ساخت نوروروشنایی در سالن 18 – 14 ساعت در روز می باشد . در تعیین تخم ها جهت به کارگیری در جوجه کشی باید به نکاتی همچون پاکیزگی تخم ، سلامت بودن و وزن آن دقت نمود . در‌صورتی‌که بدون چاره به ذخیره تخم های بدست آمده از ماد‌رها مولد باشیم می بایست آن‌ها را در موقعیت مناسب یعنی در دمای 18 – 16 سکو سانتی گراد و رطوبت 80 – 75% حفظ کرد . در حالتی که تعداد تخم ایجاد شده کمتر از ظرفیت خودرو جوجه کشی باشد می توانیم تخم های بدست آمده را تا 15 – 10 روز در موقعیت محیطی فوق الذکر ذخیره و حفظ نمائیم .
تخم ها در روی راک بطرز افقی یا این که بشکلی که نوک تیز آن در نصیب پائین باشد، قرار می گیرند . درصورتی که تخم بلدرچین بخش اعظم از یک هفته جهت جوجه کشی ذخیره و حفظ شود می بایست هر روز با جابجا نمودن ، حالت آنان تغییر تحول داده شود . در ساخت جوجه بلدرچین به وسیله ماشین جوجه کشی رعایت 4 شرط دما ، رطوبت و تهویه مناسب و جابجا کردن الزامی هست تخم بلدرچین آنگاه از 18 – 17 روز هچ می شود . دمای اتومبیل جوجه کشی باید 5/37 رتبه سانتی گراد باشد اما در دو روز پایان جایگاه حرارت جوجه کشی کاهش داده می شود .
تهویه بوسیله یک یا یکسری ترک تولید شده در سقف دستگاه انجام می گیرد . همچنین FAN تعبیه شده داخل دستگاه سبب ساز به ورود هوای منزه به باطن و خروج هوای آلوده و کثیف به بیرون آن خواهد شد . در 14 روز نخستین تخم های باطن ستری فورا هر 4 – 2 ساعت یکبار و یا این که دست‌کم روزی 5 توشه جابجا می شوند درصورتی که این فعالیت بوسیله دستگاه و به چهره اتوماتیک باشد به ازاء هر یک ساعت یکبار انجام خواهد گرفت، دو روز پایان تخم ها به هچری انتقال داده می شوند .
تعداد جوجه های هچ گردیده بازاء هر یکصد تخم بازده هچ و تعداد تخم های بارور بازاء هر یکصد تخم نیز میزان باروری را گزینش می نماید .
بهترین موقع تعیین درصد ( باروری و راندمان هچ ) انتقال تخم ها از ستری به هچری می باشد تعیین
گنجایش دستگاه جوجه کشی و حساب و کتاب اندازه گله مادر اگر بر شالوده بررسی های بعمل آمده فرضا نیاز هفتگی بازار در حدود 1000 قطعه بلدرچین برآورد و معین شود، بایستی 10% افزون بر این نیاز بلدرچین تولید و عرضه کرد . زیرا تلفات 10 – 5% جوجه ها را در طول پرورش نباید فراموش نمود . به همین منظور جهت تامین 1000 قطعه جوجه بلدرچین در هفته و با در لحاظ تصاحب کردن 90% اندازه باروری تخم و 80 % مقدار هچ، به تعداد میانگین 1550 عدد تخم نیاز می باشد .
با این حساب باید روزانه 225 عدد تخم از گله مادر ساخت و پس از یک هفته ذخیره کردن به دستگاه جوجه کشی منتقل می نمائیم . درصورتی که میزان بارور بودن 1550 عدد تخم های جمع آوری گردیده در طول هفته که در باطن خودرو جوجه کشی نهاده گردیده اند را 90% تخمین بزنیم، در آخر پانزدهمین روز تعداد 1400 – 1376 عدد تخم بارور از ستری به قسمت هچری منتقل خواهد شد . به همین مراد ظرفیت هچری بایستی باندازه 1400 عدد تخم در حیث گرفته شود از طرف دیگر زیرا هفته ای یکبار تخم ها عده آوری و باطن دستگاه گذارده می شود گنجایش ستری را باید دو برابر ایجاد هفتگی تخم در لحاظ گرفت . همچنین جهت تکمیل ظرفیت دستگاه در هفته یعنی عده آوری و ذخیره 250 عدد تخم در روز به رشد 360 – 350 قطعه بلدرچین مادر نیاز می باشد . در شرای در هر قفس یک نرو یک ماده پرورش دهیم باندازه تعداد ماده به بلدرچین نر نیاز داریم، ولی اعتنا داشته باشید که در بیشتر مزارع صنعتی معمولا به ازاین حد هر نر ، 2 تا 3 ماده در حیث می گیرند . اعتنا داشته باشید که همه ارقام ذکر گردیده در فوق بر اساس 90% باروری و 80% توان هچ و 70% ساخت تخم محاسبه شوید و بدیهی هست که در رخ کسب نتایج مختلف در درصدهای گفته شده، نتایج ذکر گردیده در فوق هم می توانند تغییر‌و تحول کنند .
شایان ذکر اینکه کسب ارقام ذکر شده در ساخت دوچندان نقص‌ و در عین هم اکنون مناسب می باشد .
نگهداری
و پرورش جوجه ها می بایست در قفسهای های تعدادی طبقه مجهز به مامان تصنعی و یا این که در کف سالن رشد داده شوند . در هر چهره دمای محل می بایست در اوایل رویش 36 – 35 مرتبه سانتی گراد باشد . آن‌گاه حرارت سالن بازاء هر هفته 3 سکو سانتی گراد کاهش می یابد اما به هیچ وجه نباید دمای سالن به کمتر از 22 دجه سانتی گراد کاهش یابد . رشد در قفس های گران قدر کف کانال ای هم قابلیت و امکان پذیر می‌باشد .
جهت پرهیز از نوک زدن یا این که کانی بالیسم انجام نوک چینی و کاهش شدت روشنایی تالار و یا معلق نمودن نوع های یونجه کم آب مفید می باشد . 20 عدد بلدرچین سه هفته را می بضاعت در فضای به وسعت 30*30 سانتی متر جا اعطا کرد . پس از عبور کرد 5 هفته، بلدرچین ها به قفس های منحصر به فرد تخم گذاری منتقل می گردند البته در صورتی‌که پرورش درکف تالار در نظر گرفته شود بایستی قوطی های ویژه تخمگذاری بلدرچین تهیه و تنظیم گردیده و درون آن ها بایستی کاه یا علف گذارده شود .
برای تامین فروغ داخل سالن در هفت روز اول، 5 – 2 لامپ بصورت 24 ساعت و 40 – 8 روز بعدی ارتفاع طبیعی روز و یا این که 8 ساعت با 2 لامپ ، بعد از آن از 41 روز 16 ساعت با 2 چراغ مناسب می باشد .
به هر اکنون توجه داشته باشید که علیرغم همگی داده ها فوق، منفعت گیری از کارشناسان متبحر در شروع و حتی ادامه عمل می تواند نقش به سزائی در ارتقا بازده مزرعه شما و کاهش ریسک داشته باشد . پس سرمایه گذاری در بخشهای فنی را خیر بعنوان هزینه بلکه بعنوان یک سرمایه گذاری نگاه نمایید .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۳۷:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اهمیت فسفر و کاربرد آنزیم فیتاز در تغذیه طیور

 مقدمه:
بخش اعظم فسفر جان دار در مواد خوراکی با منشا گیاهی مخصوصاً در دانه غلات به چهره متصل به اسید فیتیک است که اصطلا حا فسفر فیتاتی نامیده می شود .

دستگاه جوجه کشی

 


فسفرفیتاتی در دانه غلات و بقولات به ترتیب 50تا 75 در صد کل فسفر جان دار در دانه را بخود اختصاص می‌دهد . فیتات با تشکیل کمپلکس نا محلول بامواد معدنی همانند نیکل، کبالت،منگنز،آهن و روی در جذب آنها ایجاد خلل نموده و موجب کمبود آنها در بشر و دام و ارتقاء دفع آن‌ها در مدفوع می شود .
از طرف دیگر تحت بودن امکان دسترسی فسفر جانور در منابع گیاهی علاوه بر ارتقا نیلز به استعمال از منابع فسفر غیر آلی از طرز تجمع در خاکهای زراعی،شسته شدن از طریق زه آبها و کارداران فرساینده شدید خاک،وارد آبهای سطحی شده و موجب افزایش الودگی آب رودخانه ها، جویبارها و در یاچه ها میگردد .مطالعات انجام گرفته بیان کنده این میباشد که مقدار دفع فسفر در مدفوع خوک و طیور اکثر از فسفر مو جود در مدفوع سایر دامها می باشد،که این خود موجب ارتقا آلرژی در رابطه با آلودگی های زیست محیطی دفع فضولات خوک و طیور شده است .
با اعتنا به مطالب ذکر شده و بالا بودن بها نسبی منابع غیر آلی فسفر در مقایسه با منابع کلسیم جیره مطالعات زیادی جهت آنالیز راهکارهای کاهش دفع فسفر از نحوه مدفوع انجام گرفته میباشد که می توانایی به مواردی همانند کاهش سطح فسفر خوراک، به کار گیری از برنامه تغذیه سطح ای فسفر، رویش غیر وابسته کالا نر و ماده، تنظیم جیره بر مبنا فسفر قابل دسترس بجای فسفر کل و اخیراًاستفاده از آنزیم فیتاز اشاره نمود .
پس از آزمایشاتی در قرن 18 که موجب واضح شدن نقش کلسیم و فسفر در ساخت و حفظ استخوانها در بدن گردید نشان داده شد که کمبود این موادسازنده می‌تواند به مقدار زیادی کارایی تولیدی اشکال دامها و طیور را زیر تاثیر قرار دهند .
هرچند فسفر به اندازه زیادتر از کلسیم در منابع خوراکی قضیه استفاده طیوروجود دارد،ولی متاسفانه بخش اعظم فسفر مو جود در منابع گیاهی بدلیل اتصال به اسید فیتیک، جهت طیور غیر قابل به کارگیری می باشد . از طرف دیگر منابع معدنی فسفری بوسیله طیور بدون اشکال نبوده و حتماًقبل از مصرف مصرف بایستی مسئله عمل آوری شیمیایی خاص قرار بگیرند . که این موجب ارتقاء هزینه های تهیه این منابع می گردد .

بعضا دست اندرکاران موثر بر جذب فسفر: جذب فسفر در دوازدهه و از طریق جذب فعال و غیر فعال یا تکثیر انجام می گیرد .نتایج مطالعات انجام گرفته بر روی جذب فسفر بیان کنده این می باشند که کارداران زیادی از گزاره سطح کلسیم و فسفر جیره، نسبت در میان کلسیم و فسفر ، اندازه ویتامین Dجیره، سن پرندگان و غیره می‌توانند مقدار جذب فسفر رادر طیور پایین تاثیر قرار دهند . شکل ساختمانی فسفر از گزاره عواملی هست که جذب را ذیل تاثیر قرار می دهد . بطور کلی گونه های معدنی فسفر خوبتر از انواع آلی آن ها جذب می‌گردند . بعنوان مثال اسید فیتیک یا فسفر خوبتر از انواع آلی آن‌ها جذب می گردند . بعنوان مثال اسید فیتیک یا این که فیتات یکی از اشکال آلی فسفر می باشد،که معمولا در دانه غلات و سایر دانه ها وجود دارااست که پیشین از جذب حتماًبایستی گروههای فسفاتی آن با استعمال از آنزیم فیتاز از ملکول مر بوطه انقطاع شوند . از طرف دیگر قابلیت جذب گونه های غیر آلی یا این که معدنی فسفاتها هم متغیر می باشد، بعنوان نمونه ارتو فسفاتها خوبتر از متافسفاتها جذب و اینها هم بهتر از درپی فسفاتهاجذب میشوند .
حال معین گردیده می باشد وجود مقادیر بالای آهن ،آلومینیم یا منیزیم هم می تواند با تشکیل فسفاتهای نا محلول موجب نقص‌ در جذب کلسیم و فسفر شوند . از نظر تئوری جیره های دارای مقادیر بالای چربی با تشکیل صابونهای نمکی نا محلول گیسو جب کاهش جذب کلسیم می شوند، اگر چه این شرایط بدلیل ذیل بودن مقدار چربی در طعام طیور بندرت حادثه می افتد .
اسیدیته یاPHدستگاه گوارش عامل دیگری است که جذب مواد معدنی از پاراگراف فسفر را پایین تاثیر قرار می دهد . چنین بنظر می برسد که اثرات مثبت اسیدیته عمدتاً از روش ارتقاء مقدار محلولیت این عنصر در نقطه تماس با غشاهای جذبی در روده باریک باشد .

احتیاجات فسفر: مطالعات انجام گرفته توسط محققان گوناگون بیان‌کننده این می باشد که مقادیر فسفر زمینه نیاز طیور از تغییر و تحول پذیری بالایی بر خوردار بوده و دست اندرکاران بسیار متعددی همانند اندازه ضایعات اندوژنوز،سن،نژاد،مرحله فیزیولوژیکی،میزان تولید،نسبت کلسیم به فسفر،میزان غذا مصرفی، مقدار بقیه مواد معدنی در جیره همانند منگنز،فلوئور و صورت شمیایی منابع موضوع به کار گیری می توانند مقادیر احتیاجات طیور به این عنصر را ذیل تاثیر قرار دهند .

منابع فسفر: با دقت به این که بخش اعظم جیره حیوانات تک معده همانند خوک و طیور از غلات و مکملهای پروتئینی(همانند کنجاله سویا) تشکیل گردیده است،ظاهراً میتوان چنین استنباط نمود که اقلام خوراکی معمول کارکشته به تامین فسفر مورد نیاز این حیوان‌ها می‌باشند . متاسفانه همچنانکه در جدول ذیل ملاحضه می شود، صرفا مقادیر اندکی از فسفر جان دار در منابع گیاهی جهت تغذیه طیور قابل استعمال می باشند، که این موضوع به کارگیری از مکملهای معدنی را حتمی نموده هست .

سطح های کلسیم و فسفر در برخی از منابع خوراکی موضوع به کار گیری طیور
نام
ماده خوراکی
فسفر
کل(%)
فسفر
قابل دسترس(%)
سبوس
گندم
15/1

2/0

دانه
گندم،زمستانه قرمز و سخت
37/0

13/0

دانه
تریتیکاله
3/0

1/0

دانه
جو
36/0

17/0

یولاف

27/0

05/0

دانه
ذرت
28/0

08/0

کنجاله
سویا،بدون پوسته،روغن کشی با حلال
62/0

22/0

مکمل
های فسفری: معمولاً جهت تامین فسفات مورد نیاز طیور از منابعی همانند فسفاتهای کلسیم (دی و مونو کلسیم فسفات)،سنگهای فسفاته فلوئور زدایی شده،پودر استخوان، فسفتهای آمونیوم(مونو آمونیوم فسفات،دی آمونیوم فسفات و سدیم تری پلی فسفات) و اسید فسفریک استفاده می شود .
متاسفانه عمده منابع فسفاته بصورت نپخته جهت طیور قابل استعمال نبوده و بایستی گذشته از به کارگیری تحت فعالیت آوری حرارتی قرار گیرند .جیره طیور از حیث فسفر تقریباً بی نیاز می باشد، البته بخش بخش اعظم فسفر جانور در بخش گیاهی جیره همانند ذرت،سویا،سایر غلات وکنجاله های پروتئینی بصورت متصل به فیتین وجود دارااست . متاسفانه طیور و سایر حیوان ها تک معده بخوبی کارکشته به استعمال از این مبداء فسفری نبوده وبا دفع آن از طریق مدفوع،موجب آلودگی آبهای آزاد و سایر اکوسیستمهای طبیعی می شوند .

ساختمان اسید فیتیک: اسید فیتیک یا مایواینوزیتول1،2،3،4،5،6-هگزا کیس دی هیدروژن فسفات از حیث ساختمانی از یک حلقه مایواینوزیتولی تشکیل شده میباشد که بطور بدون نقص توسط شش گروه فسفاتی،فسفوریله شده می‌باشد .ساختمان شیمیایی مولکول اسید فیتیک که از پتانسیل بالای جهت تشکیل کلیک با کاتیو نهای تعدادی ظرفیتی برخوردار می باشد .
کمپلکس تشکیل شده با zn2+ دارای بالاترین میزان پایداری و آن‌گاه به ترتیب بالا به پایین کمپلکس های تشکیل شده با کاتیو نهای u2+,ni2+,co2+,mn2+ca2+,fe2+ دارای پایداری بالا می باشند .

میزان اسید فیتیک منابع گیاهی: اسید فیتیک در دانه گیاهان عمدتا بعنوان شکل ذخیره ای فسفر عمل می کند . میزان اسید فیتیک جانور در دانه غلات(ذرت،جو،گندم ویولاف) و بقولات(همانند نخود) تقریباً در حدود 25/0% بر پایه ماده کم آب می باشد . به طور کلی معلوم شده می باشد که کنجاله دانه های روغنی دارنده مقادیر بالاتری فسفر فیتات می باشند . بر اساس آنالیز های انجام گرفته مشخص و معلوم گردیده است که به طور متوسط در حدود70 درصد فسفر مو جود در اقلام خوراکی گیاهی به چهره فسفر فیتاتی می باشند .
اسید فیتیک در طبیعت میتواند در دیواره سلولهای گیاهی تشکیل فیتات داده و با مواد معدنی(با یونهایk+ mg+ و تا حدودی با یونهای ( ca+پروتیئن هاو یا نشاسته ساخت باند نماید .

اثرات زیست محیطی فیتات: بخش دارای اهمیت آلودگی رودخانه ها و دریاچه های ایلات متحده آمریکا ناشی از بخش کشاورزی و علی الخصوص فضولات حیوانی می باشد .نتایج بررسی انجام گرفته در کشورهلند بیانگر این می باشند که حدود80درصد تجمع مازاد مواد معدنی در محیط زیست ناشی از واحدهای دامپروری می باشد، که این فرمان موجب تصویب شرایطی در ارتباط با محدودیت استفاده از فضولات حیوانی در واحدهای زراعی آن مرز و بوم شده میباشد .
با اعتنا به این‌که فسفرفیتاتی هضم نشده مرجع مهم فسفر جان دار در فضولات حیوانی می باشد،هر عاملی که بتواند موجب کاهش فسفر فیتاتی غیر قابل دسترس در این فضو لات شود،میتواند در کاهش آلودگی ناشی از فسفر مازاد در بخش دامپروری و در نتیجه تعدیل اثرات منفی مر بوطه مفید باشد .
اثرات
نا مطلوب تغذیه ای فیتات: فیتات با تشکیل کمپلکس نا محلول با مواد معدنی همانند نیکل،کبالت،منگنز،آهن، کلسیم،مس،روی کاهش قابلیت دسترسی و اختلال در جذب آن ها موجب فقدان این مواد معدنی در آدم و دام می شود .
اسید فیتیک همینطور می تواند خواص تغذیه ای و فعالیتی پروتئین ها را پایین تاثیر قرار دهد . کاهش امکان دسترسی مواد معدنی ناشی از وجود فیتات به یک‌سری برهان دیگر از جمله وضعیت تغذیه ای و فعالیتی پروتئین را تحت تاثیر قرار دهد . کاهش قابلیت و امکان دسترسی مواد معدنی ناشی از وجود فیتات به یک سری عامل دیگر از پاراگراف وضعیت تغذیه ای مصرف کننده،غلظت مواد معدنی و فیتات در مواد خوراکی و فیتات در مواد خوراکی، توانایی حاملین اندوژنوز باطن مخاط روده در جذب مواد معدنی متصل گردیده به فیتات و بقیه اجزاء جیره(پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای و ترکیبات پلی فنلیک)،هضم و یا هیدرولیز فیتات بوسیله آنزیم فیتاز و یا فسفاتاز در درون روده،روش فعالیت آوری و قابلیت و امکان هضم مواد خوراکی متعلق می باشد .
گزارشاتی در ارتباط با مهارت کار آنزیمهای تریپسین،پپسین و آلفا آمیلاز توسط اسید فیتیک وجود دارااست . در رابطه با اثرات منفی اسید فیتیک بر روی کار آنزیم آلفا آمیلاز هنوز واضح نشده میباشد که آیا مهار فعالیت این آنزیم بدلیل تشکیل کمپلکس فی مابین اسید فیفتیک با خویش آنزیم می باشد و یا این که در ارتباط با تشکیل کمپلکس با یون Ca++ زمینه نیاز جهت عمل آنزیم میباشد .
راهکارهای کاهش دفع فسفر فیتاتی از طرز فضولات و همینطور ارتقاء بضاعت و توان استفاده طیور از منابع فسفری گیاهی بصورت زیر سفارش گردیده است: •
استفاده از غلات دارای مقادیر زیر خیس فسفر فیتاتی نسبتبه دانه های معمول •تغذیه
مرحله ای و یا این که تغذیه طیور در حد نزدیک به احتیاج آن‌ها به فسفر غیر فیتاتی •
افزودن آنزیم فیتاز به جیره طیور و سایر حیوان‌ها تک معده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۳:۵۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مرگ ومیر در جوجه های نو تفریخ شده

انتخاب برگزیدن گونه های خوب جوجه های تازه از تخم در آمده ، او‌لین گام برای ایجاد جور های خوب وبرگزیده ی طیور می باشد ، مرغ های بی نژاد و درهم مرغدار را ورشکست می نماید . قضیه ی انتخاب نژاد یک عدد از مساله مهم و اساسی مرغداری می‌باشد و هیچگاه مرغدار نباید وقت و قدمت و پول خود را صرف نگاهداری و رویش جوجه های ضعیف نماید . صفات مناسب در نژادهای گوشتی سریع الرشد بودن آنهاست که در بازه زمانی هر چه کمتر به میزان رشد مناسب و اضطراری برسند و راندمان تبدیل غذایی به گوشت فراوان بوده و با غذای هر چه کمتر گوشت مضاعف تری بدست دهد .

دستگاه جوجه کشی

صفات مناسب در نژاد های تخمی اینست که می بایست هر چه زودتر به تخم بیایند . هفته نخستین معاش یک جوجه بسیارحیاتی است بنابر این قبلی از آوردن جوجه ها به محل پرورش می بایست محل را فراهم نمود و از حیث بهداشتی آنجا را ضدعفونی کرد و از هر جهت برای تندرست نگه داشتن آن ها وسائل حتمی را تهیه و تنظیم نمود . با ساخت یک جوجه با کیفیت و عالی یک گام به سوی کسب نتیجه بالاتر برداشته ایم . جوجه ها می بایست خوصوصیاتی مثل یکنواختی ، چشمان روشن وشاد ، پرو بال و پر عالی و بدن فربه با وزن متناسب با سن دارا باشند .
ارتقاء اثبات پرورش روزانه خصوصا در جوجه های گوشتی منجر گردیده می باشد تا پرنده ها در مدت کوتاه تری به وزن کشتار برسند و علی رقم تغذیه قلیل بتوانند رشد وتولید بیشتری را کسب کنند . جهت درک خوبتر این زمینه می بایست حافظه نشان کرد که چندین روز مقدمه یی معاش یک جوجه زیاد با اهمیت می باشد چون پایه و اساس رویش مناسب و تندستی در یک جوجه بستگی به این یک‌سری روز دارااست . در زمان تفریخ جوجه از تخم 20% وزن تن را مواد باقی مانده از زرده تشکیل می دهند . تمام مواد مو جود در زرده به راحتی د ر3 تا 5 روز اول معاش جوجه مصرف می شوند آن گاه از این برهه زمانی نتیجتا کیسه زرده فاقد مواد مغذی بوده که بایستی مواد مغذی مسئله نیاز برای جوجه ها بوسیله ی دان تامین شود بعد از آن از جذب کیسه زرده جوجه ها باید دانه های سفت ومحکم حاصل از تغذیه را هضم کنند که اندام های هضمی و کبد در هفته های ابتدایی معاش توصئه یافته و در نهایت بخش بخش اعظم ی بافت های عضلانی آغاز به افزایش می کنند . روده نسبتاً ضد عفونی شده می باشد و بایستی به وضعیت طبیعی خود دست پیدا نماید . پاتوژن ها ( کارداران بیماریزا ) به تیتر یک چالش حساس در مقایسه با میکرو فلورا با سرعت بیشتری در بدن جوجه انتشار پیدا می کند . تمام این فاکتور ها و عواملی که در بالا بدان اشاره شد هفته ی اول را حیاتی می سازد .
مرگ
و میرجوجه های تازه تفریخ شده: مرگ ومیر جوجه ها در ارتفاع هفته های اولیه از خلل ها بلندمرتبه اقتصادی برای مرغداران به حساب می آید که با دقت به آن امری قابل مراعات میباشد . مرگ ومیر جوجه های جدید تفریخ شده نتیجه ی عوامل مرتبط به هم بسیاری می باشد . در صورتی‌که چه با رعایت زوایای متفاوت مدیریتی ، تغذیه ، در اختیار گرفتن بیماری و . . . می شود بر این مشکل‌ها فائق آمد اما در اختیار گرفتن مرگ و میر جوجه های تازه تفریخ شده امری ایراد می باشد .
دلائل
مرگ و میر طیور : دلائل اکثری پیرامون مرگ ومیر جوجه های جدید تفریخ گردیده وجود دارااست .
بعضا از این دلائل عبارتند از : 1-
دلائل ژنتیکی: چسبندگی نطفه ها در چهار روز پایانی که در دستگاه انکوباکتور ( دستگاه جوجه کشی ) قرار دارا‌هستند حدود نصفی از آن ها در ارتفاع 2یا 3 روز قبلی از مدت تفریخ از دنیا می فرآیند . لرزشهای مادرزادی برهان مرگ ومیر 90 % از جوجه ها تا نقطه پایان ماه اولیه از تفریخ می باشد . اگر تخم مرغ ها در یک شرایط یکسان دریک دستگاه جوجه کشی در دست گرفتن شود حد عمده تفاوت ها در جوجه کشی تا مرز25 % کاهش خواهد یافت .
2-
دلائل مدیریتی: الف)
رویش و مرتبه حرارت مربوط به آن : پرورش جوجه ها روی تراز زمین نیاز به یک بستر خشک وتمییز به ضخامت 3 اینچ دارااست و از مصرف مضاعف خاک اره و بقیه مواد بستر ساز به علت خودداری از خفه شدن جوجه ها می بایست جلوگیری شود . محافظت جوجه ها بر روی سطوحی مانند مجله یا سطح های چوبی به جهت نداشتن اصطکاک مناسب ، پیشنهاد نمی شود چرا که ممکن می باشد باعث به ضرروزیان های دائمی شود .
-
افزایش مرتبه حرارت تالار رویش باعث مشکل ها ذیل می گردد : آب زدایی: 70 % بدن جوجه های تازه متولد شده از آب تشکیل شده می‌باشد . تداوم یافتن دمای بالا سبب ساز به از دست رفتن آب بدن می شود که با کاهش آب تن 10 % جوجه ها بر اثر آب زدایی تلف می شوند .
انسداد مقعد : دمای بالای سالن باعث کم آب شدن مدفوع و در غایت انسداد مقعد گردیده که می تواند مرگ جوجه ها را در بر داشته باشد .
-
کاهش درجه حرارت تالار باعث خلل ها زیر می گردد: طینت الریه: دمای ذیل نرمال در جوجه های تازه متولد گردیده باعث به ذات الریه و آبی شدن تاج ها می گردد .
خفگی : زیر تاثیر کاهش دما ، جوجه ها جهت نگهداری دمای بدن خویش در نیز فرو می فرایند که این دستور سبب خفگی و نهایتا مرگ جوجه ها می شود .
جوجه های سوزوسرما چشم در مقایسه با جوجه هایی که در دمای طبیعی میباشند دارای بورسا ( کیسه جان دار در بالای کلوآک ) کوچکتری می باشند . مراقبت صحیح جوجه ها در جذب زرده و دوری ازعفونت کیسه زرده کمک می نماید .
-جلوگیری
از معضلات مربوط به درجه حرارت : جهت ممانعت از آبزدایی ، انسداد مقعد ، ذات الریه و خفگی باید 24 ساعت پیشین از جوجه ریزی ، سالن را گرم نگه داریم و در ارتفاع مدت گرم نگهداشتن، دمای سالن را بصورت نرمال محافظت نماییم .
ب)
مسمومیت: - مسمومیت غذایی : غذای آلوده و کثیف ی قارچی و مواد سمی در جیره باعث مسمومیت غذایی می شود .
-مسمومیت با نمک : این گونه مسمویت با ارتقاء نمک در آب نوشیدنی و خوراک ساخت می شود که باعث به مرگ جوجه ها می گردد .
- مسمومیت با آمونیاک : پائین کشیدن پرده ها در تمام ساعت ، جایگاه حرارت بالای سالن ، افزایش PH بستر و ارتقاء یا کاهش رطوبت سالن سبب به تشدید ایجاد آمونیاک در تالار می گردد که سبب تحریک غشاء مخاطی و چشمها ، مصرف کم غذا، کاهش میزان رویش ، تحریک مژه های باطن نای ، خونریزی و مرگ ومیر در غلظت بالای 100 PPM ( نصیب در میلیون ) می گردد سازه براین غلظت آمونیاک باید کمتر از 25 PPM باشد .
- مسمومیت بستر ( Tannin): هضم مواد سمی نظیر تانن در خاک اره سبب مرگ ومیر می گردد .
-جراحات: سعی های مختلفی مثل واکسیناسیون ، حذف تاج و نوک چینی ها را باید با توجه حتمی انجام داد چون ممکن می‌باشد منجر زخم شده و سبب ساز به مرگ ومیر شود .
ج)
رطوبت نسبی : رطوبت نسبی بالا در سالن رویش باعث نمناکی موا درباره‌ی بستر می شود که رویش میکروارگانییسم ها را تسهیل نموده و در نهایت سبب به عفونت می گردد .
د)
حیوان شکار چی یا این که صیاد : سالن مرغداری می بایست بر درمقابل شکارچیانی مثل موش صحرایی ،سگ و گربه به درستی مراقبت شود چون ورود این حیوانات به باطن تالار آلودگی تولید کرده و سبب ساز مرگ ومیر جوجه ها می گردد .
و)
آب : آب یک نقش دارای اهمیت در نگهداری تندستی و عملکرد طیوران ایفا می کند و به تیتر یک محفظه واسط برای تغذیه و سوخت وساز بدن می باشد . به محافظت دمای بدن در طول هوای گرم یاری کرده و نقش مهمی در بدست آوردن وزن جوجه های گوشتی ایفا می نماید . آب مرجع مواد معدنی نظیر سدیم ، کلر ، پتاسیم و . . . نیزمی باشد .
ح)
تراز ناکافی مقام های آبخوری و خوراک خوری : نبود تراز دور و اطراف استدلال دیگری در مرگ ومیر جوجه ها می باشد که منحجر به تجمع جوجه ها در یک نقطه و رطوبت مواد بستر گردیده و مکان قابل قبولی را برای نشر میکرو ارگانیسم ها مهیا می نماید که باعث کوکسیدیوز و . . . می شود .
فقدان فضای آبخوری و طعام خوری منجر ساخت رقابت در میان جوجه ها می شود و ممکن می باشد از شدت گرسنگی ، کاهش وزن در آن‌ها چهره دهد دلائل
تغذیه ای : کیسه زرده به عنوان منشاء تغذیه ای در 48 ساعت تا 78 ساعت نخستین بعد از آن از هچ موضوع توجه می باشد ، در صورتیکه چه به عنوان منبع بی نیاز ای از آنتی بادی های مادری و ویتامین ها تلقی می گردد البته تغذیه بی نقص را فراهم نمی کند . استفاده از کامل کننده های تغذیه ای در ابتدای دستور می تواند در بزرگ شدن روده ها و ایمنی سلامتی کلی امداد کند .
قابل ذکر میباشد که رویش جوجه های نو تفریخ شده بستگی زیادی به تغییرات آناتومی لوله های گوارشی دارد .
بسط روده ها در مقدمه ، فاکتور مهمی در کنترل پرورش بالقوه بعدی به حساب می آیند . چون تکامل رویش در طول یکسری روز اولیه فیس می گیرد ، هر جور غلط در طول این عصر می تواند برای فایده وری بعدی فجایعی را تولید نماید . یک تاخیر در جابه جایی 24 ساعته علاوه بر مرگ و میر جوجه های نو متولد شده تا 50 % از وزن کیسه زرده و وزن را در 3 الی 7 هفته اولیه می کاهد . استفاده از آب به اندازه درست می تواند این زمینه را تا حدی بهبود کند . برای گله های بزرگتر ، سیستم آبخوری نیپل ونصب آن در یک طول مشخص و معلوم با اعتنا به سن گله پیشنهاد می گردد . جوجه های جدید متولد گردیده با دیدن قطرات کوچک براق بر روی آبخوری نیپل فضولی نشان داده و به آن نوک می زنند و به‌این وسیله جوجه ها عشق مند به استفاده از آبخوری می شوند . مکان و طول نیپل از کارداران اضطراری در ممانعت از مرگ ومیر جوجه های تازه تفرخ شده به حساب می آید . در صورتی‌که به این نکات دقت نشود، جوجه ها مواد مرطوب بستر نزدیک نیپل ها را استعمال می نمایند و این زمینه ناتوانی بلع مواد و سرنوشت مرگ جوجه ها را به همپا خواهد داشت . این مشکل را با پایین آوردن نیپل ها و ارتقا تعداد آنان می بضاعت رفع نمود .
الف
) خوراک: رده های غذاخوری را نزدیک منشا حرارتی قرار دهید البته اعتنا نمائید که مستقیما تحت لامپ قرار نگیرد .باید قبل از مصرف غذا به تارخ مصرف آن اعتنا شود تا قبل نباشد ، وجود گرد وخاک به مقدار دوچندان بر روی غذای جوجه ها بواسطه ی مسدود نمودن منش حلق سبب به خفگی ونهایتا مرگ آنان می گردد . تغذیه ذرات درشت غلات خصوصا ذرت باعث انباشتگی چینه دان می گردد که می تواند سبب ساز مرگ در جوجه ها شود .
ب
) ویتامین ها : کمبود شدید ویتامین های (A , D , E ,K) باعث به مرگ می شود در حالیکه کمبود جزئی منجر پردرآوری وحشیانه ، ریزش اشک ، نرمی استخوان ، انسفالومالاسی ( مغز نرمی ) ،ادم ( خیززیر پوستی ) ، قلیل خونی و . . . می گردد . به همین ترتیب کمبود شدید این گونه ویتامین ها ( B کمپلکس وC ) باعث مرگ جوجه ها و کمبود جزئی آن کاهش وزن ، پرورش ضعیف پرها ، التهاب پوست ، نشانه ها عصبی و ناچیز خونی و . . . را در بردارد .

علایم کمبود

تمامی ی این مواد غذایی نتنها برای پرورش حیاتی و حساس می باشند بلکه برای مقاومت بدن هم لازم می باشند .آمینو اسید ها بخصوص آرژنین ، ترئونین و متیونین برای توسعه و گسترش سیستم ایمنی اصلی می باشند . اسید های چرب لازم مانند امگا 3 و امگا 6 به گونه ای مثبت بر روی پاسخ های ایمنی تاثیر گذاراست .
دلائل
بیماری : بیماری های عفونی نقش کلیدی را در زندگی جوجه ها ایفا می نمایند و یک برهان محدود کننده ای بر روی برنامه های وسیع مرغداران در سراسر دنیا بویژه در مرزوبوم های استوایی به حساب می آیند . خسارت های اقتصادی قادر است در کاهش تولید گوشت و تخم مرغ تاثیر گذار باشد عفونت های باکتریایی ریه، عفونت کیسه زرده ، التهاب کیسه های هوایی و پر خونی ریه ها وکبد ممکن میباشد سبب ساز به مرگ جوجه های تازه تفریخ شده شود .اکثری از عفونت ها بصورت انتقال عمودی از پدر و مادر و برخی از آن‌ها در سالن جوجه کشی تولید می شوند سالمونلا ، مایکوپلاسما وعفونت های آدنوویرال ازجمله این عفونت ها می باشند حتی تخم مرغ های آلوده به میکروارگانیسم ها نقش مهمی را در پاتولوژی صنعت طیور بازی می نمایند . میکروارگانیسم ها منجر افزایش مرگ رویان ها ، کاهش جوجه در آوری و ارتقاء مرگ و میر جوجه های نو تفریخ گردیده می شوند .
- 30الی 35 % مرگ ومیر جوجه ها به واسطه ارگانیسم های آنتروباکتریال ( روده ها ) می باشد . سالمونلا به تنهایی بعنوان یک استدلال کثیروالوقوع در کنار کلی باسیلوس مورد دقت قرار گرفته می‌باشد که در ارتفاع 3 الی 4 روز نخستین زندگی یک جوجه اتفاق می افتد .
- باکتری E .Coli
به هم پا ارگانیسم های دیگر در عفونت کیسه زرده شرکت کردن داراست و 5الی 6 % مرگ ومیر جوجه ها را مشتمل بر می شود - دیگر میکروارگانیسم های غیر معمول مسئول مرگ ومیر جوجه های نو تفریخ گردیده دربرگیرنده pseudomonas ( 6-8 % ) و klebsiella (3-4 % ) می باشند .
- باکتری مایکوپلاسما و بیماری مزمن تنفسی ( CRD ) منجر بیماری های تنفسی در 3 الی 4 روز اولیه زندگی می شود که منجر به مرگ ومیر شدیدی خواهند شد .
- در مجموعه های گوناگون سنی جوجه ها که واکسیناسیون بیماری برونشیت عفونی ( IB ) انجام می گیرد ، IB منجر معضلات تنفسی ونقرس ( تجمع اسید اوریک ) می شود .
- بیماری عفونی بورس گامبرو ( IBD ) باعث مرگ ومیر در طول 3 الی 4 هفته نخستین می شود .
الف
) بیماری عفونت کیس زرده : این بیماری باکتریایی در طول تفریخ و آنگاه از آن بر روی جوجه ها تاثیر می گذارد . عفونت ناف را می بضاعت از پوست دور و اطراف منطقه ی ناف ، شرایط شل و ول بودن شکم ، انسداد مقعد و خروج بوی بد در هنگام تشریح لاشه تشخیص بخشید .
ب
) بیماری اسهال سفید : یک عفونت وخیم و بیماری باکتریایی مرگ آور در جوجه ها می باشد که نشانه ها آن وحشتناک بودن پر ، اسهال سفید ، به سختی نفس کشیدن ونهایتا مرگ است .
ج
) سالمونلا : یک تیم از بیماری های حاد می باشد که سریعا منتشر شده و بر روی تمامی ی مجموعه های سنی تاثیر می گذارند و با علائمی زیرا تب ، عفونت خونی ، عفونت کیسه زرده ، هپاتیت ، تعالی شدن طحال ، تورم مفاصل و مرگ به یار می باشد .
د
) کلی باسیلوس : یک عفونت خونی وخیم بوده که به وسیله باکتری E .Coli ساخت می شود و بر روی کلیه ی گرو ه های سنی تاثیر گذار می‌باشد که با علائمی چون تبدیلات غذایی ضعیف و مرگ شناخته می شود .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۱۴:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)