دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

تولک بری در مرغان تخمگذار

این برنامه برنامه ای ضروری و موثر برای گله های تخمگذار تجارتی می باشد که به تولید زودتر از موعد گرایش دارا هستند و به تیتر یک رویه استاندارد در گله های مامان تخمگذار مورد اعتنا قرار گرفته می‌باشد طی قریه سال قبل مشاهده گردیده که گله های تخمگذار سفید وقهوه ای همواره زودتر از موعد شروع به تولید می نمایند و به عبارت دیگر بلوغ زودرس دارا هستند این مورد اکثر در سود عمل متخصصان ژنتیک و تصحیح نژاد می باشد که سبب به کاهش زمان رشد و افزایش هفته های عصر ساخت ودر سود تعداد بیشتر تخم مرغ بر مبنا مرغ پای تخم می باشد .

گروه طیوران صنعت فاخته

در زمینه‌ی رآشیانه هایی با محیط های در اختیار گرفتن شده که نصیب اعظم رشد گله در انجا انجام می شود ابتدا زود هنگام ایجاد ، همیشه باعث به ارتقاء تعداد تخم مرغ بر پایه مرغ پای تخم نمی شود این مسئله به خصوص در لانه های باز درست گو می‌باشد البته در لانه های پرورشی نصفه باز در امریکا و اروپا هم گله هایی که در دوران افزایش طول روز ، زمان پرورش را طی می کنند در حوالی 16 تا 17 هفتگی به تخم می ایند که فراوان زود رس میباشد . گوشه ای از این ایراد به یاد تغذیه آزاد در طول زمان رشد در دست گرفتن ناقص وزن تن وعدم به کارگیری از نور و روشنایی تصنعی جهت در دست گرفتن بلوغ جنسی هست در نواحی گرمسیری و نصفه گرمسیری به علت شدت نوروروشنایی بسیار ساخت حتی زودتر نیز شروع می شود . این قضیه در گله های مامان هم رخداد افتاده است به نحوی که با شروع زود هنگام ساخت تعداد تخ مرغ های غیر قابل جوجه کشی به شدت ارتقاء می یابد پیشین از 25 هفتگی هیچ تخم مرغی برای جوجه کشی از گله توده آوری نمی گردد زیرا تخم مرغها کوچک میباشند و امکان جوجه در اوری آن‌ها اندک است و کیفیت جوجه های به دست آمده نیز زیر می باشد . برای اجتناب ازتولید زود رس مرغدار می تواند برنامه تولکبری پیش از استارت تولید را به عمل گیرد این برنامه چندان نو نمی‌باشد ودر راستی 30 سال پیش از این نیز به فعالیت برده می گردیده میباشد برنامه های متفاوتی برای انجام این عمل وجود دارااست می بایست اذعان کرد که اسم پرریزی برای این برنامه چندان مناسب نمی باشد چرا که طیوران به هیچ وجه پرریزی نخواهند داشت بهترین اسم برای این عمل برنامه تاخیر در شروع تولید هست این برنامه شروع ایجاد را به راحتی فی مابین 14 تا 21 روز به تاخیر انداخت . بر مبنا تجربیات نگارنده این برنامه تولک بری گذشته از آغاز تخمگذاری نتیجه خیر و خوبی داده می‌باشد درعین حالا قویا توصیه می شود که در اجرای این برنامه نظر پرسنل و کارشناسان ساخت نیز ارزیابی شود درگله های تخمگذار تجارتی این برنامه صرفا در مواقع ضروری به کار می رود البته درگله های مامان تخمگذار سپید و قهوه ای این برنامه به یاد فواید قابل اعتنا ای که در ساخت دارد در اصل به تیتر یک شیوه استاندارد موضوع استفاده قرار می گیرد . 

روش
اجرای برنامه •دان به زمان 6 روز در مرغ های تخمگذار سفید و قهوه ای قطع شود .
• آب در پرنده هایی که روی زمین یا بستر محافظت می شوند انقطاع شود .
7 تا 11 روز پس از شروع برنامه دان به نسبت 11 پوند برای 100 قطعه پرنده آغاز شود .
•بعد از 14 روز دان به طور آزاد داده شود .
دوران
اجرای برنامه •در
گله های مادر میان 16 الی 21 هفتگی •در زمانی که ایجاد گله در بین 1 تا 10 درصد می‌باشد .
عوارض
انجام این برنامه •جهت اجتناب از آغاز زود هنگام ایجاد که باعث به کاهش حداکثر ساخت کاهش تداوک ایجاد و افزایش تلفات مدت تولید ناشی از بیرون زدگی مقعد و همچنین کانی بالیسم است که به دنبال تخم مرغ های دو زرده حاصل می شود .
•جهت ارتقا تعداد تخم مرغ های قابل جوجه کشی در گله های مادر تخم های گذاشته گردیده پیشین از 25 هفتگی برای جوجه کشی به کارگیری نمی شوند .
مزایا
: •رسیدن
به همزمانی بلوغ جنسی بهتردر طیوران که از لحاظ فیزیکی اماده برای تخم گذاری می شوند •دستیابی به وزن بدن بالاتر در ابتدا دومی زمان تولید این مقدار برای نژادهای تخمگذار سفید ، 50 گرم و برای نژادهای تخمگذار قهوه ای 100 گرم می باشد .
•پیک تولید با انجام این برنامه بین 92 تا 98 درصد و دوام عالی تولید بیش از 20 هفته بالای 90 درصد به طول می انجامد .
تلفات
پایین • یشترین تعداد تخم مرغ ساخت گردیده بر پایه مرغ پای تخم و بهبود ضریب تبدیل طعام .
•همچنین
تعداد تخم مرغ قابل جوجه کشی بیشتر درصد جوجه درآوری خوبتر و جوجه عمده به ازای مرغ پای تخم معایب
یا این که ملاحظات مهم •این شیوه عموما معیابی برای مرغ های تخمگذار که در قفس رشد می یابند ندارد .
•برنامه واکسیناسیون می بایست در سن 16 تا 17 هفتگی یا 10 روز پیش از شروع برنامه به اتمام رسیده باشد .
•این برنامه ممکن می‌باشد برای گله هایی که روی بستر نگهداری می شوند استرس زا باشد و براین اساس کارداران بیماری زا فرصت طلب می‌توانند مورد ساز باشند وباید مسئله توجه قرار گیرند .
•در صورتی که در خلال برهه زمانی گرسنگی طیوران بتوانند از بستر دانه برچینند نتیجه برنامه خوب نخواهد بود .
•یک بازرسی عینی دورازشوخی بایستی روزمره از پرندگان در خلال گرسنگی وجود داشته باشد .
•این برنامه در تخمگذاری های تجارتی پس از 20 هفتگی پیشنهاد نمی شود .
•این
برنامه برای گله های مادر گوشتی پیشنهاد نمی شود


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۲:۱۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تهویه در جوجه کشی

 تهویه در کارخانجات جوجه‌کشی، از عامل ها مهم در جوجه‌کشی میباشد اما اکثر زمان ها قضیه اعتنا قرار نمی‌گیرد . با دقت به بروز نژادهای طیور لبریز جنس کنونی، سیستم‌های مرسوم تهویه تالار های مرغداری، کارائی لازم را ندارند . تا یک‌سری سال پیش، نیمچه‌های گوشتی در زمان 45 روز به وزن 1/5 کیلوگرم می‌رسیدند البته حالا این وزن را در 35 روز بدست می‌آورند .

گروه طیوران صنعت فاخته


پرورش جنین از بازه تخم‌گذاری استارت می‌شود، لذا از هنگام چیدن تخم‌مرغ در دستگاه و از ساعت اولیه جوجه‌کشی نیاز به تهویه وجود دارد . تهویه در واقع در دسترس قراردادن هوای تازه با جایگاه حرارت و رطوبت مشخص برای جنین است . نژادهای مالامال محصول گوشتی کنونی، برای وصال به وزن و ضریب تبدیل مطلوب نیاز به تراز بالاتری از سوخت و ساز دارند . لذا در این جور نژادها، طبعاً جنین‌ها در بازه جوجه‌کشی حرارت و بخار آب و دی اکسید کربن بیشتری ایجاد می‌نمایند .
تخم‌مرغ جوجه کشی 15 درصد از وزن خود را در دوران جوجه‌کشی بصورت بخار آب از دست داده و درصد دی اکسید کربن در کیسه هوایی از اندازه 25 درصد به 6 درصد ارتقاء یافته و اندازه اکسیژن از 20 درصد به 14 درصد کاهش می‌یابد، لذا سیستم تهویه جوجه‌کشی باید کار کشته به تأمین حجم متعددی از هوای جدید برای تأمین نیاز جنین‌ها باشد .
یک تخم‌مرغ از68 تا 70 درصد آب تشکیل گردیده میباشد و جنین در 21 روز دوران جوجه‌کشی با فایده برداری از مواد مغذی تخم‌مرغ و مصرف کردن حدود 6 لیتر اکسیژن تقریباً 4/5 لیتر دی اکسید کربن و 11 لیتر بخار آب تولید مینماید که می بایست به وسیله تهویه از محفظه خارج شود، در غیر این رخ سبب اشکالاتی در کیفیت جوجه درآوری نظیر طولانی شدن مدت جوجه‌کشی، افزایش درصد جوجه‌های نوک زده ولی از تخم خارج نشده، شکم و ناف خمیری ( button navels) و قرمزی ساق و زانو ( red hocks) می‌گردد .
تأمین مقدار کافی حرارت، رطوبت و اکسیژن برای جوجه کشی کلیدی است و در غیر این فیس همت دستگاههای جوجه‌کشی کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهند یافت .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۰:۲۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مرگ ومیر در جوجه های تازه تفریخ شده

 انتخاب برگزیدن انواع عالی جوجه های نو از تخم در آمده ، اولین گام برای ایجاد دسته های خوب وبرگزیده ی طیور می باشد ، مرغ های بی نژاد و درهم مرغدار را ورشکست می نماید . مسئله ی گزینش نژاد یک عدد از مسائل با اهمیت و دارای اهمیت مرغداری می باشد و هیچگاه مرغدار نباید وقت و عمر و پول خویش را صرف نگاهداری و رویش جوجه های ضعیف کند . صفات مناسب در نژادهای گوشتی سریع الرشد بودن آنهاست که در مقطع هر چه کمتر به اندازه رشد مناسب و حتمی برسند و بازده تبدیل غذایی به گوشت بسیار بوده و با غذای هر چه کمتر گوشت فراوان تری بدست دهد . صفات مطلوب در نژاد های تخمی اینست که می بایست هر چه زودتر به تخم بیایند . هفته اولیه زندگی یک جوجه بسیارحیاتی میباشد بنابر این قبل از آوردن جوجه ها به محل پرورش بایستی محل را مهیا نمود و از حیث بهداشتی آنجا را ضدعفونی کرد و از هر جهت برای سلامت نگه داشتن آن‌ها وسائل حتمی را تنظیم نمود . با ساخت یک جوجه با کیفیت و عالی یک قدم به سوی کسب نتیجه بالاتر برداشته ایم . جوجه ها بایستی خوصوصیاتی مانند یکنواختی ، چشمان روشن وشاد ، پرو بال و پر خوب و تن فربه با وزن متناسب با سن دارا باشند .

گروه طیوران صنعت فاخته 

 


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۰:۰۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

آنتی بیوتیک ها بعنوان محرک رویش در طیور

 آنتی بیوتیکها ممکن می باشد محیط را برای پرورش میکرو ارگانیسم های مولد غذا مناسب و آماده کنند و کار میکروارگانیسم های مخرب مواد مغذی را متوقف سازند . مطالعات و پژوهش ها زیاد انجام شده با جیره هایی که نبود ویتامین یا اسید آمینه ای آنان در حد مرزی بود، نشان داده است که آنتی بیوتیک های جیره به رفع نبود ماده مغذی کمک می کنند .

گروه طیوران صنعت فاخته


بدین ترتیب ظاهراً آنتی بیوتیک ها که تخریب ماده مغذی را کاهش می دهند، سبب ساز ارتقاء در ایجاد ماده مغذی می گردند یا این که بازده استفاده از ماده مغذی زمینه نیاز را ارتقاء می دهند، اما مشاهده نوع عمل آنتی بیوتیک ها در ارتقا رشد، هنگامی که تمام مواد مغذی جیره کافی باشند، اختلال میباشد .آنتی بیوتیک ها ممکن میباشد پرورش میکروارگانیسم های مولد امونیاک را فراوان یا تولید بقیه مواد زاید ازت دار سمی در روده را متوقف سازند .آنتی بیوتیک ها ممکن میباشد مصرف آب غذا و یا هر دو را ارتقا دهند . درصورتی که چه گزینش این زمینه که ارتقاء مصرف غذا یک اثر نخستین می‌باشد و یا این که بعلت خوبتر بودن موقعیت سلامت حیوان در نتیجه مصرف آنتی بیوتیک می باشند .
قابلیت پذیر نمیباشد .اما اثر آن بر میزان مصرف آب یک اثر ثانویه است، مطالعات برخی از پژوهشگران وجود رابطه ثابتی دربین مصرف آب و غذا را در مرغ نشان می دهد . به این ترتیب زیرا آنتی بیوتیک ها در تغییر تحول میکروب های روده ای موثرند ممکن میباشد از طریق دستگاه گوارش، در مصرف آب اثرگذار باشند . روده های کور مرغ های تغذیه شده با آنتی بیوتیک در مقایسه با به عبارتی جیره ولی سوای به کار گیری از آنتی بیوتیک معمولا دربردارنده میزان زیادتری مدفوع مرطوب هست .آنتی بیوتیک ها قابلیت و امکان دسترسی یا جذب بعضی مواد مغذی را ارتقا می دهند . افزودن آنتی بیوتیک به جیره، جذب مواد مغذی نظیر کلسیم ، فسفر و منگنز را ارتقا می دهد، آنتی بیوتیک باعث نازک شدن غشاء روده و افزایش ضریب جذب مواد غذایی بویژه املاح می گردند . اما گروهی دیگر معتقدند که نازک شدن غشاء اثر منحصر آنتی بیوتیک روی روده نمی‌باشد بلکه به ادله حضور اجرام بیماریزا غشاء روده متورم می گردد .
در صورتیکه با مصرف آنتی بیوتیک ها این اجرام از دربین رفته و در فیض شرایط تورم روده برطرف می شود . قابلیت و امکان داراست که آنتی بیوتیک ها در متابولیسم مواد غذایی باطن روده حیوان ها دخالت نموده و سبب ساز ارتقا متابلولیسم گردند .آنتی بیوتیک ها سبب افزایش حساسیت باکتریها در پیش‌رو فاگوسیت ها خواهند شد . در سود تعداد متعددی از باکتری ها از فی مابین رفته و به این ترتیب ضریب تبدیل غذایی کاهش می یابد .در اکثر اوقات مواقع آنتی بیوتیک ها از بیماریهای میکروبی که در دستگاه گوارش یا این که بطور منظم در سایر نقاط تن موجود می آیند خودداری کرده و یا آنان را بهبود می بخشند . مصرف میزان پاره ای از یک آنتی بیوتیک مثل باسیتراسین، پنی سیلین، تتراسایکلین و یا ترکیبی از آن‌ها معمولاً در در دست گرفتن بیماریهای خفیفی که در یک مرغداری خوب نیز یافت می شوند اثرگذار می‌باشند .
این اثرات عمدتاً محدود به دستگاه گوارش است . برای کنترل برخی از بیماریهای گوارشی نظیر تورم روده میزان بیشتری از آنتی بیوتیک ها موضوع نیاز می‌باشد . برای کنترل چنین بیماریهایی، آنتی بیوتیک های غیر قابل جذب نظیر باسیتراسین همانند آنتی بیوتیک های قابل جذب موثرند .بعضی از پژوهشگران معتقدند محور دارای اهمیت فعالیت آنتی بیوتیک ها، خون و بافت های محرک داخلی است البته در ارتباط با اثرات محرک پرورش آنتی بیوتیک های غیر قابل جذب شواهدی وجود دارااست که نشان می دهد اثرات اثرگذار آنان بر میکروبهای دستگاه گوارش می‌باشد .آنتی بیوتیک ها به طور همیشگی روی باکتریهای مضری که با ایجاد توکسین موجب کاهش رویش می شوند اثر کرده و آن‌ها را از در بین می مارک .آنتی بیوتیک ها با از در میان بردن باکتریها منجر می شوند که باکتریها از دور رقابت بر رمز مصرف پروتئین خارج شوند و در فیض سبب ساز ارتقاء جذب مواد غذایی در روده دام و طیور گردند .
مخاطرات
مصرف بی روش آنتی بیوتیک ها: ۱) عکس العمل های ازدیاد آلرژی گسترده در جمعیت صاحب خانه یار با افزایش آلرژی آنافیلاکسی، بثورات جلدی، تب، اختلالات خونی، هپاتیت، کاستاتیک و احتمالاً بیماریهای بافت همبند .
۲) تغییر‌و تحول در فلور طبیعی تن همپا با بروز بیماری ناشی از عفونت مربوط به رشی بیش از حد میکروارگانیسم های مقاوم به دارو و قارچ ها .
۳) پوشیده و مخفی کردن عفونت شدید بدون ریشه کن کردن آن به تیتر نمونه ممکن می باشد تظاهرات بالینی یک ابسه پنهان و مهار شود در حالی که فرایند عفونت ادامه یافته باشد .
۴) مسمومیت دارویی .
۵) ما‌نده های غیر معمول دارو .
۶) پیدایش مقاومت در زمینه‌ی ارویی در جمعیت های میکروبی که عمدتاً ناشی از حذف میکروارگانیسم های دارای اهمیت به دارو و جایگزینی آن توسط میکروارگانیسم مقاوم به دارو است .
۷) در ادامه به معفی آنتی بیوتیک ویرجینیامایسین بعنوان محرک رویش شیمیایی پرداخته شده است .
ویرجینیامایسین
گونه دارویی: ارتقاء دهنده رویش دام و طیور .
شکل
دارویی: پرمیکس مکانیسم
اثر و فارماکوکنتیک ۱) ویرجینیامایسین به طور منحصر روی باکتریهای گرم مثبت اثر دارااست و همانند بقیه آنتی بیوتیک ها منجر تغییر در فلور میکروبی روده می گردد . این فعالیت با خودداری از سنتز پروتئین در باطن میکروب هایی که با تکثیر آنان جداره روده ضخیم می گردد، انجام می شود، به‌این ترتیب جداره روده به شرایط عادی بازگشته، جذب مواد غذایی خوب تر و بیشتر انجام می گردد و در سود ضریب تبدیل غذایی کاهش می یابد .
۲) ویرجینیامایسین باعث نقصان تولید اسیدلاکتیک، اسیدهای چرب فرار، آمونیاک و آمین ها به وسیله میکروب شده و در سود از اثرات سمی آن‌ها می کاهد .
۳) با کند نمودن حرکات روده ها موجب جذب اکثر پروتئین ،چربی و کربوهیدرات ها می گردد .
۴) ویجینیامایسین از شیوه اتصال به پایین واحد ۲۳۵ ریبوزوم باکتری از سنتز پروتئین به وسیله باکتریها ممانعت بعمل می آورد . ویرجینیامایسین آنتی بیوتیکی می‌باشد که بوسیله استرپتومایسس ویرجینیه تولید می گردد . این دارو عموماً از رویه گوارش جذب نمی شود . بنابراین، تاثیر خود را بر فلور میکروبی دستگاه گوارش بر جای می گذارد .این آنتی بیوتیک دارای اثر باکتریوسیدی (باکتری کش) بوده و دارنده ۲ بخش M و S می باشد که هر کدام به تنهایی دارای اثر باکتریواستاتیکی می باشند و سینرژیسم آنان باعث باکتریویسیدی ویرجینیامایسین می شود و به این ترتیب توان مفید آن هم ۱۰۰ برابر افزایش می یابد .
نسبت قسمت M به بخش S تقریباًٌ ۴ به ۱ بوده که ولی بخش M در حد بسیار در شکمبه نشخوار کنندگان متابولیزه شده اما بخش S در گیر هیچ مدل عمل متابولیکی در شکمبه نمی شود . متابولیت های حاصله از متابولیسم بخش M هم تا حدودی دارنده فعالیت ضد میکروبی میباشند .محصول تجاری حاوی ۷۵ درصد M و ۵ درصد S می باشد .این ترکیب یک پودر بدون شکل می باشد که در حرارت ۱۴۰-۱۳۸ سکو سانتیگراد غیر فعال می شود . این دارو به اندازه قلیل در آب و اسید رقیق محلول می باشد . در محیط های قلیایی نامحلول بوده و سریعاً غیر فعال می شود .
مطالب
دارای ربط :


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۳۲:۵۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)