دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

8 نکته در مورد خوراک مرغ های تخم گذار خارج از قفس


تجربه پرورش مرغ های تخم گذار خارج از قفس پیش خیس در اتحادیه اروپا حاصل گردیده هست و این تجربه در آمریکا نیز به سرعت در حال ارتقا میباشد . برای موثر بودن این مرغ ها، تامین غذا آن ها مستضعف بررسی میباشد .
نگهداری مرغ های تخم گذار بیرون از قفس کاری دوچندان گوناگون از دیگر اشکال رویش مرغ می باشد . آزادی اکثر به مرغ ها این امکان را می دهد تا به راحتی جنبش نمایند و انرژی خود را مصرف کنند و در نتیجه به استخوان های آن ها نیز فشار بیشتری وارد بیاید . مرغ های کیج فری برای تناول کردن غذای روزمره خود نیز رقابت بیشتری می کنند؛اما در معرض تماس با فضولات خود هم قرار می گیرند . کلیه این موارد موجب شده میباشد تا دادن طعام به مرغ های تخم گذار به روش سنتی منسوخ گردد و تلاش شود که سلامت طیور، رفاه، باروری و سودمندی آن ها قربانی ترجیح مصرف کنندگان نشود .
سیستم های کیج فری می توانند صورت های مختلفی داشته باشند: مرغداری های گشوده مشابه به قفس هایی با جای دانه می باشند و آب و لانه های آن ها نیز داخل مرغداری قرار دارد؛ مرغ ها می توانند قفس ها را رها کنند و روی زمین مرغداری حرکت نمایند . مطمئناٌ در این شیوه، سیستم سنتی مرغداری که دارای نشیمنگاه برای مرغ و آشیانه هست به تیتر سیستمی برای رشد در تراکم قلیل باقی خواهند ماند در حالی که سیستم فری رنج(free range) به تیتر جایی مناسب برای مرغداری های پرجمعیتی استعمال می شود که مرغ ها در آن امکان چرا کردن دارا هستند .
در این مقاله آنالیز خوا‌هیم کرد که با دادن آزادی بیشتر به مرغ های کیج فری چه‌گونه نیازهای آن ها به تغذیه و رئیس خوراک تغییر می نماید . نکات ذیل از تجربه های به دست آمده در اتحادیه اروپا حاصل گردیده است که مرغداری های کیج فری آن به عنوان الگوی استاندارد در بسیاری از کشورها است .

1-
انرژی هدف از قطع کردن مرغ های تخم گذار از قفس های سابق این هست که به آن ها آزادی کافی برای حرکت داده شود و آن ها کلیه رفتارهای طبیعی خود را داشته باشند . انتظار می رود که این عمل نو نیازمند صرف انرژی بیشتری باشد . به این ترتیب نیاز به انرژی 5 تا 15 درصد، بر حسب چینش اثاثیه مرغداری، ارتقاء می یابد .
برای ارتقا انرژی جذب گردیده دو راه وجود داراست . یکی از رویه ها ارتقاء روزمره جیره طیور بر اساس ثبت جیره های قبلی می باشد . توصیه می شود که این مقدار مصرف را با 10 درصد افزایش طعام آغاز نمایید و وقتی که وزن به میزان متناسب با سن مرغ رسید، دیگر علتی وجود ندارد که این ارتقاء غذا اعمال شود . برای او‌لین چرخه های تازه بهتر می‌باشد مرغ را زنده وزن فرمایید تا میان خوراک مصرف شده و وزن تن ارتباطی به دست آید .
راه دوم این هست که حجم طعام را در یک مرحله اثبات نگه دارید (این نکته برای دسته ژنتیکی با اشتهای محدود اصلی است) و تمرکز انرژی غذایی را با بیشتر کردن مبداء چربی ارتقا دهید . این روش بازدارنده از افراط در استعمال از مکمل های گران می شود البته تمرکز پروتئینی ممکن می‌باشد نیاز به ارتقاء مقداری داشته باشد تا ساختمان عضلانی قادر تر و مستحکم تر شود .

دستگاه جوجه کشی

2-
ضایعات زمانی که مرغ ها در موقعیت سالم در قفس های باتری ای بیش از حد غذا مصرف می کردند، خوراک ها اسراف می شد . این مسئله درطیور سنگین وزن خیس با اشتهای بالاتر نسبت به مرغ های تخم گذار سبک تر با تخم سفید بخش اعظم دیده می شد . مرغ های تخم گذار بیرون از قفس نباید به افسردگی و اندوه در گیر شوند زیرا منش های مختلفی دارند تا خود را مشغول نگه دارا‌هستند . البته از آنجایی که سیستم های جدید نگهداری و تغذیه نسبتاً تازه و نو هستند، این امکان وجود دارااست که به عامل ناکافی بودن جای خوراک، حیف و میل زیادی به توشه آید . تولیدکنندگان امکانات با کیفیت بالا می بایست این موردها را در طراحی تولیدها خود اعمال کنند .

3-
رقابت نگه داشتن چهار مرغ تخم گذار در یک قفس این قابلیت را می دهد که در زمان خوردن خوراک با یکدیگر رقابت کنند . ولی نگهداشتن صد یا این که هزار مرغ در یک قفس فارغ از دسترسی به دانه خوری ها ممکن است میزان مصرف طعام را برای طیوری که در طبقات پایین تر قرار دارند کاهش دهد و وزن مرغ هایی که در منزلت فراتر قرار دارا هستند افزایش یابد .
این زمینه موجب هدر رفتن طعام و مشکل‌ها تغذیه ای می شود که کاهش باروری و افزایش هزینه های طعام را به همپا دارد . ارتقا اندازه جیره به این خواسته که طیور تراز پایین تر به خوراک دسترسی داشته باشند هم موجب اتلاف غذا می شود . خوبتر می باشد که با متخصصان مرغداری و تولیدکنندگان مشاوره کنید تا تعداد مناسب و طرز قرار گرفتن جای دانه و آب را دریابید و مطمئن گردید که کلیه طیور بخت زیادی برای تغذیه درست دارند .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۶:۵۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

واکسیناسیون برای پرورش مرغ

 

واکسیناسیون
- به برهان عدم بسط یافتگی دستگاه ایمنی در جوجه های جوان ایمن ساختن جوجه ها در برابر دست اندرکاران بیماریزا از اهمیت ویژه ایی برخوردارگردیده است ، با به کارگیری از برنامه درست واکسیناسیون ، جوجه ها به طور یکنواخت در برابر بیماریها واکسینه می شوند .
- پباده سازی واکسیناسیون در جوجه های گوشتی با برنامه واکسیناسیون در گله مادرو موقعیت محیطی حیطه مرتبط می باشد ، گله های مامان بایستی سطوح یکنواختی از آنتی بادی مادری فراهم آورده وزمان تجویز واکسن در جوجه های گوشتی بر اساس آن تهیه و تنظیم شود تا بتوان از اثر قسمتی واکسن مطمئن شد .
- حفاظت پرنده بوسیله آنتی بادی مادری در بیماریها به ویژه گامبورو حائز اهمیت میباشد به طوریکه چه بسا پادتن مادری می تواند برخی از سویه های واکسن را غیر فعال نماید .
- تامین به موقع واکسن بر شالوده دز زمینه نیاز، حمل و محافظت اصولی آن ، دقت به تاریخ ساخت و انقضا آن، تهیه یخچال فریزر و وسایل واکسیناسیون اعم از اسپری ، سرنگ و . . ، اندازه واکسن براساس دز مورد نیاز ونحوه اجرا واکسیناسیون باید از پیشین برنامه ریزی شوند، برای این منظور تا قبل از این باید با متخصصان این کار مشورت کردن نمود تا برنامه واکسیناسیون صحیحی تهیه گردد . این برنامه ها ناحیه به حیطه و نسبت به فصول متفاوت سال متغیر است ، باید دقت شود که برنامه واکسیناسیون مطابق برنامه توصیه شده وبه طور صحیح انجام گردد .

دستگاه جوجه کشی
- در واکسیناسیون از شیوه قطره چشمی از آب مقطر برای تامین آب قضیه نیاز واکسیناسیون استعمال شود .
- برد واکسیناسیون از شیوه آب آشامیدنی به عواملی مانند کیفیت آب قضیه استفاده، در دسترس بودن محلول واکسن ، روش حمل و نقل و حفظ اصولی آن ، پخش مطلوب محلول واکسن در آب آشامیدنی ( بکار بردن آبخوری مازاد و تسریع در پخش محلول واکسن) ، تندستی پرنده ها در موقع انجام واکسیناسیون وکاربرد واکسن در مدت (بطور معمول صبح هنگام) و دز مناسب بستگی دارااست .

تراکم
گله - از روز اول باید فضای کافی در اختیار جوجه ها قرار گیرد ، معمولا کاهش مقدار سطح موضوع نیاز پرنده ها سبب ساز افزایش تلفات و کاهش رشد خواهد شد .
- تراکم گله تاثیر به سزایی بر روی تلاش ، یکنواختی و کفیت ایجاد نهایی دارد .
- موقعیت کیفی تالار و خصوصا قابلیت و امکان در دست گرفتن حالت محیطی در انتخاب تراکم گله نقش دارد ، به عبارت دیگر تراکم در متر مربع به حالت داخلی لانه از قبیل تهویه - حرارت - مقدار دانخوری و شلوغی بخوری ، همینطور سن و وزن بدن در زمان کشتار بستگی داراست . با بالا بردن تراکم می بایست فضای دانخوری وآبخوری هم به تناسب جوجه ها افزایش یافته و نگهداری کلی برای محافظت کیفیت هوا به فعالیت آید .
- بطور معمول در 1تا 3 روزگی 25-30 قطعه در متر مربع و 4تا 7 روزگی 15قطعه در متر مربع و 8 روزگی به بعد از آن با دقت به تناسب ظرفیت، کل فضای تالار در اختیار گله قرار گیرد .
تراکم بیش از حد فشار محیطی بر روی پرنده ها را ارتقا داده که سبب کاهش رشد ، ماندگاری ، کیفیت بستر و تن درستی پا می شود و باید بامدیریت صحیح دربرقراری تراکم مناسب جوجه ها در تالار رویش از بروز موردها فوق جلوگیری نمود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۶:۳۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تغذیه مرغ گوشتی

تغذیه
مرغ گوشتی درحال حاضر که تا حدودی با مرغ گوشتی و رده نگهداری از مرغ آشنا شدید زمینه دوچندان مهمی که ضروری می‌باشد مطلقا مورد دقت قرار بگیرد دعوا تغذیه مرغ گوشتی می‌باشد .
مدیر مطلوب و درست تغذیه مرغهای گوشتی نقش زیاد مهمی در وزن گیری و یکنواخت بودن گله از لحاظ مزنی دارد . که در این فیس اندازه تلفات به دست‌کم می رسد به این ترتیب لازم که به طبع به تغذیه طیور گوشتی در هفته نخستین مضاعف توجه داشته باشید .

ضرورت
به کار گیری از دان کامل به جای آرد ذرت
جوجه ها در هنگام خروج از تخم به شدت از لحاظ هیدارت کربن فقیر بوده براین اساس تغذیه نخستین با جیره آغازین مناسب که ذرت به عنوان یک ماده مهم در آن به کارگیری گردیده باشد به سرعت سبب ساز ارتقا میزان هیدارت کربن در تن جوجه می شود در صورت تاخیر در دسترسی جوجه ها به منبع هیدارت کربن قابلیت پیدایش کتوز و کم آبی به وجود می آید .

دستگاه جوجه کشی
مصرف
آّب حاوی شکر همانگونه که گفته شد دسترسی به غذا در روزهای نخستین برای رسیدن به پرورش مناسب کلیدی می‌باشد ولی در صورتی‌که آب نیز حاوی مواد انرژی زایی نظیر شکر باشد .تلاش بهتری حاصل می گردد . در یک ارزیابی جوجه هایی که در یک روزگی آب دربردارنده 5 درصد شکر مصرف کرده بودند در مقایسه با جوجه ای شاهد 50 گرم وزن بخش اعظم ، 5 درصد ضریب تبدیل غذایی خوبتر و 25/0 درصد مرگ و میر کمتری داشتند این نتایج بیانگر این مقاله می باشد که آب محتوی یک ماده انرژی زا منجر بهبود تلاش جوجه های گوشتی می شود .
تاخیر در دسترسی بدون نقص به آب و دان ، بر وزن و سعی آینده جوجه ها ، تاثیر دارااست . به کار گیری از جیره آغازین استاندارد متناسب با نیازهای جوجه از روز نخستین پرورش همپا با ترکیبات حمایتی ( آب شکر ، مولتی ویتامین و الکترولیت ) نقش مهمی در دستیابی به نتایج مطلوب خواهد داشت .


تغذیه مرغ گوشتی

برآورد
سرمایه اولیه برای راه اندازی مرغداری: در مطلب زیر در نظر داریم که همه موردها و تجهیزات لارم برای استارت فعالیت برآورد شود .
و این که برای استارت نخستین عمل مرغداری واجب می‌باشد چقدر از سرمایه صرف تنظیم مکان و امکانات و امکانات نخستین شود؟ قبلی از اینکه توضیحی در رابطه تجهیزات و هزینه ها داشته باشیم واجب هست که مطلقا به این قضیه دقت فرمائید که برای داشتن یک واحد مرغداری صنعتی بایستی مسلما تعداد 10 تا 15 هزار قطعه مرغ و یا این که بیشتر داشته باشید که نیز بتوانید مجوز بگیرید و نیز اینکه به نتیجه دهی مطلوبی در این کار برسید .
تجهیزات سخت‌افزاری این کسب‌وکار به نسبت در دسترس‌تر و باقیمت بهتری ارائه می شود . هر واحد صنعتی نیاز به تجهیزات اضطراری همچون آب، برق و گاز داراست که بسته به این‌که واحد صنعتی در یک شهرک صنعتی احداث شود یا این که اینکه در بیرون از شهر باشد، متعدد است .

ابزارآلات گرمایشی و سرمایشی و تکنولوژیک (ماشین‌آلات) از دیگر الزامات احداث آن می‌باشد . همه این امکانات مضاعف هزینه‌بر میباشند و عدم تهیه هر یک از آنان ساخت واحد صنعتی را متوقف می‌کند . هر چند قبلی از عملیات کلنگانی، نیاز به به چنگ آوردن مجوزهایی میباشد که در برخی واحدها هزینه کسب آن ها دوچندان زیاد می باشد .

- پروانه تاسیس : مجوزی هست که برای احداث ساختمانها و تاسیسات هر گونه واحد صنعتی دامداری و مرغداری و رسم نقشه ، به متقاضیان اعطا می گردد .
- پروانه استفاده برداری : مجوزی است که پس از احداث ساختمانها و تاسیسات طرح ،جهت سود برداری از واحد برای درخواست کنندگان صادر می گردد .

هر واحد صنعتی بسته به دسته ایجاد و حجم تولیدات، به یه خرده زمین نیاز داراست . به‌عنوان‌مثال درصورتی که کسی بخواهد یک واحد مرغداری صنعتی احداث کند، مطلقا باید در خارج از شهر زمین تهیه و تنظیم نماید و دیگر این‌که به مراجعه‌کنندگانی که کمتر از ۱ هکتار زمین داشته باشند، به هیچ وجه مجوز داده نمیشود .

۱ هکتار زمین در محیط یک شهرستان، دست‌کم 8۰ میلیون تومان هزینه داراست . اما این هزینه در شهرستان‌های مختلف و در استان های دیگر متعدد می‌باشد .
برای رشد 20 هزار قطعه مرغ مرغ نیاز به یک هکتار زمین داریم و در کمتر از این مقدار زمین نمیتوان این فعالیت را انجام داد .

نکته
قابل‌توجه : ضمن
اینکه مکان زمینه حیث بایستی دارای دست‌کم قانون ها مجاهدت کشاورزی جهت اجرای پروژه باشد که برخی از این قانون ها عبارت اند از: •
داشتن دست کم مسافت یک کیلومتر با مرکز ها محافظت دام و ماکیان گوشتی •
داشتن حداقل فاصله دو کیلومتر با مراکز حفظ دام و ماکیان داشتی • داشتن دستکم مسافت دو الی سه کیلومتری با بخشها مسکونی و مواردی از این قبیل که جهت احراز استعلام مثبت و صدور اذن فعالیت از سوی سازمانهای ذیربط حتمی می باشد .

در شرای سرمایه مایحتاج خرید زمین یک هکتاری برای مرغداری را به‌صورت میانگین 80 میلیون تومان در لحاظ بگیریم سرمایه دیگری برای تولید زمین مایحتاج هست . برای رویش و نگهداری مرغ سالن‌های بسته نیاز با اهمیت می باشد این سالن‌ها اکثرا بدون پنجره و به‌صورت به طور کامل بسته طراحی میگردند . مصالح به عمل گرفته‌شده در عمده مواقع بلوک‌های بتنی می‌باشد که نسبتا ارزان‌قیمت و با کیفت مناسبی هم ارائه میگردد .

انگیزه حیاتی استعمال از بلوک‌های بتنی سرعت در عمل تولید و کاهش هزینه‌ها می‌باشد . برای جابه‌جایی هوا در سالن‌های نگهداری هواکش‌های بزرگ تعبیه میشود که اکسیژن موردنیاز اطراف را تامین میکند . مرغداری‌ها اصولا فارغ از پنجره می‌باشند و سیستم تهویه آن‌ها از طریق دستگاه‌های هواکش تأمین می‌شود .

یک واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعه‌ای احتیاج به سوله حدودا ۴۵ در ۱۵ متری داراست که برای ساخت آن‌ دست‌کم می بایست 20۰ میلیون تومان هزینه کرد . علاوه بر سوله‌ها می بایست برای واحد صنعتی یک یا یک‌سری انبار در حیث گرفت که معمولا هزینه آن از سوله کمتر می باشد . در مرغداری‌ها گازوئیل و گاز به‌عنوان سوخت حیاتی به کار گرفته می شوند .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۷:۴۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

چربی ها به تیتر منابع اضطراری در خوراک طیور

چربی
ها به تیتر منابع اضطراری n-3 و n-6: اسید لینولئیک (18:2 n-6) و آلفا لینولنیک (18:3 n-3) به تیتر اسیدهای چرب ضروری شناخته شده اند که پیش ساز اسیدهای چرب بلند زنجیر زیست فعال[2] n-6 و n-3 می باشند . تولید آندوژنوسی (داخلی) اسید آراشیدونیک (20:4 n-6) و ایکوزاپنتاتنوئیک اسید (20:5 n-3) از اسید لینولئیک و آلفالینولنیک اسید از طرز فعالیت تطویل سازی و غیر اشباع سازی چهره می پذیرد . اسید آراشیدونیک، EPA و دکوزاهگزاانوئیک اسید (DHA, 22:6 n-3) مهمترین اسید های چرب بلند زنجیر خانواده n-3 و n-6 در بافت و دیواره سلولی جوجه های گوشتی می‌باشند . در جه تاثیر لینولئیک اسید و آلفا لینولنیک اسید در سنتز اسید های چرب 20 کربنه بستگی به فاکتورهایی همچون اندازه اسیدهای چرب n-6 و نسبت n-6 به n-3 دارد . مهار رقابتی آنزیم ها بستگی به این دارااست که کدامیک از خانواده های n-3 و یا n-6 عمده از دیگری در بافت حضور دارااست .
اسیدهای
چرب حتمی به تیتر پیش ساز ایکوزانوئیدها: پیوندهای استری اسید آراشیدونیک و EPA در فسفولیپیدهای غشای سلولی می تواند بوسیله فسفولیپاز A2 موبایلیزه گردیده و سبب به ایجاد اسید آراشیدونیک و EPA آزاد شود که این اسیدها می توانند به تیتر سوبسترای سیکلواکسیژناز و لیپواکسیژناز قرارگرفته و سبب ساز به ساخت پروستاگلندین[3]، ترومباکسان ، لکوترین ها، هیدروکسی ایکوزا تترا انوئیک اسید شوند .
ایکوزانوئیدهای مشتق از آراشیدونیک اسید ( پروستاگلندین های خصوصی 2، ترومباکسان B2، لکوترین [4]B4 یا این که LTB4 ) شرایط پیش التهابی بالایی داشته و سبب ارتقا نفوذپذیری رگ ها، گشادی رگ ها، ادم، آزاد سازی آنزیم های لیزوزمی و ایجاد سیتوتوکسین های التهابی می شوند .
ایکوزانوئید های مشتق از EPA (پروستاگلندین های E3، ترومباکسان B3 و لکوترین B5[5] یا LTB5 ) خاصیت التهابی کمتری داشته و نسبت به ایکوزانوئیدهای مشتق از n-6 بضاعت کمتری را از خود نشان می دهند . از سوی دیگر مطالعات اخیر مواد حد واسط جدیدی را شناسایی کرده است (به نام محرمانه E) که از اسیدهای چرب خانواده n-3 مشتق گردیده و مشخص گردیده میباشد که این سری از مواد حد واسط اثرات ضد التهابی را از خویش نشان داده اند .
لیپیدهای
جیره: تاثیر بر روی پیش سازهای ایکوزانوئیدی بافت طیوران حیوان ها نک معده ای هستند، در سود چربی ها به همان شکلی که مصرف می شوند، جذب و در بافت ها رسوب می کنند . در فیض ادغام اسید چرب جانور در بافت جوجه ها می تواند پایین تاثیر چربی موجود در جیره قرار بگیرد . زمانیکه از یک جیره معمول تجاری استعمال میشود، اسید آراشیدونیک به تیتر یک سوبسترای موفق قابل دسترس برای سنتز ایکوزانوئیدها در دسترس پرنده قرار می گیرد و از اینرو در چنین جیره هایی اسید آراشیدونیک به عنوان اسید چرب موفق زیست فعال در بافت جوجه ها چشم می شود . به عنوان مثال در جوجه هایی که از جیره های همگانی تجاری استفاده کرده اند 12 تا 15 درصد از اسید های چرب مو جود در چربی قلب از اسید آراشیدونیک ساخته شده و این درحالی می‌باشد که وقتی روغن آفتابگردان (غنی از n-6 ) و یا روغن ماهی (غنی از n-3) به میزان 5 درصد وارد جیره می شود مشاهده می شود که به هنگام استفاده از روغن آفتابگردان اسید آراشیدونیک 31 درصد از فسفاتیدیل آتانول آمین قلب را به خویش اختصاص داده و این درحالی می باشد که به هنگام استفاده از روغن ماهی اسید آراشیدونیک 23 درصد فسفاتیدیل اتانول آمین بافت قلبی را تشکیل می دهد .

دستگاه جوجه کشی
هنگامی که از روغن ماهی به کار گیری می شودEPA 10 .1 درصد از فسفاتیدیل اتانول آمین مو جود در بافت قلبی را به خویش اختصاص می دهد و این درحالی هست که به هنگام استفاده از روغن آفتابگردان این میزان به 0 درصد می رسد .
این نتایج حاکی از این می باشد که قابلیت دسترسی به پیش سازهای ایکوزانوئیدی موجود در فسفولیپیدهای غشای سلولی بستگی به n-3 و n-6 جان دار در جیره داراست . مکانیسمی که از شیوه آن اسیدهای چرب n-3 و n-6 باعث به تغییر تحول مخلوط چربی غشای سلولی گردیده و درنتیجه بر روی همت سلولی تغییر و تحول می گذارد در شکل 2 آورده گردیده می‌باشد .
اسید
های چرب n-3 ، n-6 و صورت گیری ایکوزانوئیدها: تاثیر مصرف اسید های چرب n-6 و n-3 بر روی ساخت ایکوزانوئیدها در پرندگان موضوع چک واقع شده می‌باشد . در مرغان مادر به کار گیری از روغن آفتابگردان که بی نیاز از اسید های چرب n-6 می باشد در مقایسه با به کارگیری از روغن ماهی سبب ساز به افزایش معنی داری در مقدار LTB4 از طریق تحریک ترومبوسیت ها (پلاکت های خونی) شد . به شیوه مشابهی ساخت LTB5 ترومبوسیتی در مرغان مادری که به اندازه 3 درصد جیره روغن ماهی دریافت کرده بودند در مقایسه با پرندگانی که 1 .5 درصد روغن ماهی استفاده کرده بودند عمده بود . بنابراین گسترش راهکار های تغذیه ای که باعث به افزایش تراز اسید های چرب n-3 بافتی می شود ممکن می باشد که منجر به ارتقا مشارکت اسید های چرب n-3 در فسفولیپیدهای غشای سلولی گردیده و کاهش ساخت ایکوزانوئیدهای مولد التهاب گردد . با این وجود ارتقا اسید های چرب n-3 در جوجه های گوشتی با اکسیداسیون چربی و کیفیت گوشت در رابطه می باشد بدین ترتیب استراتژی های دیگری که سبب به افزایش مرحله اسیدهای چرب n-3 گردیده سوای اینکه بر رویش و کیفیت محصولات اثر بگذارد می بایست زمینه بررسی قرار بگیرند .
چربی
موجود در جیره مادری و متابولیسم اسید های چرب در جوجه ها: در نوع های تخمگذار جنین به مواد مغذی ذخیره شده در تخم مرغ وابسته می باشد به مدل ای که این مواد در حمایت از رشد جنین و جنبش به سوی یک تفریخ سلامت نقش دارا هستند . زمانی که تخم مرغ بارور انکوبه می شود ، زرده بی نیاز از چربی، تنها مبداء قابل دسترس از اسید های چرب برای توسعه و گسترش جنین می باشد . در طول 21 روز انکوباسیون، بیش از 80 درصد از اسید چرب مو جود در زرده جذب و در راستای تامین انرژی و سنتز غشای سلولی به عمل برده می شود . در سود اسیدهای چرب قابل دسترس از منشاء زرده تخم مرغ بر روی ادغام اسید های چرب غشای سلولی بافت جوجه در ارتفاع نمو و رشد آن موثر خواهد بود .
اسید
های چرب بافت جوجه : تاثیر جیره های پیش هچ و پس هچ 2 تست در راستای تحقیق برروی اثرات جیره پیش هچ (جیره مادری) و جیره های پس هچ بر روی تغییرات اسیدهای چرب مو جود در بافت جوجه ها انجام گرفت . در آزمایش نخست مرغان مادر جیره هایی با سطح های بالا، متوسط و صفر درصد اسید چرب خانواده n-3 را اخذ کردند . بعد جوجه های هچ گردیده از هر سه تیمار با جیره های یکسان تجاری تغذیه شدند جیره های مزبور فاقد اسیدهای چرب بلند زنجیر n-3 بوده، البته دارنده 3 درصد اسید لینولنیک بودند . جوجه های مرغ های مادری که سطح ها بالایی از n-3 را در یافت کرده بودند در کبد و عضله قلبی شان در مقایسه با دو تیمار دیگر سطوح بالا تری از اسید چرب بلند زنجیر n-3 را ابقا کرده بودند در این نوع از جوجه ها میزان DHA موجود در عضله قلبی در روز 42 رویش افزایش قابل توجهی را نشان می داد .
غلظت اسید آراشیدونیک از روز 14 ام تفریخ به بعد از آن در جوجه هایی که مادرشان سطح های پایینی از n-3 را مصرف کرده بودند در مقایسه با جوجه هایی که مادرانشان سطوح بالایی از n-3 را دریافت کرده بودند، بیشتر بود .
در تست دوم اثرگذار بودن تکمیل کننده سازی جیره های پیش هچ در برابر جیره های پس هچ مورد، از نقطه نظر افزایش تراز اسید های چرب n-3 در بافت جوجه ها زمینه نظارت قرار گرفت . جوجه های هچ گردیده از مرغانی که سطح ها بالایی از n-3 را اخذ کرده بودند ( H) و جوجه هایی که مادرانشان n-3 دریافت نکرده بودند (L) با استفاده از جیره هایی با سطح های بالا (H-H) و صفر درصد (L-L) تغذیه شدند . در سود 4 تیمار به وجود آمد که عبارت بودند از (H-H، H-L، L-H و L-L) .
در تیمارهایی که جوجه ها پس از تفریخ سطح های بالایی از اسیدهای چرب n-3 را دریافت کرده بودند (H-H و L-H) مقدار DHA کبدی در تیمار H-H تا روز 40 پرورشی بالاتر از تیمار L-H بود (شکل4) در سود تامین منابع n-3 در جیره پیش هچ دارای نقش کلیدی در محافظت شرایط اسیدهای چرب n-3 در جوجه ها می باشد .
ایجاد
ایکوزانوئیدها در جوجه ها : تاثیر جیره های پیش هچ و پس هچ تولید ایکوزانوئیدها در جوجه های هچ شده از مادرانی که سطوح بالا و یا پایین n-3 را اخذ کرده بودند قضیه محاسبه قرار گرفت . ترومبوسیت های جوجه هایی که مادرها آن‌ها از جیره هایی با سطح ها بالای n-3 استفاده کرده بودند در مقایسه با جوجه های هچ شده از مادرانی که جیره هایشان دربردارنده سطوح زیر اسید چرب n-3 بودند مبادرت به ترشح LTB5 بیشتری در روزهای 7 و 14 پرورشی کردند . همچنین نسبت LTB5 به LTB4 در آن گونه از جوجه هایی که مادرانشان از جیره هایی با سطوح بالای n-3 تغذیه شده بودند در روز 7 و 14 بیشتر بود . با توجه به این که جوجه های گوشتی در درحال حاضر حاضر به دوران 5 تا 6 هفته رشد داده می شوند و با درنظر دریافت کردن نتایج پژوهش ها ذکر شده و همینطور با عنایت به نقش ایکوزانوئیدها در مسیر های التهابی، می بضاعت و توان اظهار کرد که دستکاری پروفایل اسید های چرب تخم مرغ تاثیرات مفیدی برروی سلامتی جوجه ها در مرال گوناگون پس از هچ خواهد داشت .

 


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۲:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

واکسیناسیون در گله های مرغ

واکسیناسیون
در گله های مرغ اهمیت
واکسیناسیون واکسیناسیون یکی ازموثر ترین رویه های جلوگیری و یا کاهش اثرات مخرب بیماری ها در مرغان میباشد . پرندگانی که نزد مردم برای به کار گیری قرار می گیرند عموما: جوجه، بوقلمون، اردک، غاز، بلدرچین، قرقاول، کبک و شتر مرغ میباشند .
ارگانیسم هایی که ساخت بیماری می کنند به مدل های کوچک و بلندمرتبه از قبیل: ویروس، مایکو پلاسم، باکتری، قارچ، انگل و پروتوزوآ تقسیم بندی می شوند . تمامی این ارگانیسم ها با مواد شیمیایی از میان می مراحل به جز ویروس ها . در اختیار گرفتن بیماری های ویروسی متعلق به طریق پیش گیری از قبیل واکسیناسیون، ضد عفونی وامنیت زیستی هست .
برای این که عصر موفق پرورشی را داشته باشیم امنیت زیستی و ضد عفونی لازمه این فعالیت هستند . واکسیناسون جانشن رئیس موثر نمی شود . این نکته اضطراری به نظر می رسد که واکسیناسیون در تمامی پرندگان موجب کاهش اثرات کلینیکی نمی شود بلکه در برخی مورد ها موجب پیدایش عفونت و پخش شدن ارگانیسم های بیماری زا شود .
واکسیناسیون
یا عدم واکسیناسیون: مرغ هایی که از آنان استعمال تجاری می شود معمولا بر درمقابل نوع های متعدد بیماری ها واکسینه می شوند . واکسیناسیون هر چند کم در گله های ما انجام می شود .
برای انجام این عمل تعدادی ایراد وجود دارد: - به ندرت خلل ها بیماری داریم .
- از بیماری های جانور بی اطلاع هستیم .
- به صدق نشانه ها بیماری ها را نمی شناسیم .
- نمی دانیم واکسن ها را از کجا تنظیم کنیم .
- خرید واکسن گران در می آید چون که ما به دوز های زیادی از واکسن ها نیاز داریم معمولا فی مابین 500 تا 10000 دوز .
متاسفانه، گله های کوچک مرغ ، ازبیماری هایی که واکسیناسیون مناسبی را داشته اند سختی می مارک . این بیماری ها ممکن هست کاهش فروش تخم مرغ و یا این که گوشت وسایر فراورده ها را در پی داشته باشد . حتی ممکن میباشد این بیماری ها مرگ مرغ ها را در پی داشته باشد .
واکسیناسیون یا این که عدم آن بستگی به این داراست که احتمال این که گله ها در معرض بیماری های ویژه قرار بگیرند چقدر است . در صورتی‌که گله ای بسته گردیده باشد هیچ وقت نباید مرغ دیگری به آن طولانی تر شود و یا این که این‌که اگز مرغی از گله ما بیرون رفته باشد نباید هرگز اذن برگشت به آن مرغ داده شود چون که در این فیس احتمال ایجاد بیماری در گله فراوان بالا خواهد رفت . در این موارد بهتر می باشد که تصمیم به واکسیناسیون نگیریم .
در
واکسیناسیون باید این نکته را نظر کنیم که جوجه های ما پیش از این یکبار آزمایش شده باشند یا در هنگام خرید جوجه به نکات تحت اعتنا کنیم: - جوجه ها را از جای مطمئن تهیه و تنظیم کنیم .
- خرید جوجه ها از هچری ها و یا این که کارخانه هایی که تا قبل از این جوجه با سابقه داشته اند، باشد .
- از بیماری هایی که مادر آن‌ها دچارش بوده اند اطلاع داشته باشیم .
واکسن
های موجود: ویروسها سیستم ایمنی را بر برعلیه جور های دیگر تحریک می کنند،و این موجب موفقیت واکسیناسیون بر درمقابل بیماری های ویروسی خواهد شد .
واکسن ها از میکرو ارگانیسم های کشته و یا زنده تشکیل می شوند . واکسن های که دربردارنده ویروس زنده هستند، ویروس ها دوباره در بدن میزبان نشر میشود، ویروس های کشته به قدری هستند که بتوانند سیستم ایمنی بدن پرندگان را تحریک و مجبور به ایجاد آنتی بادی نمایند . اغلب واکسن های طیوران به فیس زنده می باشند . واکسنهای باکتریایی معمولا زنده ویا تخفیف حدت یافته هستند و به آن ها باکترین گفته می شود .
1 .
بیماری مارک: واکسن بیماری برند اکثر زمان ها موارد در روز نخستین هچ به جوجه ها داده می شود . واکسن مارک به چهره پایین جلدی در پشت گردن زده می شود . بهترین رویکرد این میباشد که همگی جوجه های ما در هچری واکسینه شوند .
به اثبات رسیده میباشد که واکسن برند از بیماری برند و تومور و فلجی حاصل از آن پرهیز می کند . درصورتی که پرندگان دوز مناسبی از واکسن را اخذ نکنند ممکن میباشد که آن ها سرگرم بیماری مارک شوند .
جوجه های 2 تا 16 هفته بشترین امکان ابتلا به بیماری مارک را خواهند داشت . بیماری مارک گاهی زمان ها در بلدرچین، قرقاول و یا این که بوقلمون نیز دیده گردیده است . این نوع پرنده ها معمولا دوز مناسبی از واکسن را دریافت نکرده اند .
2 .
بیماری نیوکاسل: جوجه ها و بوقلمون ها بایستی در برابر نیوکاسل ایمن شوند . واکسن زنده ( تخفیف حدت) به فیس های آشامیدنی، قطره چشمی، قطره بینی و اسپری در دربین جوجه ها توزیع می شود . واکسن کشته به رخ امولسیون روغنی باطن عضله ویا تحت جلدی تزریق می شود، آخرین واکسن قبلی از به تخم وصال جوجه ها داده می شود .
جوجه ها معمولا در هچری ها بر علیه نیوکاسل و برونشیت تواما واکسینه می شوند .

دستگاه جوجه کشی
ترکیب واکسن های نیوکاسل و برونشیت همینطور می تواند در روز های 10 تا 35 داده شود . واکسن هامی توانند به رخ آشامیدنی و یا قطره چشمی و یا این که به فیس قطره بینی داده شود . در تخم گذار ها و مادر ها به فاصله هر 3 ماه داده شود تا ایمنی خوبی را داشته باشیم . واکسن های کشته گردیده را معمولا در قفس می دهند (18 تا 20 هفتگی) . با این رویکرد واکسیناسیون دیگری در مرغان تخم گذار حتمی نمی‌باشد . گله های مادر، برای بدست آوردن مرحله بالایی از ایمنی تکرار واکسیناسیون ضروری می باشد و در پی آن, جوجه های حاصل از آنها از ایمنی مادری خوبی برخوردار خواهند بود .
در‌صورتی‌که شما خریدار پولت و یا این که مرغ های بالغ می باشید ، برای واکسیناسیون آنها شما می توانید از واکسن نیوکاسل B-1 به صورت آشامیدنی، قطره چشمی ویا قطره در بینی استفاده نمایید . 4 هفته بعد هم از واکسن نیوکاسل لاسوتا به کارگیری فرمایید .
در قضیه بوقلمون ها در4 هفتگی یکبار و بعد از آن در روز کیجینگ دوباره واکسینه می شوند .
3 .
برونشیت: برونشیت از بیماری های تنفسی اولیه در جوجه ها می‌باشد . واکسن این بیماری که در جوجه های برنا داده می شود، دربرگیرنده ویروس زنده تخفیف حدت هست ( معمولا سویه ماساچوست) .واکسن های برونشیت معمولا با به عبارتی سویه ای که در ناحیه میباشد ساخته می شوند . فراموش نکنید که هیچ گاه در هنگام پیدایش بیماری برونشیت این واکسن را به کارگیری نکنید .
واکسن برونشیت معمولا با واکسن نیوکاسل در یک ویال میباشند ودر روز های 10 و 35 داده می شوند (همانطور که در زمینه نیوکاسل گفته شد) .
واکسن کشته این بیماری نیز به صورت امولسیون روغنی موجود میباشد . این واکسن به رخ تزریقی در ماهیچه ویا ذیل جلدی در گله های مادر، در هفته 14 و 18 تزریق می شود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۴:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکات قابل توجه برای خرید جوجه مرغ گوشتی

نکات
قابل توجه برای خرید جوجه مرغ گوشتی –
جوجه ها باید از مامان سلامت تنظیم شود ( می بایست از تندرست مادر مطمئن بود ساخت گوشت ها باید تندرست و فاقد دست اندرکاران بیماری زا باشد)
– بعضا از نژادها بضاعت و توان بالاتری نسبت به نژاد های دیگر دارا هستند .

– دقت کنید که جوجه ها از یک سن و از یک مامان باشند .

– برای ورود جوجه می بایست محافظت های نخستین را آغاز کرد . در ۱ سال میتوان ۵ زمان جوجه ریزی کرد و به مرور مقدار جوجه ها را ارتقا اعطا کرد .

تهیه و تنظیم
جوجه مرغ گوشتی
۶
نیاز حیاتی در محل رویش مرغ گوشتی یکی از مهم ترین ساختار صنعت مرغ گوشتی رعایت بهداشت و امنیت زیستی می باشد . رعایت کردن بهداشت در مرغداری او‌لین قدم برای دوری از بیماری هاست که واجب می باشد .

۱-
تهیه و تنظیم آبخوری برای مرغ های گوشتی آبخوری باید میان دو دانخوری باشد و فضله آن ها می بایست ۱ .۵ باشد .

شلنگ های آب را از دسته واضح تنظیم کنید که بتوان به موقع رسوب زدایی کرد .

آبخوری ها روزی ۳ توشه شستشو و تعویض شود .

دستگاه جوجه کشی

حرارت آب دست کم ۲۵ درجه باشد .

بهترین نوع آبخوری ها پساتنک ها هستند در شرای تهیه و تنظیم آن مشکل میباشد از آبخوری های دیگر استعمال نمائید .

تعداد آب و دان می بایست طوری باشد که مرغ ها در جایی جمع نشوند و بطور یکسان بتوانند غذا بخورند .

برای دوری از کاهش کیفیت آب و دوری بیماری ها، آبخوری ها را هر ۴ ساعت یکبار ردوبدل شوند .

۲-
تهیه دانخوری برای مرغ های گوشتی بگذارید ظرف دان خالی شود و آنگاه مجددا دانه ریزی فرمائید . چون جوجه ها عشق ای زیادی به دانه های درشت دارا هستند و در صورتیکه پی در پی غذا ریخته شود ته آرد شده غذا را نمی خورند و این امر سبب ساز پیدایش مشکل ها اسکلتی و غیره می گردد . خوب تر می‌باشد قبلی ریختن خوراک حدود ۱۵ دقیقه به جوجه ها گرسنگی اعطا کرد .

روزی ۴ بار به مرغ ها خوراک داده شود . غذای مصرفی روزمره مرغ به حرارت محیط، اندازه تولید، سن، وزن بدن، انرژی خوراک و مواد مغذی آن بستگی دارد .

۳-
تغدیه مرغ های گوشتی می توانید از سویا، تخم پنبه، پودر ماهی، ذرت، گندم، برنج، کنجاله کنجد، بادام زمینی و غیره…برای غذای جوجه مرغ ها استعمال فرمایید .

مدیر مطلوب و نحوه تغذیه مناسب مرغ های گوشتی نقش بخش اعظمی در وزن گیری و یکسان بودن گله دارااست . که تعداد مرگ و میر به دست‌کم می برسد پس بایستی به تغذیه طیور گوشتی در هفته اول مضاعف اعتنا داشته باشید .

استعمال
از دان بدون نقص به جای آرد ذرت جوجه ها وقتی که از تخم خارج میشوند هیدارت کربن فراوان کمی دارا هستند . تغذیه نخستین با اولی جیره مطلوب که ذرت به عنوان یک ماده کلیدی به کار گیری می شود به سرعت منجر افزایش میزان هیدارت کربن در تن جوجه می‌گردد .

مصرف
آب حاوی شکر همان گونه که گفتیم غذا در روزهای اول برای وصال به رشد مطلوب حساس است . اگر آب حاوی مواد انرژی زایی مانند شکر باشد سعی بالایی دارد .

در یک آزمایشی چک شد که جوجه هایی در یک روزگی آب دربردارنده ۵ درصد شکر مصرف کرده بودند در مقایسه با جوجه ای شاهد ۵۰ گرم وزن بخش اعظم ، ۵ درصد ضریب تبدیل غذایی بهتر و ۲۵/۰ درصد مرگ و میر کمتری داشتند .

این فیض نشان می‌دهد که آب محتوی یک ماده انرژی زا سبب بهبود سعی جوجه های گوشتی می شود .

 


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۵:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رویش صنعتی بوقلمون لانه

رویش
صنعتی بوقلمون لانه
بوقلمون : رویش گله های کوچک بایستی در ماه های گرم سال مقدمه شود تا نیاز به وسایل پر خرج برای گرم کردن به دستکم رسد . لانه جوجه ها باید چنان بنا شود که به سهولت و سوای هیچگونه حزن بتوان آنرا تهویه نمود .در صورتی‌که یک ساختمان خوب و کوچک قابل حصول نباشد می بضاعت در یک تالار والا یک لانه کوچک ساخت . کف لانه می بایست بگونه ای ساخته شود که بسهولت قابل منزه کردن باشد . محل رشد بوقلمونهای برنا می بایست به حد کافی گرم و فاقد رطوبت اضافی باشد . همچنین یک لانه با تجهیزات تهویه خوب و به خیر و خوبی عایق بندی شده در مناطق با وضعیت اقلیمی سرد از اهمیت خاص برخوردار میباشد . پنجره آشیانه جوجه ها بایستی چنان باشد که وقتی گشوده می شود به طرف زیر راز بخورد و یا این که چنان از ذیل لولا شود که هنگام باز شدن ، هوای نو و ممکن است سرد مستقیما روی بدن جوجه ها نوزد بلکه پس از بازخورد به سقف وارد لانه شود که این فرمان شایسته ترین گونه تهویه را ممکن می سازد . پنجره ها می بایست در جلو و عقب آشیانه بومی شوند . برای هر متر مربع لانه یک دهم متر مربع پنجره منظور می شود . بعضی رشد دهندگان محوطه رشد را با پرچینی محصور می کنند و از آشیانه بعنوان رمز پناه به کار گیری می نمایند . همینطور می بضاعت از سایه بانها هم استعمال نمود . هنوز نیز یک سری از رویش دهندگان از سایه بان به کار گیری می کنند که اکثر اوقات به آشیانه یا سر پناه متصل اند . کف سایه بانها از نرده های تخته ای یا این که سیم ساخته می شود و با مسافت پاره ای از زمین ساکن می گردند تا مدفوع ذیل آن و بر روی زمین بریزد که این دستور پاک کردن آنرا سهل وآسان می کند . اما توجه داشته باشید که بوقلمونهای نواد درشت را در سایه بانهایی با کف نرده ای و سیمی نباید نگهداری کرد زیرا مبتلا طاول و پینه و همینطور اختلالات کف و ساق پا می شوند که این دلایل در بوقلمونهای نواد سبک بروز نمی کند .

دستگاه جوجه کشی
در واحدهای والا از شیوه پنجره بسته (windowless ) به کارگیری می کنند که این مدل لانه ها بایستی تماما عایق بندی شوند . می بایست در هر دقیقه حدود 03/0 متر مکعب هوا با فشار حدود 5/0 سانتی متر بر هر کیلو وزن بوقلمونهای بالغی که در معرض تهویه میباشند وارد شود .
مساحت
کف آشیانه : تا هشت هفتگی برای هر قریه جوجه بوقلمون یک متر مربع کافی می باشد . از 12-8 هفتگی برای هر آبادی جوجه بوقلمون دو متر مربع و برای بوقلمونهای دربین 16-12 هفتگی برای هر روستا بوقلمون برنا 5/2 متر مربع بایستی در حیث گرفته شود .
برای بوقلمونهای برنا ( نر و ماده ) در حالا رویش به ازاین‌مقدار هر بوقلمون 4/0 متر مربع فضا در لحاظ می گیرند . ولی در شرای تمام گله بوقلمون نر باشد برای هر بوقلمون 5/0 متر مربع و چنانچه ماده باشد به ازاین مقدار هر بوقلمون 3/0 متر مربع محیط اضطراری میباشد . برای بوقلمونهای سبک و آن‌ها که در سیستم بسته رشد داده می شوند مساحت آشیانه می بایست کمتر از ارقام فوق باشد .
دستگاه
مامان تصنعی : یک سری جور دستگاه مادر تصنعی وجود داراست . مادرهای گازی و الکتریکی شایسته ترین جور جهت رشد در گله های کوچک می‌باشند . دستگاههای مادری که برای 250 جوجه مرغ کافی است برای 125 جوجه بوقلمون کفایت می نماید .
می بایست 24 ساعت قبل از ورود جوجه ها دستگاههای مامان را به عمل انداخت تا آشیانه گرمای واجب را کسب کند . در شرای از دستگاه های مادر گرد استعمال شود سکو حرارت برای طیور سفید 40 درجه سانتی گراد و برای طیور زرد رنگ و قهوه ای 35 درجه سانتی گراد در لحاظ گرفته می شود . این سکو حرارت از داخل در مسافت 18 سانتی متری حاشیه خارجی دستگاه مامان و در 5 سانتی متری بستر یا این که در حد طول پشت جوجه بوقلمون در لحاظ گرفته شود . می بایست هر هفته حدود 3-2 سکو حرارت را تحت آورد تا به اندازه مطلوب 20 رتبه سانتی گراد رسد . اگر حوزه‌ رویش جوجه گرم باشد می توانایی در طول روز دستگاه ها را خاموش کرد . پس از هفته ششم هیچ نوع مبداء حرارتی نه برای شبکه های مردمی و خیر برای روز لازم نمی‌باشد .
دستگاههای گرما ساز می بایست به مسافت 45 سانتی متری از سطح بستر آویزان گردند . حرارت دستگاه های مامان در ابتدا حدود 35 رتبه سانتی گراد می باشد که در ادامه عصر پرورش و به تدریج هفته ای 5/3 – 3 سکو کاهش پیدا می کند که این دستور تا 6 هفتگی ادامه داراست . در حین زیر آوردن سکو حرارت بایستی خلق و خوی جوجه ها را مد نظر قرار اعطا کرد . درجه حرارت خارج از منشا حرارتی یعنی محیط محیط و بیرون از دستگاه مادر بایستی حدود 21 سکو سانتی گراد باشد تا جوجه ها حس راحتی نمایند . تهویه باید به نحو احسن انجام گیرد . مقدار رطوبت برای جوجه های بوقلمون در باطن تالار 65% می باشد . دستگاه های مادر باید دارنده حفاظ باشند تا جوجه ها از فضا منشا حرارتی بدور نشوند . حفاظی به طول 45 سانتی متر برای هر دستگاه توصیه می شود .در وضعیت آب و هوایی گرم ، حفاظی به میزان 30 سانتی متر کافی خواهد بود . حفاظ مادر باید در فاصله 65-60 سانتی متری لبه دستگاه مادر بومی شود و به تدریج این مسافت به 120-90 سانتی متر برسد و پس از عبور کرد 10-7 روز می بضاعت حفاظ را برداشت .
در‌صورتی‌که جوجه ها در فصل سوزوسرما ریخته شوند و لانه به قدر قابل ملاحظه ای وسیع باشد می بضاعت و توان به وسیله پاراوان گوشه ای از آشیانه را جدا کرد و به تدریج که جوجه ها بزرگ می شوند مسافت پاراوان را بیشتر کرد


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۶:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نقش ویتامینهای جانور درجیره مادر ها بر جوجه‌درآوری

 پرورش و نمو ارگانیک جنین نیازمند تامین کلیه مواد مغذی زمینه نیاز در تخم مرغ هست . که منشا تمام مواد ذخیره گردیده در تخم مرغ از مادرهایی است که خویش این مواد را از نحوه جیره غذایی دریافت کرده‌اند . بنابراین هرگونه نبود یا زیادی یا این که عدم تعادل مواد مغذی قادر است منجر به مرگ و میر جنینی در زمان انکوباسیون گردد . با اعتنا به کارداران متفاوت دخیل در اندازه جوجه‌درآوری و کیفیت جوجه در زیرفقط به نقش ویتامینها در پروسه تولید جوجه میپردازیم .

دستگاه جوجه کشی
ویتامینها برای اکثر اوقات واکنشهای متابولیسمی و نیز برای تکامل جنینی ضروری و حتمی است . بنابراین به کارگیری کمتر از حد نیاز در جیره‌های تجاری مادر ها ، پی‌آمدهای منفی بر عملکرد تولیدی گله مامان داراست . با دقت به این که ویتامینها فقط ۴% کل هزینه دان را دربرگیرنده میشود صرفه جویی در آن نمی‌تواند به عنوان یک استراتژی مطلوب تلقی گردد .
تاکید این نکته ضروری هست که کمبود یک ویتامین به تنهایی به ندرت ملاحظه میگردد و اکثر زمان ها علامت ها کمبود یک سری ویتامین نیز هنگامی دیده میشود که مخلوط ویتامینی به طور سهوی از جیره حذف شده باشد، یا اینکه در اثر سموم قارچی یا این که بقیه دست اندرکاران تغذیه‌ای باشد . واضح میباشد شناسایی ظریف مورد ها اخیر طاقت فرسا است، چراکه ممکن هست گله یا جوجه علامت ها کیلنیکی کمبود ویتامین را نشان دهد، ولی تجزیه جیره هیچ کمبودی را نشان نمیدهد . از همین رو مدیران فارمها معمولا نیازهای ویتامینی را کمی بالاتر از حد پایه در لحاظ می‌گیرند .
در ادامه به به نقش ویتامینها در ایجاد جوجه اشاره خواهد شد .
ویتامینها:
وجود ویتامینها برای اغلب واکنشهای متابولیسمی و تکامل جنین ضروری می‌باشد . با دقت به این‌که ویتامینها تنها ۴% از هزینه دان گله‌های مادر را مشتمل بر می‌شوند، صرفه جویی در مصرف آنها یک استراتژی موفق نخواهد بود .
ویتامین
A: کمبود ویتامین A پیشین از تاثیر بر جوجه‌ درآوری باعثص افت تولید خواهد شد . فقدان ویتامین A در جیره مرغ مامان میتواند سبب ساز تلف شدن جنین در هفته اولیه انکوباسیون گردد، یا این که این که پس از تفریخ بعد از آن از مدتی تلف شود و احتمالا مضاعف ضعیف باشد و پرورش مطلوبی نداشته باشد . البته بایستی اعتنا داشت که ارتقا ویتامین A بیش از ۱۰۰۰۰ واحد در میان المللی در هر کیلوگرم طعام می‌تواند سبب ساز تلفات زود هنگام جنین شده و خواص جوجه‌درآوری را هم کاهش می‌دهد .جنینهایی که دچار فقدان ویتامین A هستند علامتها تغییر وضعیت Malpsition و عدم پرورش طبیعی دستگاه گردش خون و خلل ها دیگر چشم می‌شود . در حالت تجاری فقدان ویتامین A در جیره مرغان مادر به ندرت چشم میگردد .
بیوتین:
بیوتین برای پرورش و نمو ارگانیک جنین و جوجه درآوری لازم می باشد . به نظر می‌رسد کاهش مقدار بیوتین در جیره مرغان مادر گوشتی تا اندازه‌ای مشکل‌ها بالشتک پا در جوجه‌های گوشتی را تشدید میکند . نبود بیوتین باعث ارتقاء تلفات در هفته اولیه و سوم جوجه‌کشی میگردد . از علامتها مشهود در موقعیت کمبود بیوتین می‌توان به پرورش غیر ارگانیک غضروفها، کوتاهی غیر ارگانیک اندامها و منقار طوطی صورت نام موفقیت .
ریبو
فلاوین: فقدان ریبو فلاوین از متداولترین کمبودها ی تغذیه‌ای موثر بر جوجه درآوری می‌باشد . وجود ریبوفلاوین برای رشد و نمو جوجه واجب هست (۲/۷۴ میلیگرم در هر کیلوگرم خوراک برای بدست آوردن حداکثر جوجه‌درآوری) . همینطور مقدار فراوان B12 در کاهش میزان ریبوفلاوین موجود در زرده تخم مرغ دخالت دارد . نبود ریبوفلاوین در جنین سبب خیز، افزایش مرگ و میر در ۹تا۱۴ روزگی دوره انکوباسیون، خونریزی، کرک و پرهای بهم ریخته، کوتولگی ، ناهنجاریهای غضروفی و کم‌خونی می گردد . مقدار مرگ و میر به شدت نبود بستگی دارااست اما پرهای بهم ریخته از علامت ها بارز فقدان ریبوفلاوین هست .
B12:
مطالعات زیادی نشان داده هست که وجود B12 برای جوجه درآوری ارگانیک واجب می باشد . دانشمندان با اضافه کردن ۳/۵۴میلیگرم ویتامین B12 در هر کیلوگرم خوراک توانستند به حداکثر جوجه‌درآوری دست پیدا کنند . همانگونه که ذکر شد ارتقا B12 باعث کاهش ریبوفلاوین در زرده میشود . در چهره کاهش تولید، ناشی از کمبود B12 با بیشتر کردن اندازه کافی از این ویتامین به جیره آنگاه از ۴ هفته ایجاد به موقعیت عادی گشوده می‌شود .
فقدان B12 در نژاد لگهورن سفید تاثیر مقداری بر جوجه‌درآوری داشت ، البته در ردآیلندرد سبب ساز کاهش ۲درصدی در جوجه‌درآوری شد ، که این نشان دهنده اینست که حساسیت به نبود B12 تا حدی مربوط به نژاد نیز هست .
نبود B12 باعث تلفات در هفته نخستین و ارتقا تلفات در هفته سوم عصر انکوباسیون میگردد . از علائم فقدان می‌توان به خیز دور و بر دیده – رویش ضعیف ماهیچه‌ها پا– خونریزی– کوتولگی- کوتاهی منقار- حالت غیر ارگانیک رمز در بین پاها اشاره کرد .
اسید
پانتوتنیک: جیره‌ها یی که کمبود اسید پانتوتنیک دارا هستند علاوه بر کاهش جوجه‌درآوری جوجه‌های حاصله دارای ماهیچه ها ضعیف – مفاصل متورم- و پردرآوری ضعیف میباشند .
حداکثر تلفات جنینی در ۴روز اولیه انکوباسیون و پس از ۱۳ روزگی و پس از ۱۸ روزگی گزارش گردیده است .
تیامین:
غلاتی که به طور معمول در جیره غذایی طیور استعمال میگردند دارای مقادیر زیادی تیامین می باشند . بدین ترتیب نبود این ویتامین در گله‌های مادر به ندرت چهره می‌دهد ، با این حالا فقدان ویتامین باعث تورم اعصاب و روان و تلفات جینینی می‌شود .
نیاسین:
حساسیت ما‌درها به کمبود نیاسین و در نتیجه جوجه درآوری متفاوت می باشد .به عنوان مثال تلفات جنینی در لگهورن سپید در پروسه انتها مشاهده گردیده می باشد در حالیکه در ردآیلندرد در اوایل جوجه کشی حادثه افتاده می‌باشد .
اسید
فولیک: نیاز مادر ها به اسید فولیک برای جوجه‌درآوری بیش از ایجاد تخم مرغ می‌باشد . فقدان این ماده باعث حالتها غیر طبیعی در جنین مثل کجی استخوان درشت نی – کوتاه شدن استخوانها- منقار معیوب و چسبندگی انگشتان میشود . عمده جنینها ظواهر سلامت دارا‌هستند البته پس از نوک زدن به اتاقک هوایی میمیرند . گزارش شده است ذخیره طولانی مدت تخم مرغها در انبار نگهداری سبب ساز کمبود اسید فولیک در جنین میشود .
پیریدوکسین:
کمبیود پیریدوکسین در مرغها بلافاصله موجب بی اشتهایی و بدنبال آن کاهش جوجه‌درآوری و قطع ساخت می گردد .
ویتامین
K: مطالعات نشان می دهد وجود ویتامین K برای جوجه درآوری طبیعی و زنده ماندن جوجه‌ها پس از تفریخ موضوع نیاز است . خون‌ریزی در جنین یا پرده‌های جنینی از علامتها اولیه فقدان ویتامین K می‌باشد .
ویتامین
D3: نبود ویتامین D3 در اواخر جوجه کشی منجر تلفات جنین می‌شود . که بیشتر در روزهای ۱۸و۱۹ رخداد می‌ افتد . علاوه بر تلفات کمبود ویتامین D3 منجر تغییر‌و تحول صورت در منقار و عدم تشکیل کامل اسکلت می شود . البته نقش ویتامین D3 در متابولیسم و انتقال کلسیم از پوسته به جنین را نیز نباید فراموش کرد .
ویتامین
E: وجود ویتامین E برای جوجه درآوری واجب هست . نبود ویتامین E درجیره مادرهای گوشتی باعث ارتقاء تلفات جنینی در هفته نخستین انکوباسیون می‌گردد . این تلفات به طور یکسان در هفته‌های نخستین و سوم پرورش چشم می گردد .
از علامتها کمبود می‌توان به لکه‌های تیره در دیده – کوری - سیستم عروقی غیر طبیعی (که سبب ساز به توده شدن ضایعات در پایین پوست و خونریزی می‌گردد) اشاره کرد .
افزودن ویتامین E به مادران سبب ارتقا عنوان ایمنی و در فیض افزایش انتقال پادتن به جوجه‌ها می شود . شاید بتوان خاطرنشان کرد ویتامین E بیشترین تاثیر را بر کیفیت جوجه دارد .
در یک مطالعه به جیره ما‌درها به ترتیب ۲۵و۵۰و۷۵ میلی‌گرم ویتامین E افزوده شد ، البته تاثیر مضمون‌ داری بر هچ نداشت . با این حالا بیشترین هچ در دز ۵۰میلیگرم بدست آمد و در مقدار ۱۰۰ میلی‌گرم عکس العمل ایمنی جوجه‌ها ارتقاء یافت . همینطور در این آزمایش با تزریق ویتامین E به داخل تخم مرغ ضریب تبدیل غذایی بهبود یافت و تلفات کاهش یافته و وزن آخری بیشتری در ۴۲روزگی بدست آمد .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۰:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

بک لینک چیست ؟

بک لینک چیست؟

بک لینک عضو اصلی و مهم سئو است که می تواند مستقیما روی رتبه بنده گوگل تاثیر بگذارد. از همین جهت در فرایند سئو بسیار مورد توجه قرار دارد. با لینک سازی اصولی می تواند یک سایت را در هر کلمه ای رتبه یک آورد و با لینک سازی غیر اصولی می توان رتبه یک سایت را پایین آورد یا حتی پنالتی گوگل کرد. بک لینک یک کلمه یا یک آدرس دامنه در فضای اینترنت است که گوگل آن را به صورت اشاره می بیند به طور مثال اگر سایتی به سایت شما اشاره کند آن را بر اساس ارزش و اعتبار آن سایت می سنجد و روی سایت شما تاثیر می دهد این تاثیر می تواند مثبت باشد یا خنثی باشد یا منفی باشد موضوع لینک سازی تخصصی می باشد و ممکن است با اشتباهاتی سایتتان پنالتی شود و زحمات و هزینه سایتتان هدر برود از این جهت پیشنهاد ما خرید بک لینک دائمی از متخصص و با تجربه است.

بک لینک تاثیر گذار چگونه لینکی است؟

در این بخش بک لینک را به سه دیدگاه گوگل تقسیم می کنیم و درباره آن ها صحبت می کنیم تا فرق بین لینک سازی با تاثیر مثبت ، خنثی و منفی را به طور کامل درک کنید تا بتوانید در خرید بک لینک تصمیم درست بگیرید.

لینک سازی با تاثیر منفی

بک لینکی که بعد از چند ماه از آن صفحه حذف شود بدون آن که بک لینک های جدیدی برای آن سایت اضافه شود تاثیر منفی خواهد داشت و ضربه ی بسیار محکمی به سایت خواهد زد. برای همین به تمام کسانی که از خرید بک لینک های تمدیدی استفاده می کنند باید مواظب این موضوع باشند یا حتما لینک ها را تمدید کنند یا بعد از حذف لینک ها از چندین سایت حتما لینک سازی طبیعی و دائمی یا لینک های دیگر جایگزین کنند. خرید بک لینک در سایت های اسپم و یا مزرعه لینک باشند تاثیر منفی می گذارد. سایت های اسپم سایت های بی اعتماد نزد گوگل هستند و مزرعه لینک سایت هایی هستند که لینک های زیادی در آن صفحه درج شده است. البته به عوامل دیگر هم بستگی دارد به طور مثال اگر لینک های خروجی یک صفحه بسیار زیاد باشد اما ارزش سایت برای گوگل بالا باشد تاثیر آن خنثی خواهد شد.

لینک سازی با تاثیر خنثی

طبیعتا سایت هایی که تازه تاسیس باشند یا اعتبار کمی برای گوگل داشته باشند تاثیر خنثی روی سایت دارد. اما موضوع مهم دیگری که وجود دارد در خرید بک لینک دائمی و طبعی اگر تمام لینک ها در یک بازه زمانی با یکی دو ای پی ساخته شود قطعا گوگل متوجه این لینک سازی خواهد شد و لینک ها همه بی تاثیر خواهند شد. برای جلوگیری از این اتفاق باید از ای پی های مختلف و روش های تخصصی لینک سازی استفاده شود.

لینک سازی با تاثیر مثبت

مجموعه لینک های با کیفیت که با روش های تغییر آی پی و از بین بردن ردپا ساخته شود قطعا تاثیر مثبت روی سایت دارد. لینک های با کیفیت معیار های مختلفی دارد از جمله مهم ترین آن ها دامین اتوریتی و پیج اتوریتی ، عمر دامنه ، تعداد لینک های خروجی آن صفحه است که در نهایت تاثیر مثبت آن بک لینک را کم یا زیاد می کند در این مورد پایین تر توضیحات کاملی در بخش خرید بک لینک با کیفیت داده ام.

چرا خرید بک لینک دائمی؟

بک لینک چه به صورت دائمی و چه موقت نقش بسیار پررنگی در رتبه ی گوگل شما دارد و نمی توان آن را نادیده گرفت اما موضوع مهم مدت زمان آن لینک در سایت ها است اگر تعدادی بک لینک ماهانه خریداری کنید و به طور مثال بعد از 6 ماه آن ها را تمدید نکنید لینک شما از سایت ها حذف می شود، گوگل متوجه این موضوع می شود و نه تنها رتبه ی شما کاهش پیدا می کند بلکه اثرات شک گوگل روی سایت باقی می ماند. درنتیجه یا باید بک لینک ها را حتما ماهانه تمدید کنید یا باید از خرید بک لینک های دائمی استفاده کنید تا یک بار برای همیشه هزینه را بپردازید و از هزینه های سایت کم کند. البته در صورتی که تعدادی بک لینک ماهانه خریداری کردید و می خواهید دیگر تمدید نکنید می توانید تعدادی بیشتر از آن لینک ها، بک لینک دائمی بسازید تا آن لینک هایی که حذف می شود برای گوگل مشکوک نباشد با این کار بعد از تمدید نکردن بک لینک ها رتبه شما افت نمی کند.

آیا خرید بک لینک باعث پنالتی شدن سایت می شود؟

بله ، بک لینک ها می توانند باعث پنالتی شدن سایت شوند اما فقط در صورتی که گوگل متوجه خرید بک لینک یا لینک سازی شما شود. این کار اصول و قوانین زیادی دارد که در این بخش به چند مورد آن اشاره می کنیم.  

 • حذف یکباره تعدادی بک لینک: اگر تعدادی بک لینک با کیفیت یکباره حذف شوند گوگل متوجه خرید بک لینک شما می شود و اگر لینک سازی در سایت های دیگر نداشته باشد باعث پنالتی شدن می شود.
 • بک لینک سایت های اسپم: اگر سایتی توسط گوگل اسپم شناخته شده باشد بک لینک گرفتن از آن سایت درصد اسپم را بالا می برد و در نهایت اگر تعداد زیادی سایت باشد سایت لینک شما هم اسپم می شود. در سایت هایی که تعداد بالایی بک لینک پشت سرهم وجود دارد و یا در لینک سازی کامنتی که کامنت های لینک شده ی زیادی وجود دارد ممکن است اسپم شناخته شده باشد در نتیجه این مورد هم در انتخاب خرید بک لینک باید توجه شود.
 • بک لینک در مدت کوتاه: اگر تعداد زیادی بک لینک در مدت کوتاه ساخته شود باعث اسپم می شود و نکته مهم این است که هر سایت به نسبت خودش سنجش می شود.
 • ساخت بک لینک به صورت مشکوک: این مورد شامل بسیاری از موارد می شود به طور مثال خرید بک لینک از مجموعه سایتی که در یک هاست و ای پی میزبانی می شوند و یا لینک سازی تعداد بالایی بک لینک که همه با یک ای پی ساخته می شود.
 • بک لینک در تمام صفحات: وجود بک لینک در تمام صفحات یک اشتباه بزرگ است که تشخیص گوگل را برای متوجه شدن خرید لینک ها راحت تر می کند و لینک ها را بی تاثیر می کند. وقتی بک لینکی در فوتر یا سایدبار قرار می گیرد در هر صفحه آن سایت که بروید بک لینک مورد نظر وجود دارد به جای این مورد از رپورتاژ آگهی یا خرید بک لینک دائمی که در یک صفحه از سایت ایجاد می شود باید استفاده شود.
 • تعداد کم لینک روی صفحه اصلی (URL): برای طبیعی شدن لینک سازی فقط نباید روی صفحات و کلمات کلیدی که نیاز دارید لینک سازی بشه و باید بدانید که لینک های صفحه اصلی تان باید بیشترین تعداد لینک تا دو سه برابر را داشته باشد تا برای گوگل طبیعی به نظر برسد.

اگر موارد بالا رعایت شود هیچگونه اسپم و شک از طرف گوگل به وجود نمی آید. در خدمات بک لینک تیم شیک رنک تمام این موارد رعایت می شود.

خرید بک لینک ارزان

ارزان بودن خدمات می تواند نشانه ی بی کیفیت بودن خدمات باشد. خرید بک لینک ارزان که کار بسیار حساسی است و می تواند هزینه های زیادی که بابت سایت و سئو سایت خرج کردید را با پنالتی شدن گوگل از دست بدهید نباید برای خرید بک لینک و لینک سازی خارجی سایتتان این ریسک را انجام دهید و بهتر است کیفیت را مقدم بر خرید بک لینک ارزان قرار دهید.

خرید بک لینک انبوه

خرید بک لینک انبوه اگر غیر اصولی باشد می تواند برای سایت شما ضرر داشته باشد البته خرید بک لینک انبوه در کنار ارزان بودن آن است که خریداران به خرید ترغیب می شوند. خرید بک لینک انبوه در صورتی برای گوگل مشکوک است که در مدت کوتاه و تعداد بالا ساخته شود در این مورد گوگل لینک هایی که در مدت کوتاه ساخته شده اند را طبق معیار هایی مانند بررسی ای پی های سازنده و سایت ها و دیگر موارد بررسی می کند. البته توجه داشته باشید که خدمات سایت ما در زمینه خرید بک لینک این معیار را در نظر گرفته و در بازه های طولانی مدت طبق هر پکیج خرید بک لینک انبوه آن ها را می سازد که باعث مشکوک شدن گوگل نمی شود.

خرید بک لینک خارجی یا ایرانی؟

سوالی که زیاد از ما پرسیده می شود این است که خرید بک لینک خارجی بهتر است یا ایرانی؟ مدتی بود که الگوریتمی از گوگل به صورت جدی زبان لینک های داده شده به یک سایت را بررسی می کرد و اگر اکثر صفحات لینک ها هم زبان با سایت مربوطه نبودند یعنی کاراکتر های هم زبان نداشتند یا حتی کم داشتند به لینک ها مشکوک می شد. اما این مورد از معیار های گوگل کم رنگ شده و طبق تست های شخصی خودمان سایت هایی را بدون حتی یک لینک ایرانی و با لینک های خارجی به رتبه خوب رساندیم در نتیجه اگر سایت شما هم لینک ایرانی ندارد جای نگرانی نیست البته پیشنهاد ما این است که لینک ایرانی هم داشته باشند این لینک ها را حتی می توانید به صورت رایگان از عضویت در انجمن های ایرانی و ساخت وبلاگ های ایرانی ایجاد کنید. در نتیجه خرید بک لینک خارجی تفاوتی با ایرانی ندارد و این نکته هم اضافه کنم که در پکیج های ما تا جایی که امکان پذیر باشد از متن های فارسی مربوط به سایت خریدار در صفحه هایی که لینک سازی می شود استفاده می کنیم تا از این مورد هم به صورت کامل پوشش دهیم.

معیار های خرید بک لینک با کیفیت

در این موضوع می خواهم بپردازم به معیار های بک لینک با کیفیت تا بتوانیم خرید بک لینک با کیفیت را از کیفیت پایین تشخیص دهیم.  

 1. در یک صفحه از سایت ساخته شود نه در تمام صفحات سایت! یکی از معیار های مهم کیفیت بک لینک از دید گوگل که در بالا بخش بک لینک در تمام صفحات هم به آن اشاره کردم این است که هر کلمه کلیدی در یک صفحه از سایت لینک ساخته شود و نه در تمام صفحات یک سایت.
 2. عمر دامنه یکی از معیار های با کیفیت بودن بک لینک عمر دامنه است.
 3. دامین اتوریتی و پیج اتوریتی معیاری برای تشخیص اعتبار و کیفیت سایت برای خرید بک لینک می باشد.
 4. لینک های خروجی کم در صفحه یکی از معیار های قوی برای تشخیص کیفیت بک لینک است بک لینک هایی که در کامنت یک سایت با بالای 30 لینک خروجی دیگر انجام می شود کیفیت بک لینک را بسیار کاهش می دهد و باید برای خرید بک لینک با کیفیت این معیار بررسی شود.
 5. دائمی بودن بک لینک تاثیر بالایی در کیفیت خرید بک لینک دارد.
 6. رعایت کردن تعادل بین چند کلمه کلیدی بر کیفیت کلی خرید بک لینک تاثیر بالایی دارد.
 7. تعداد بیشتر لینک سازی روی صفحه اصلی (URL) یکی از عامل های مهم کیفیت خرید بک لینک انبوه است.
 8. ساخت بک لینک با ای پی های متفاوت روی کیفیت لینک سازی انبوه تاثیر می گذارد.

این موارد چند نمونه از معیار های خرید بک لینک با کیفیت است که در پکیج های خرید بک لینک تیم شیک رنک سعی شده بسیار روی کیفیت واقعی لینک سازی کار شود و باعث افتخار ما است که توانستیم پکیج های لینک سازی قوی و با کیفیت برای کاربران آماده کنیم تا بتوانند به رتبه های خوب در گوگل برسند.

منبع : شیک رنک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۱:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رپورتاژ آگهی چیست

خرید رپورتاژ آگهی

خرید رپرتاژ آگهی یکی از روش های بهبود رتبه سئو در دنیای وب سایت ها است، دستور کار به این صورت است که وب سایت شما نیاز به لینک هایی از سایت های ارزشمند، معتبر و قدیمی خواهد داشت.

یعنی متن های قابل کلیکی که وقتی کاربر روی آن ها کلیک می کند وارد صفحه اصلی وب سایت شما و یا لینکی از آن خواهد شد، ضمن این که اگر فکر می کنید این روش به سئوی شما آسیب میزند و نوعی تقلب است باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

در این موارد وقتی نویسنده ی وب سایت متن و پستی را منتشر می کند به معرفی تمام خدمات وب سایت شما خواهد پرداخت و بر اساس این روش لینک هایی به وب سایت شما خواهد داد.
روشی که توضیح داده شد باعث می شود که بک لینک هایی غیرمستقیم و البته قدرتمند به وب سایت شما ایجاد شود و قطعا می تواند سئوی سایت شما را در مدت زمان نسبتا کوتاهی دگرگون کند.

  

نکاتی درباره خرید تبلیغات رپورتاژ

اولین موردی که در مورد خرید رپورتاژ اهمیت دارد، وب سایت مورد نظر می باشد.

بهتر است اگر می خواهید برای اولین بار خرید رپورتاژ را تجربه کنید از سرویس های آنلاین که در قبال سئو به شما خدمات می دهند این کار را انجام دهید.

آن ها متنی را برای شما آماده کرده و سپس بر روی وب سایت های مختلف منتشر می کنند. گاه نیز بهتر است سایت های برتر و رتبه ی بالا رقمی الکسا و پایین تر را برای خرید بک لینک انتخاب کنید.

هر چه رتبه بندی و سن سایت بهتر و بالاتر باشد قطعا تاثیرات بیشتری مشاهده خواهید کرد.

تهیه متن مناسب رپورتاژ شما

هر چه از متن رپورتاژ اختصاصی و بهتری استفاده کنید هم مخاطبان بیشتری را جذب می کنید و هم وب سایت شما بهتر به دیگران معرفی می شود، می دانیم که گوگل نیز دشمن محتوای تکراری است و تا حدی که می توانید متن رپورتاژ خود را به صورت ناب انتخاب کنید و سعی کنید از ابتدا خودتان بنویسید و یا از شرکت های سئو بخواهید رپورتاژی مناسب و هماهنگ با سئو برای شما ایجاد کنند.

امروزه نیز بعد دیگری از رپرتاژ را در فضای اینترنت مشاهده می‌کنیم به گونه ای که یک مقاله در قالب یک پست عادی به یک سایت اضافه می‌شود که درحالت عادی یک مطلب معمولی یا خبری است.

  

چه تعداد رپورتاژ نیاز داریم؟

بهتر است تعداد رپورتاژ های وب سایت خود را به صورت مرحله ای افزایش دهید، از تعداد کم شروع کنید و بعد از مدتی آن را بیش از پیش کنید، ضمن این که وب سایت ها بهتر است ارتباط موضوعی مناسبی با سایت شما داشته باشند و یا در دسته بندی مربوط به وب سایت شما مطلب رپورتاژ را منتشر کنند.

رپرتاژ آگهی در اصل مقاله ای است که شما در رسانه‌های مختلف آن را منتشر می‌کنید. به‌طور حتم در یک مقاله فرصت و مجال بسیاری برای داستان گویی، معرفی برند، ایجاد نیاز در مخاطب و... دارید. بهتر است آن را به صورت حرفه ای بنویسید.

منبع:شیک رنک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۰:۴۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)