دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

پرورش غاز | آموزش جوجه کشی و پرورش انواع نژاد غاز در ایران

پرورش
غاز | فراگیری جوجه کشی و پرورش گونه های نژاد غاز در ایران پرورش غاز – جوجه کشی و مراقبت غاز از گزاره رویکرد های کسب در آمد پرسود برای علاقه مندان به این مدل از پرندگان می باشد که سالیان سال است در برخی نقاط کشور منجمله در استان های شمالی سرزمین رونق دوچندان یافته می‌باشد .امروزه
رشد غاز در نژاد های متفاوت فیس می گیرد که از پاراگراف این نژاد ها می بضاعت و توان به :
نژاد غاز تولوز یک عدد از نژادهای بزرگ هست که نژاد فرانسوی بوده و اسم آن از یک عدد از نام شهرهای فرانسته به نام تولوز اسم گذاری گردیده هست .این نژاد از غاز یک عدد از نژادهای سنگین و درشت هیکل می باشد که به طور ویژه برای مصارف خوراکی و پرورش غاز گوشتی به دلیل حجم بالای گوشت تولیدی مسئله توجه قرار گرفته می باشد این نژاد یک دسته اصلاح شده در فی مابین غاز ها برای ساخت گوشت بخش اعظم می باشد . تولوز فقط نژاد در در بین غاز ها میباشد که در هر عصر بیش از 35 عدد تخم می گذارد .در غاز نژاد تولوز جوجه ها تمایل دارند که به آرامی پرورش نمایند و قبل از آماده شدن برای عرضه در بازار ، به سن کمتری نسبت به نژادهای دیگر احتیاج دارا‌هستند .وزن غاز تولوز در دسته نر بالغ در حدود 8 کیلوگرم و در مدل ماده در حدود 10 کیلوگرم می باشد که در در میان غاز ها از گونه درشت به اکانت می آیند .همان طور که در تصاویر مربوط به این نژاد می بضاعت و توان مشاهده کرد بدن غاز تولوز حجیم و پهن می باشد به جور ای که قسمت تحتانی بدن به وسیله پرها زمین را لمس می نمایند .نژاد دارای اهمیت خاکستری رنگ دوچندان قدیمی می‌باشند و نام آن ها از سال 1555 میلادی تصویب گردیده میباشد . این نژاد برای اولی توشه به وسیله لرد دربی در سال 1840 به انگلستان آورده شد و از آن به بعد، شهر تولوز فرانسه به تیتر پرورشگاه قضیه به کار گیری قرار گرفت و فیض آن این بود که تا سال 1894 رشد دهندگان انگلیسی یک پرنده عظیم ساخت کرده بودند . این نژاد بعدها به آمریکای شمالی منتقل شد، جایی که در وسط میادین بالا به برهان بضاعت و توان خویش برای مقاومت در برابر سردات زمستانی دوست داستنی شد .

دستگاه جوجه کشی

نژاد غاز Embden | Emden که در کشور ایران با اسم امبدن شهرت دارد .تاریخچه رویش غاز و نام گذاری این نژاد از غاز طولانی می باشد در منابع معتبر آمده هست که در ابتدا به ادله رویش این نوع از غاز در ایالت برمن Bermen آلمان ، این نژاد با همین اسم معرفی گردید البته ابعاد به ادله ورود این نژاد از غاز از شهر امدن Emden آلمان به انگلستان با نام غاز Emden امبدن آوازه یافت .در دربین انواع نژاد غاز ، نژاد غاز Embden | Emden از غاز های با گوشت خوب می باشد زیرا این دسته از غاز ها هیکل درشت جثه ای دارند و به نظیر نژاد تولوز از حیث ساخت گوشت به صرفه می باشند .در گونه بالغ این غاز می بضاعت در حدود 12 کیلوگرم گوشت را انتظار داشت و در دسته ماده آن ، این وزن در حدود 9 کیلوگرم می باشد البته بایست دقت فرمائید که میزان تخم گذاری غاز امبدن از نوع تولوز کمتر بوده و در حدود 35 تخم در سال می باشد که بعضا با تصحیح نژاد و پرورش صحیح شاهد تخم گذاری عمده نیز می باشند .

نژاد غاز چینی Chines بر بر خلاف دو نژاد قبل یعنی تولوز و امبدن تفاوت های بخش اعظمی دارااست .این نژاد از غاز دارای گردن و پاهای دراز تری نسبت به تن می باشد و در مقدار و جثه نسبت به دو نژاد پیشین کوچک خیس می باشد .از تخم نطفه دار این گونه از غاز بسیارمعمولا پرورش دهندگان برای جوجه کشی این نژاد از دستگاه جوجه کشی غاز به کارگیری به کارگیری می کنند .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۸:۳۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

سه شیوه برای کنترل رطوبت فضولات طیور

رئیس عالی و درست فضولات سبب ساز به داشتن محفظه زیستی تندرست خیس برای طیور و در غایت سلامت و بازدهی خوب تر آنها می گردد . در اینجا به نظارت نحوۀ در اختیار گرفتن رطوبت فضولات طیور به خصوص در هوای سرد می پردازیم .
برای در دست گرفتن رطوبت فضولات در هوای سرد دقیقاً چه قوانینی حتمی هست ؟ در پاسخ باید اظهار کرد سه شرط ساده : هوای نو ، گرما ، و جریان هوا . هوای جدید به منظور جابجایی رطوبت مازاد از داخل مرغداری به بیرون واجب می‌باشد . گرما برای بالا بردن دما و همچنین مراقبت رطوبت هوای سرد اضطراری میباشد و جریان هوا که به خارج سازی رطوبت از فضولات و در سود از مرغداری کمک می کند . هر نوع برنامۀ پیروزی آمیز کنترل رطوبت فضولات بایستی همگی این مؤلفه ها را باهم داشته باشد . به عنوان مثال ، درصورتی که شما هوای سرد و تازه را وارد مرغداری فرمایید و به برقراری جریان هوا بر روی فضولات امداد فرمایید اما به آن (فضولات) گرما ندهید رطوبت زیاد پاره ای از فضولات خارج می گردد . به همین رخ این دستور در خصوص سایر مؤلفه ها درستی می نماید .بنابراین به منظور خارج سازی هر چه عمده رطوبت از فضولات به هر سه عنصر هوا ، گرما و جریان هوا احتیاج می باشد .

دستگاه جوجه کشی


هوای جدید به منظور جابجایی رطوبت مازاد از درون مرغداری به خارج اضطراری هست . گرما برای بالا بردن دما و همینطور حفظ رطوبت هوای سرد واجب می باشد و جریان هوا که به بیرون سازی رطوبت از فضولات و در نتیجه از مرغداری امداد می کند .
هر نوع برنامۀ برد آمیز در اختیار گرفتن رطوبت فضولات بایستی همگی این مؤلفه ها را باهم داشته باشد سیستم های کنترل رطوبت در مرغداری ها دارنده هواکش های تایمردار برای ورود و جابجایی هوا و سیستم های گرمازا برای تأمین گرمای موضوع نیاز می باشند و از همگی اصلی تر دربردارنده روزنه هایی که به برقراری هوای گرم و کم آب و جریان هوا بر روی فضولات امداد می کند . اما اندازه تأثیر و کارآیی این سیستم در بیرون سازی رطوبت از فضولات به مقدار محکم و مشقت و به نیز فشردگی دیوارهای مرغداری فراوان زیاد بستگی دارااست . هوای سرد و نمناک که از رخنه‌ های دیوارها ، منافذ هواکش ها ، درها و ورودی ها وارد می شود خیلی پرسرعت به سطح زمین می رسد و منجر سرد شدن طیور و بیرون سازی رطوبت از فضولات می شود . در نتیجه هر چه هوای بیشتری از این نحوه وارد شود، در دست گرفتن مقدار رطوبت فضولات هم دشوار خیس می شود .
در صورتیکه دیوارهای مرغداری سفتی و بهم فشردگی واجب را داشته باشد می بایست به روزنه های هوایی دقت بیشتری گردد . با برقراری جریان هوا در کنار سقف ، دمای هوا ارتقا یافته و رطوبت نسبی هوا کاهش می یابد و خشک کردن فضولات سوای آنکه موجب سرد شدن طیور گردد آسانتر می نماید . به علاوه دریچه ها الگوی جریان هوای مفیدی را برقرار می سازند . هوای وارد شده از روزنه ها بالا و به سمت سقف تکان می کند و آن‌گاه زیر و به سمت کف اتاق می آید و در پایان به سمت دیوارها می رود و به طور همزمان رطوبت فضولات را هم بیرون می سازد .
اندازۀ ظریف سوراخ دریچه های هوایی برای وصال به حالت هوای مناسب در هر ساختمان مختلف است البته در کل ، یک فشار هوای ثابت میان 07 / 0 و 12 / 0 اینچ و رخنه‌ دریچۀ هوایی در حدود 2 اینچ ظاهراً مطلوب ترین میباشد . میزان سوراخ روزنه های هوایی و فشار هوای مناسب به کارداران متعددی اینجانب پاراگراف مدل دریچه ، جایگاهی که قرار می گیرد ، پهنا ساختمان ، جنس سقف و تفاوت دمای خارج و داخل ساختمان بستگی داراست . یک عدد از راههای تشخیص عملکرد مناسب دریچه ها این میباشد که دمای محیط در 30 ثانیۀ اول استارت کار تهویه نباید افت داشته باشد . در صورتیکه دمای ساختمان افت ناگهانی پیدا کند استدلال بر تعداد هواکش های تایمر دار بیش از حد حتمی است .
از کجا باید مقدار مطلوب عمل سیستم های تهویه را فهمید ؟ از آنجاییکه هدف در دست گرفتن رطوبت فضولات است ، یکی از راهها آن هست که یک جدول حداقل به کار گیری از سیستم های تهویه بر مبنا میزان مصرف آب در طیور تهیه و تنظیم شود . هر چه آب زمینه مصرف در طیور بیشتر باشد ، رطوبت بیشتری باید استخراج گردد و هواکش های تایمردار نیز بخش اعظم می بایست کار نمایند .
یک عدد از وسیع ترین نگرانی هایی که در این منش وجود دارااست این است که در عین اکنون که هزینۀ گرمایش را به دست کم می رسانیم به استخراج رطوبت بپردازیم . در صورتی‌که چه که برای کنترل رطوبت فضولات در هوای سرد به هر درحال حاضر اندازه گرمای بیشتری ضروری میباشد ولی تا حد زیادی به سیستم دریچه های تهویه بستگی دارااست . در صورتیکه ساختمان محکم و بهم فشرده باشد ، کنترل میزان جابجایی هوا ظریف خیس خواهد بود و میزان هوای بیشتری از روش دریچه ها وارد خواهد شد که به نوبۀ خویش منجر به وضعیت خوب تر هوای محل ورود و استفادۀ بهینه از گرمای ایجاد گردیده توسط دستگاههای گرمایشی می گردد .
مدیر مناسب فضولات منجر به داشتن محیط زیستی سلامت تر برای طیور و در غایت تندرست و سعی خوبتر آن ها را موجب می گردد .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۴:۲۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

استراتژیهایی جهت دست‌کم سازی وجود مواد غذایی در مدفوع طیور

استراتژیهایی
جهت دست‌کم سازی وجود مواد غذایی در مدفوع طیور علیرضا
گائینی ابتدا
: چشم گردیده هست که نگرانی هایی در قضیه تکثیر آلودگی مدفوع طیور بوجود آمده می باشد . یک عدد از کلیدهای مهم که سبب ساز کاهش آلودگیهای ناشی از وجود مواد غذایی در مدفوع طیور میشود دستکاری جیره غذایی طیور هست . بطور کلی طیوران پنج نیاز با اهمیت تغذیه ایی دارند . پرندگان به انرژی نیاز دارا‌هستند . این انرژی ، با چربی و کربوهیدارات ها تامین می گردند . پرنده ها همچنین به پروتئین ، آب ، ویتامینها و مواد معدنی تهیدست می باشند .باید این نکته را قضیه اعتنا قرار بخشید که حتی در بهترین موقعیت مدیریتی هم طیور قدرتمند نخواهند بود که 100 درصد از مواد غذایی جان دار در جیره خود را بطور بدون نقص هضم نمایند .
به چهار استدلال ، مواد غذایی ممکن می‌باشد که از روش مدفوع دفع شوند : ¨وجود ضایعاتی در خوراک .
¨اضافه مواد غذایی مو جود در جیره .

دستگاه جوجه کشی
¨ وجود مواد غذایی هضم نشده .
¨موجو مواد بیولوژیک مانند سلولهای مرده در بدن .
در مدفوع طیور عمدتا دو ماده وجود داراست که از مرتبه اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد . یک عدد نیتروژن که حاصل شکست پروتئین می‌باشد و همینطور ماده معدنی فسفر .

نیتروژن و فسفر : وجود نیتروژن در جیره طیور اضطراری می باشد . پروتئین ها از آجرهایی از مال اسیدهای آمینه به‌وجود می آیند . در این رخ ، نیتروژن را میتوان در نقش سیمان برای چسبیدن این آجرها در حیث گرفت . بدین ترتیب نیتروژن برای ایجاد پروتئین اضطراری می‌باشد . از سوی دیگر می بایست توجه داشت که نیتروژن دفعی از طیوران قادر است به یک چالش محیطی تبدیل شود . علت آن نیز یخش این ماده بصورت آمونیاک در محفظه می‌باشد . این ماده ( آمونیاک ) میتواند باعث تولید بوهای نامطبوع در محفظه مزرعه شود . نیتروژن همینطور می تواند سبب بروز آلودگی منابع آب شود . این موضوع وقتی اهمیت پیدا می نماید که بدانیم که 50 درصد از کل مردم ایالات متحده و 95 درصد از روستائیان این مرز و بوم آب خویش را از منابع زیرزمینی تنظیم می کنند .
فسفر نیز از مواد ضروری می‌باشد که باید در جیره طیور جان دار باشد . این ماده ، اساسی اصلی در استحکام تخم مرغها و استخوانها می گردد . فسفر همینطور نصیب مهمی در غشای سلولی RNA و DNA می باشد . فسفر موجود در مدفوع طیور قادر است با ذرات جامد موجود در هوا باند گردیده و منابع آبی‌رنگ را نیز ذیل تاثیر قرار دهد . وجود مقادیر فراوان فسفر در آب می‌تواند سبب پرورش جلبکها شود .
جدول ذیل متوسط غلظت نیتروژن و فسفر را در مدفوع طیور به شما نشان می‌دهد . جدول ارائه شده در این بخش ، صرفا میانگین میباشد . در واقع غلظت نیتروژن و فسفر در مدفوع طیور با اعتنا به مسائل مدیریتی ، تغذیه ، سن و سایر مسائل در نوسان است .

غلظت فسفر غلظت نیتروژن 60
lb / ton 34 – 46 lb / ton استراتژیهایی
در جهت کاهش نیتروژن و فسفر : تا اینجا به زیانهای وجود فسفر و نیتروژن مازاد اشاره کردیم . البته تولیدکنندگان چگونه می‌توانند اندازه این دو ماده را در جیره طیور کاهش دهند .
1 .
کاهش مواد غذایی بیهوده : یک عدد از روشهای کاهش مواد غذایی در جیره طیور ، کاهش مواد غذایی بیهوده در جیره طیور می‌باشد . مراد ما از مواد غذایی بیهوده ، موادی می باشند که در جیره فراهم میگردند ولی پرنده عملا بضاعت هضم آنها را ندارد . هضم بعضی از مواد غذایی در پرنده ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . بعضی از این عارضه ها می‌توانند مشتمل بر بیماری ، سن و همچنین شرایط محیطی باشند . Van Heugten و Van Kempen در سال 1999 متوجه شدند که در صنعت طیور آمریکا فی مابین 2 تا 12 درصد مواد غذایی بیهوده مصرف می‌شود .
پرورش دهندگان و مزرعه داران می توانند از طرز طراحی مطلوب سیستم غذایی مزرعه خود بر مبنا سن و نوع پرنده های پرورشی ، مصرف مواد غذایی بیهوده را کاهش دهند . از سوی دیگر تحقیقات نشان داده می‌باشد که به کارگیری از غذای پلت گردیده در طیور ، می تواند وجود مواد غذایی در مدفوع طیور را کاهش دهد .
2 .
دقت عمده در هنگام تهیه و تنظیم جیره غذایی : دومین منش پیشنهادی ما جهت کاهش وجود مواد غذایی در مدفوع طیور ، توجه اکثر در هنگام تنظیم طعام است . پرنده ها قادرند که تا مقدار مشخصی از هریک از مواد غذایی را بطور بدون نقص هضم نمایند . در صورتیکه هر یک از مواد غذایی مسئله نیاز پرنده در جیره ، بیش از حد باشد ماده غذایی هضم نشده و از طریق مدفوع دفع خواهد شد . بنابراین تامین مواد مسئله نیاز پرندگان به میزان مشخص ، از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد . بطور مسلم ، پرندگان نر و ماده نیازهای غذایی متفاوتی دارا‌هستند . همچنین نیازهای تغذیه ایی پرندگان ، از یک فاز ایجاد به فاز دیگر میتواند متعدد باشد . بعنوان مثال در مزارعی که پرندگانی با سن های متعدد را پرورش عرضه میکنند ، نیازهای Starter ها با نیازهای Finisher ها تفاوت خواهد داشت . بدین ترتیب پرندگان بایستی بر مبنا سن ، مال و نیازهای تغذیه ایی دسته بندی شوند . شیوه طعام دادن به پرنده ها بر اساس جنسیت پرنده را Split – *** Feeding می نامند . همچنین طرز غذا دادن به پرندگان بر پایه فاز ایجاد را Phase – Feeding می نامند .
در گذشته ، بخش اعظمی از پرورش دهندگان ، میزان مواد غذایی را عمده از مقدار مواد غذایی توصیه گردیده در نظر می گرفتند . ایندسته از رشد دهندگان این مقدار بیش تر را بعنوان ( مرز امنیتی ) در نظر می گرفتند . Spears در سال 1996 اخذ که جیره مرسوم مرغهای زمان Finisher شمال کالیفرنیا در کل ، 0 .30 درصد فسفر بیشتری داشته میباشد . بر اساس این تحقیقات ، اندازه فسفر مازاد هضم نشده و از طرز مدفوع پرنده ها دفع می گردیده است .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۶:۲۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

دانخوری و آب خوری

دانخوری
و آب خوری وسایل دان خوری و آب خوری در سیستم قفس، پوشال، نرده و… متعدد بوده .
مصرف خوراک کیفیت و کمیت مصرف آب شدت و بازه روشنایی، آلودگی های انگلی، بیماری ها، مدیر و فاکتورهای محیطی، همه بر ایجاد یک گله مفید می باشند . مرغ ها برای ساخت مطلوب به یک جیره بالانس شده و کامل نیاز دارا هستند . استفاده از دانه کامل، ضایعات و… به تنهایی سبب ساز عدم تعادل جیره خواهند شد .
در مرغ های تخمگذار وعده های غذایی در 3نوبت از روز با فواصل وقتی معین می بایست داده شود .

شرایط
محیطی سکو حرارت مناسب برای رویش مرغ تخمگذار در محدوده ۲۵ سکو سانتی گراد است . هر یک سکو ارتقا دما منجر به کاهش بازده ساخت و افزایش ضایعات تخم مرغ در این موقعیت می شود . همینطور از وزن تخم مرغ ها نیز کاسته شود .
تالار رویش بایستی از روشنایی مناسب و تهویه ضروری سود مند باشد .

دستگاه جوجه کشی

با به کارگیری سیستم خنک کننده تبخیری در تالار ها می تواند دمای تالار ها را نسبت به دمای محیط حدود ۱۹ رتبه سانتی گراد کاهش داد، به همین برهان این سیستم جهت بخشها گرم توصیه می شود، همچنین با اعمال یک مدیریت درست رویش مرغ تخمگذار در موقعیت آب و هوایی گرم قابلیت و امکان پذیر، اقتصای و مناسب می باشد .

کرچ
شدن مرغ و راههای رفع آن کُرچ شدن به حالتی از مرغ گفته می شود که در طی آن مرغ مهیا خوابیدن بر روی تخم و درآوردن جوجه می شود .

راههای
رفع حالت کرچی مرغ: 1-
استفاده از راه مدیریتی: تغییر تحول وضعیت محیطی پرنده، دوری از نشستن بر روی تخم ها، جلوگیری از توقف طولانی در لانه ها، توده آوری پرسرعت خیس تخم مرغ ها، ساخت لانه کافی، ایجاد فروغ یکپارچه در تمام لانه ها، تغییر مکان آشیانه ها و یا پرندگان 2- به کار گیری از داروها: انگیزه در این تراز آن است که اندازه پرولاکتین کاهش یابد و از طرفی ترشح گنادوتروپین بخش اعظم شود . چون گنادوتروپین ها باعث کرچی می شوند . آسپرین، سیترات کلومیفن و تاموکسیفن، pimozide, p- chlorophenylalanie می توانند مصرف شوند .

در هر رخ پرنده بایستی از بقیه انقطاع شود، تغذیه آن نظیر بقیه طیور گله اجرا شود، خوب تر است در مکانی خنک خیس و نور و روشنایی فراوان حفظ شود تا دوره کرچی کوتاه شود .

سرمایه
قضیه نیاز و سود دهی بها هر جوجه مرغ تخمگذار نسبتاً 3 .500تومان است، و با اعتنا به جور سیستم رویش مرغ ها به سرمایه‌ی بالغ بر 10 الی 15 میلیون تومان نیاز می‌باشد .
در یک مرغداری با مساحت حدودا 100 مترمربع و رشد 2000 مرغ تخمگذار، با قلیل کردن هزینه های پرورش روزانه حدود 150 – 200 هزار تومان سود می نمائید .

استراتژی شما در فروش و اینکه شما تخم مرغ را به چه شکل بفروشید: آن را به دلال و عمده فروش، بفروشید یا مستقیماً به سوپرمارکتها توزیع کنید می تواند بین ۳۰۰ هزار تومان تا 1میلیون تومان در درآمد ماهیانه شما تاثیر بگذارد .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۰:۳۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

بررسی بیماری تورم پوست قانقاریایی در طیور


جهت شروع بیماری توسط کلستریدیومها وقوع جراحت بافتی حتمی می‌باشد زیرا احتمال دارد این باکتریها از کبد طیور سالم نیز جدا شوند . این قابلیت که کلستریدیومها از طرز روده وارد جریان خون شده و تولید باکتریمی (6 ) نماید قابل پذیرفتن است . به هر ترتیب جهت تولید بیماری به وسیله این باکتریها مرگ بافت (نکروز) در اثر خراشیدگی، کوفتگی و سایر جراحات الزامی می باشد .
دست اندرکاران
مستعد کننده : مقاله دیگری که موجب پیچیدگی اکثر بیماری درماتیت گانگرنوز گردیده و آنرا بصورت یک زمینه معضل پذیر در آورده این می باشد که ذیل شرایط تجربی و نیز در مزرعه نشان داده گردیده می باشد که عوامل تضعیف کننده سیستم ایمنی از قبیل عفونت با ویروس بیماری عفونی بورس (گامبورو ) ، ویروس بیماری مارک، برهان اندک خونی ماکیان، ویروس رتیکولواند وتلیوز (7 ) و یا این که آفلاتوکسیکوز موجب ارتقاء مضمون‌ دار وقوع بیماری می گردد . بنابر این همه حالت ذکر گردیده بعنوان کارداران مستعد کننده این بیماری در نظر گرفته می شوند همچنین فقدان مواد مغذی که موجب ابتلای پوست می شوند از قبیل فقدان ویتامین (بیوتین، اسیدپانتوتنیک و ویتامین E ) و فقدان موادسازنده کم مصرف (روی و سلنیوم) و نیز تغذیه محصول ها با منشأ حیوانی که دربردارنده اندازه متعددی باکتری کلستریدیوم هستند از بقیه عامل ها مستعد کننده طیور نسبت به این بیماری می باشند .
توصیه
هایی در زمینه مدیریت بیماری درماتیت گانگرنوز * مطمئن شوید همه عواملی که ممکن هست موجب جراحت پوستی گردند از قبیل میخ یا سایر اشیاء که از دیوار بیرون زده اند و هم وسایل بجا باقیمانده از کار روزمره (مانند نردبان و فرغون) از آشیانه تخلیه گردیده و وسایل رویش همگام با رشد گله تهیه و تنظیم شوند .
* مطمئن شوید که تراکم گله عمده از حد نیست(بویژه جهت خروسهایی با پردرآوری نماید که مستقل رشد مییابند) چون این فرمان موجب افزایش آسیب رسانی پرندگان به یکدیگر می شود .
* مطمئن شوید که پرندگان جیره مناسب دربردارنده مقادیر کافی ویتامین و موادسازنده قلیل مصرف اخذ نموده و همچنین از مصرف مواد خوراکی که ممکن هست موجب عدم استحکام ارگانیک پوست شوند پرهیز نمائید .
* اطمینان حاصل فرمایید جیره مصرفی محتوی میزان کافی سدیم، فسفر، پروتئین، و اسیدهای آمینه حتمی (بویژه اسیدهای امینه گوگرددار) جهت رشد مطلوب لبریز و ممانعت از کانی بالسیم باشد .
* همت فرمائید ساعت نور و روشنایی و شدت نور را کاهش داده و مطمئن شوید پرندگان هیجان زده نشده و حالت تعرضآمیز (همانند کانی بالیسم) به خود نمی گیرند و همینطور از غذا و استراحت هر چه ممکن برخوردار می‌باشند چون این امر علاوه بر ممانعت از پیدایش بیماری موجب بهبود ضریب تبدیل و ناچیز شدن دلایل پا می شود .
* در مورد مرغهای مامان و بوقلمون از نوک چینی درست اطمینان حاصل فرمایید چون این امر موجب کاهش احتمال جراحت پوستی در اثر پرکنی می شود .
* با استعمال از کوکسیدوستات های مؤثر و داروهای آنتی کلستریدیال مطلوب در جیره از سالم جدار روده و انجام حداکثر اعمال گوارشی و اطمینان حاصل فرمائید . کوکسیدوستات مانع از تخریب جدار روده گردیده و این فرمان از دسترسی کلستریدیومها به جریان خون پرهیز می کند . همینطور داروهای آنتی کلستریدیال سبب کاهش (نه حذف کامل) کلستریدیویها در بدن طیور و بستر می شوند .
* اطمینان حاصل کنید که جیره مصرفی عاری از مقادیر خطر آفرین آفلاتوکسین یا این که چربی فاسد گردیده است . زیرا خواص تضعیف ایمنی آفلاتوکسین به اثبات رسیده و چربی فاسد(تندشده) موجب افزایش نیاز ویتامین E و سلنیوم می شود .
* استرس را تا حد ممکن کاهش دهید زیرا استرس خویش موجب تضعیف سیستم ایمنی می شود . بدین ترتیب محفظه رویش و موقعیت مدیریتی مناسب در لانه فراهم کنید . این موارد مشتمل بر تهویه خوب، دمای مناسب، دور و بر و تعداد کافی دانخوری، آبخوری و غیره می باشد .

دستگاه جوجه کشی
* مطمئن گردید که برنامه تحویل خوراک بطور منظم اجرا شود تا هیچ مدت پرندگان بدون غذا نمانند . اعتنا در سفارش طعام و تولید مخازن مازاد جهت ذخیره می تواند اثر گذار باشد .
* همگی کسانی که در لانه کار می نمایند بایستی به آهستگی رفت و آمد نموده بنحوی که پرندگان دچار استرس نشوند . این امر بازدارنده از آسیب های پوستی می شود .
* در صورت امکان از نژادهای با سرعت پردرآوری مناسب استفاده فرمایید . پردرآوری سرعت بالا موجب پوشش بی نقص تن گردیده در صورتیکه پردرآوری نماید موجب افزایش خطر زخم پوستی و متعاقب آن بروز درماتیت می شود .
* اطمینان حاصل کنید برنامه واکسیناسیون برند و گامبورو مطلوب بوده و از تلاش درست آن مطمئن گردید . همینطور مطمئن گردید که تمامی جوجه های وارده از ایمنی کافی مادری بر برعلیه ادله کم خونی ماکیان فایده مند هستند . این توقع وجود دارد که جوجه های مبتلا به ویروس لکوز پرنده ها زیر تیم j (8) بواسطه اثرات ضرر بار این ویروس برروی دستگاه ایمنی جهت ابتلا به درماتیت گانگرنوز مستعد تر باشند در صورتی‌که چه تا کنون تحقیقات علمی در این موضوع صورت نپذیرفته می باشد . بدین ترتیب خوبتر هست جوجه ها از گله های مادر عاری از ویروس لکوزماکیان ذیل تیم j تهیه و تنظیم شوند .
* آشیانه ها را کاملاً شستشو و تمیز نمائید و تا حد قابلیت و امکان از حیث اقتصادی آن ها را خالی نگه دارید . مدام از مواد ضد عفونی با اثر حاذق بر برعلیه کلستریدیویها و اسپور آنان مانند مواد ضد عفونی کننده کلردار و یددار به کار گیری فرمایید . بخاطر داشته باشید جهت حصول حداکثر کار این مواد سطح ها قضیه ضد عفونی بایستی عاری از هر دسته مواد آلی باشند . بدلیل ماهیت کف اکثر اوقات لانه های طیور، ضد عفونی تنها می تواند موجب کاهش تعداد باکتریها و اسپور آنها شده و هیچوقت موجب فنا بدون نقص همه آنها نمی گردد .
* جهت تغییر تحول PH خاک و کاهش تعداد کلستریدیویها و اسپور آنها از موادی نظیر نمک و یا بیسولفات سدیم استفاده فرمایید .
* با مشاهده او‌لین علامت ها بیماری گله مبتلا را با یک داروی مناسب ( آکسی تتراسیکلین و پنی سیلین) از نحوه آب آشامیدنی درمان نمائید . در این زمان برنامه های خویش را مرور نموده تا برهان تولید بیماری معلوم و هر چه سریعتر در رفع آن بکوشید تا از پیدایش موارد بیشتر خودداری فرمائید در صورتیکه شیوع بیماری روبه ارتقا هست یک آنتی بیوتیک آنتی کلستریدیال همانند ویرجینیا یاسین و لینلومایسین و یا این که باسیتراسین به غذا بیش تر فرمائید . در حالتی که آنتی بیوتیک مؤثر قبلاً مسئله استفاده قرار گرفته هست اندازه مصرف آن را تا حد مجاز رسمی ارتقاء دهید .
در طی شیوع بیماری تلفات را چندین توشه در روز جمع آوری فرمایید و به این ترتیب مطمئن گردید که پرندگان تلف شده بعنوان مبداء دیگری جهت عفونت باقی گله فعالیت نمی کنند .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

آنفلوانزای پرندگان، مشمشه، هاری تاثیر داشته باشد؟

آیا
اقدامات عکس العمل سرعت بالا اداره دامپزشکی مرزو بوم توانسته در کنترل بیماری های تب برفکی، تب مالت، آنفلوانزای پرندگان، مشمشه، هاری تاثیر داشته باشد؟ رفیعی پور: ارتقا و یا کاهش موردها پیدایش بیماری ها تابع متغیرهای زیادی می‌باشد که بایستی مبتنی بر اصول علمی بررسی و واکاوی شود که این امر به طور معمول در نقطه پایان سال توسط واحدهای ذی‌ربط در سازمان انجام می گیرد که مبنای تصمیم گیری و چه بسا باز‌نگری در برنامه های اجرایی سازمان می‌باشد .
بر مبنای داده ها ثبت گردیده در سامانه GIS در سال 97 نسبت به سال گذشته آن شاهد کاهش 17 درصدی بیماری تب برفکی گاوی، کاهش 23 درصدی بروسلوز (تب مالت)، کاهش هشت درصدی بیماری هاری، کاهش 42 درصدی بیماری مشمشه و ارتقا 25 درصدی بیماری تب برفکی گوسفندی بوده ایم .
همچنین در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق وخیم پرنده ها در موج 98-97 (مهر ماه تاکنون) نسبت به برهه زمانی مشابه موج 97-96 از حیث تعداد کانون 94 درصد و از حیث تعداد پرنده معدومی 97 درصد کاهش داشته ایم .
همینطور بیماری «پبرین» در کرم ابریشم که به طور تقریبی در ابتدای سال 96 خسارت بسیار سنگینی به این صنعت وارد کرد و قسمت عمده ای از صنعت پرورش کرم ابریشم در استان های رویش دهنده نوغان از دربین رفت .
ولی با اقدامات اداره دامپزشکی مرز و بوم از گزاره ترویج و فراگیری ایجاد کنندگان، تخصیص یک میلیارد ریال اعتبار جهت خرید مواد ضد عفونی کننده و اجرای بدون پول برنامه ضد عفونی در نوغان داری ها باعث شد تا در عصر رشد سال 1397 هیچ جور تلفاتی در نوغانداری ها فیس نپذیرد و رویش دهندگان کرم ابریشم سال بسیار قابل قبولی را پشت راز گذاشتند .
همت داریم همین اقدامات برای سال 98 هم اجرایی شود تا صنعت کرم ابریشم در گیر خلل نشود .

دستگاه جوجه کشی

با
اعمال تحریم های دوباره مقابل ایران آیا در تامین مواد نخستین واکسن و داروهای مورد نیاز بخش دامپزشکی مبتلا خلل هستیم یا خیر؟ آیا راهکاری برای رفع این نقص‌ دارید؟ رفیعی پور: در اکنون حاضر واکسن بیماری هاری در میهن تولید نمی شود بنابراین در فیس تشدید تحریم ها در ارتباط با تامین این واکسن احتمال آن می رود که با ایراد مواجه شویم .
صرفا استراتژی برای رفع این بحران آن می باشد که انستیتو پاستور ایران، موسسه واکسن و سرم سازی رازی و سایر شرکت های محرمانه تولید کننده واکسن در ایجاد انواع واکسن بویژه واکسن هاری تلاش کنند تا این متاع قضیه نیاز کشور در داخل تولید و تامین شود و نیازی به واردات نداشته باشیم .

سیاست
ها و برنامه های بهداشتی و نظارتی سازمان دامپزشکی مرزو بوم برای سال 98 چه می‌باشد و کدام برنامه های شما در حق تقدم قرار دارد؟ رفیعی پور: برای سال 98 در دفتر کار بهداشت و مدیر بیماریهای دامی برای رویارویی با بیماری تب برفکی به طور حتم برنامه ویژه ای خواهیم داشت به طوری که همه موردها وقوع بیماری ها در هر نقطه از کشور به دقت چک و چرایی و چگونگی وقوع بیماری در راستای در دست گرفتن آن در محدوده جغرافیایی بیماری مشترک فی مابین آدم و دام انجام شود .
طرح ارزیابی، نظارت اثربخشی واکسن های تب برفکی و مانتیتورینگ پس از مایه کوبی، ارتقاء عصر های واکسیناسیون هاری، آزمایش بیماری مشترک انسان و دام مشمشه برای ارتقاء مرحله پوشش تک سمی ها ، برای در اختیار گرفتن بیماری های مشترک آدم و دام استعمال از واکسن های اختصاصی در بخشها حساس و صعب العبور کشور، ارتقا اقدامات ترویجی و آموزشی در سطح روستاها و هم ارتقا هدفمند واکسیناسیون درمقابل بعضی بیماری های دام از برنامه های اصلی سال 98 به شمار می رود .
همچنین در محل کار طیور برای سال 98 ، دو برنامه ملی داریم که در بخش طیور برنامه ملی طرح کاهش و در اختیار گرفتن بیماری های نیوکاسل و سالمونلا و در بخش زنبورعسل با وجود حجم بالای ساخت عسل در کشور، رصد و پایش کندوها جهت آنالیز حالت بیماریهای زنبور عسل به مراد صادرات در دستور کار قرار دارد .
سالم
نیوز: کاهش بیماری های دام و طیور در سال 97


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۶:۴۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کسب درآمد از پرورش بلدرچین تخمگذار

کسب
درآمد از پرورش بلدرچین تخمگذار در جمهوری اسلامی ایران سالهاست که مردم به محافظت و پرورش بلدرچین به چهره تفریحی و یا به تیتر شغل و محل درآمد عشق و علاقه مند گردیده اند و با مراقبت بلدرچین در خانه و فضاهای کوچک هر تعدادی در تعداد اندک در پی ایجاد شبکه مالی برای کسب درآمد دوم و سوم می باشند .

ما در این مطلب قصد داریم فارغ از دعوا های محافظت بلدرچین به فیس سرگرمی و تفریحی به طور کلی بر روی رویش بلدرچین با نگاه شغل و درآمدزایی بپردازیم .

هزینه
رشد بلدرچین تخمگذار برای ساخت مزرعه بلدرچین تخمگذار خوراکی هزینه ها به شش قسمت تقسیم می شود .

گونه
اول : هزینه های زمین، ساختمان و ابنیه (خرید و تولید و یا رهن و اجاره)

دستگاه جوجه کشی
جور
دوم : هزینه های تاسیسات (هیتر گرمایشی ، کولر، حرفه ، نور و نور و … )
جور
سوم : هزینه امکانات و اسباب و اثاث رشد بلدرچین (قفس، آبخوری، دانخوری و…)
مدل
چهارم : هزینه خرید بلدرچین تخمگذار
گونه
پنجم : هزینه های سرازیر روزانه نظیر خرید دان بلدرچین، دارو و درمان، کارگری ، آب، برق ،گاز، حمل و نقل و…
دسته
ششم: هزینه های مارکتینگ (بسته بندی، لیبل ، تبلیغات و بازاریابی و …)
فضای
مسئله نیاز رشد بلدرچین تخمگذار یک بلدرچین تخمگذار بر روی بستر به حدود ۲۵۰ سانتی متر مربع دور و بر نیاز دارااست و برای نمونه در یک سالن ۱۴۰ متری می بضاعت ۵۶۰۰ عدد پرنده بلدرچین تخمگذار را بر روی بستر محافظت کرد . به عبارتی هر متر مربع از کف تالار برای ۴۰ بلدرچین تخمگذار مطلوب هست .

رشد
بلدرچین در بستر
چنانچه طیوران در قفس بلدرچین تخمگذار استاندارد قرارگیرند، این گوشه و کنار به ۱۴۰ سانتی متر مربع کاهش پیدا می نماید . با اعتنا به تعداد طبقات قفس بلدرچین که در حالت استاندارد ۴ طبقه بوده و مسافت دست کم ۵۰ سانتی متر فی مابین طبقات رعایت شده باشد . یک تالار ۱۴۰ متری می تواند ۵۰ متر طول قفس با عرض ۹۰ سانت ۴ طبقه را در خویش جای دهد، که چیزی حدود ۱۰۰۰۰ بلدرچین گنجایش دارد .

پرورش
بلدرچین در قفس
البته یک مزرعه رویش بلدرچین تخمگذار به فضاهای دیگری نیز نیازمند می باشد . از قبیل انبار محافظت دان ، که چنانچه مزرعه مجهز به کارگاه ساخت دان نباشد و دستگاه آسیاب و میکسر نداشته باشد و دان روزانه ساخت نشود نیازمند آن میباشد تا دان را از کارخانه های دان سازی تنظیم و در محل مطلوب ذخیره کند . برای هر ۱۰۰۰ پرنده ۴ متر مکعب فضای ذخیره سازی اضطراری است و با توجه به حد عمده ارتفاع ۲ متر برای تجمع گونی های دان ۲ متر مربع فضای کف حتمی می باشد . حداکثر مقطع پیشنهادی برای ذخیره سازی دان در دمای مناسب ۱۵ روز می باشد .

محل
دخیره تخم خوراکی بلدرچین به یک اتاق کوچک با توجه به حجم تولید تخم خوراکی در روز و زمان ذخیره سازی برای عرضه به بازار نیاز دارید . اتاق ذخیره سازی باید مجهز به وسایل سرمایشی حتمی باشد و دمای اتاق میان ۱۶ تا ۲۱ رتبه سانتی گراد و رطوبت حدود ۵۰ درصد قابل تهیه و تنظیم باشد .

محل
بسته بندی تخم بلدرچین این اتاق را با میز های عمل استاندارد مجهز کنید تا کارگران به راحتی سرگرم فعالیت شود . تخم بلدرچین ها قبل از بسته بندی بایستی تمیز شده و تخم های کنار گذاشتن خورده و بد شکل از خط بسته بندی بیرون شوند .

توجه فرمایید ظروف بسته بندی تخم بلدرچینی که از محصول پی او سی واضح بوده در برابر فروغ خورشید و حرارت آسیب پذیرند لذا در گزینش محل ذخیره سازی آن ها توجه فرمائید .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۴:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پرورش مرغ گوشتی و سود دهی

پرورش
مرغ گوشتی و سود دهی خیلی سرع از پرورش مرغ گوشتی
به لطف پیشرفتهای ژنتیکی امروز مرغ های گوشتی در کمترین مقطع (45 روزه) از جوجه به یک مرغ کامل تبدیل شده و مهیا فروش شده و نسبت به مرغ محلی به جهت رویش سرعت بالا بازدهی بهتری را در بازار داراست .

رویش
مرغ گوشتی با دستکم سرمایه در 45 روز
محل
رویش مرغ گوشتی محل مزارع رویش مرغ گوشتی بایستی به نحوی انتخاب شود که در اطراف آن تراکم واحدهای مرغداری ناچیز باشد . تا به راحتی بازار را در حوزه‌ به دست بگیرید .

نکاتی
که می بایست در موقع احداث مرغداری به آن دقت کنید: – جهت ساختمان شرقی غربی باشد .
– محل هواکش ها به گونه‌ای باشد که جریان شدید باد سبب ساز خلل در عملکرد آنها نشود .
– فاصله مناسب (حدود 1 .5 تا 2 کیلومتر) از بقیه واحدهای رشد طیور مد نظر باشد .
– ترجیح بر این هست که ظرفیت سالن‌ها به چهره واحدهای 5000 قطعه‌ای در نظر گرفته شود . چرا که یکنواختی جریان هوا در این سالن‌ها بیشتر قابلیت و امکان پذیر است و اختلاف جریان هوا و رطوبت و حرارت در نقاط گوناگون سالن را به دست‌کم می‌رساند . در سالن‌های طولانی یکنواخت کردن این دست اندرکاران مشکل‌تر و به دور از دسترس‌تر است .
– باتوجه به آب و هوای حیطه نوع ساختمان مرغداری بایستی طوری ساخته شود که با حالت سازگار باشد . همینطور تعداد وسایل سرمایشی، گرمایشی، تهویه و… متفاوت می‌باشد .
– از پرورش و نگهداری سایر طیور در دربین مرغ های گوشتی جداً خودداری گردد .
– از ورود افراد متفرقه به باطن مرغداری جلوگیری شود .
– تالار پرورش شما باید کاملا پاک و بهداشتی باشد، تا بیماری های کمتری به سراغ مرغ ها بیایند .

محل رویش مرغ می بایست دارنده بستر مناسبی باشد تا محیط برای جوجه ها و مرغ ها آسوده باشد . سبوس برنج، پوشال چوب، کاه، ماسه و بستر مقوایی اشکال بسترهای قضیه استعمال در مرغداری‌ها میباشند .

• هرچه جمعیت گله بخش اعظم باشد از بهره‌وری آن کاسته می شود . شما باتوجه به فضای که دارید تعداد قضیه نظر جوجه ها را خریداری نمایید .
(در فضای 100 متری میتوان تا 1000 مرغ گوشتی رشد بخشید .)

تهیه و تنظیم
جوجه‌ها آن‌گاه از مهیا کردن محل پرورش برای شروع، می بایست در حد توان، جوجه مرغ گوشتی خریداری نمائید و کار رویش آنها را آغاز نمایید .

نژادهای
مختلف جوجه مرغ گوشتی: جوجه گوشتی پلاس، جوجه گوشتی راس، جوجه گوشتی کاب قیمت جوجه مرغ گوشتی: بها جوجه یک روزه گوشتی تقریباً 2,500 تومان هست .

در
هنگام خرید جوجه ها به حتماً به این نکات اعتنا کنید: – جوجه ها را باید از گله مادر سلامت تهیه و تنظیم فرمائید . (سلامت گله مامان مهم ترین عامل برای تولید جوجه های گوشتی سلامت و عاری از کارداران بیماریزا می باشد .)
– بعضا از نژادها از بضاعت بالقوه بالاتری نسبت به نژادهای دیگر برخوردارند .
– جوجه های تهیه گردیده بایستی مریض نباشند یا این که علامتها بیماری را نداشته باشند .
– خوبتر می‌باشد جوجه ها یک سن و از یک گله مادر تهیه گردند .

هنگام ورود جوجه مراقبتهای اولیه ضرورت داراست زیرا هیچ کاری مطلوب تر از یک مقدمه عالی نخواهد بود .
در طول سال دست کم می‌توان 5 زمان جوجه ریزی انجام داد، و مقداد جوجه ها را به مرور افزایش دهید .

دستگاه جوجه کشی

نیازمندی
های محل رشد مرغ گوشتی بهداشت و امنیت زیستی، از اجزاء مهم هر مزرعه و ساختار صنعت مرغ گوشتی است . داشتن روش‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای در مرغداری به تیتر اولین گام جهت پیشگیری از بیماری‌ها و پرورش گله‌ای سلامت با بازده اقتصادی مناسب ضروری می‌باشد .

آب
(آبخوری): – فاصه فی مابین دو دانخوری با دو آبخوری نباید بیشتر از 1 .5 متر باشد .
– حرارت آب حدود 25 مرتبه باشد .
– شلنگ‌های آب را از انواع روشن تعیین فرمائید که رسوب مواد معدنی یا این که دارویی در آن قابل رؤیت باشد و به موقع رسوب زدایی گردد .
– آب خوری‌ها روزی 3 بار شستشو و آب آن ها عوض شود .
– بهترین مدل آب خوری‌ها پستانک‌ها (یا نی پل‌ ها) میباشند . در شرای تهیه آن ها مقدور نمی باشد از دانخوری های دیگر به کار گیری فرمائید .
– تعداد دانخوری و آبخوری باید به اندازه‌ای باشد که تراکم و تجمع بر رمز آنان مشاهده نشود و کلیه جوجه‌ها به طور یکسان به آن ها دسترسی داشته باشند . دسترسی یکسان جوجه‌ها به آب و دان به یکنواختی گله کمک می‌نماید .
برای خودداری از افت کیفیت آب، آبخوریها هر 4ساعت یکبار عوض شوند .

تغذیه
(دانخوری): – تا دان جان دار در ظرف کاملاً مصرف نشده از ریختن دان جدید به دانخوری جداً خودداری کنید . چرا که معمولاً جوجه عشق بیشتری به مصرف تکه های درشت دان دارااست و اگر دان پیشین کاملاً مصرف نشده باشد، در واقع خرده مواد و موادسازنده کمیابی که حجم زیادی در ادغام دان ندارند و به فیس آردی در دان وجود دارند، مصرف نمیشوند و فقدان این مواد باعث پیدایش مشکل ها اسکلتی و نارسایی های متعدد دیگر خواهد شد . لذا خوب تر می‌باشد پیشین از ریختن دان تازه، حدود یک ربع به جوجه گرسنگی داده شود .
– همت بر این باشد که روزی 4 توشه دان در دان‌ خوری‌ها توزیع شود .
– اندازه غذای مصرفی روزانه طیور به انرژی غذا، مواد مغذی آن، سن، زون بدن، حرارت محفظه و اندازه ایجاد آن‌ها بستگی دارااست .
– از دانخوری های مناسب استعمال شود .

خواک طیور میتواند: کنجاله، سویا، کنجاله کنجد، بادام زمینی، تخم پنبه، پودر ماهی،‌ پودر گوشت، ذرت، گندم،‌ برنج و… باشد .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۴:۴۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تاریخچه و طبقه بندی بلدرچین ژاپنی

تاریخچه
و طبقه بندی بلدرچین ژاپنی از حیث جانور شناسی بلدرچین از شاخه طنابداران جایگاه پرندگان و ذیل منزلت نومرغان یا این که پرنده ها حقیقی و واقعی راسته ماکیان شکلان خانواده سیخک داران و به گروه قرقاولان و کبک ها تعلق دارد . جنس و یا این که ذیل کالا کوترنیکس بومی تمامی کشورها به قسمتی از قاره ایالات متحده میباشد .یکی از این مدل ها کوتر نیکس کوترنیکس یا این که بلدرچین ژاپنی که عمدتا در آسیا .افریقا . و اروپا وجود دارا هستند .یک سری تحت گونه درون نژادی شناخته گردیده اند که عمده ترین آن‌ها کوترنیکس کوترنیکس کوترنیکس در اروپا و کوترنیکس کوترنیکس ژاپنیکا یا این که بلدرچین زاپنی در آسیا وجود دارااست . ادامه . . .
بلدرچین
بلدرچینبلدرچین، کوچکترین پرنده از خانواده قرقاول ها است . در پارسی آن را کرک، ورتج، بدبده و بلدرچین که اصلاً ترکی می‌باشد نامیده‌اند . در عربی نیز به آن سلوی و سمانی میگویند . در طب سنتی اسلام، خاصیت گوناگونی به بلدرچین نسبت . . . بلدرچین، کوچکترین پرنده از خانواده قرقاول ها هست . در فارسی آن را کرک، ورتج، بدبده و بلدرچین که اصلاً ترکی میباشد نامیده‌اند . در عربی نیز به آن سلوی و سمانی میگویند . در طب سنتی اسلام، خواص گوناگونی به بلدرچین نسبت . . . ادامه . . .
گزینش
نیاز کلسیمی بلدرچین های مولد ژاپنی گزینش نیاز کلسیمی بلدرچین های مولد ژاپنیپایه تغذیه ‌ای بلدرچین های ژاپنی (1994 NRC) میباشد ، نیاز کلسیم برای بلدرچین ‌های ژاپنی به روشنی مشخص و معلوم نشده است، به این ترتیب به حیث می رسد چک مرحله با صرفه کلسیم برای این گونه از پرندگان واجب می باشد . این تست برای چک تاثیر سطح ها متعدد کلسیم بر روی بلدرچین های مولد ژاپنی رخ می‌گیرد . . . ادامه . . .

دستگاه جوجه کشی
کلیاتی
بر پرورش بلدرچین کلیاتی بر رشد بلدرچینویژگیهای بلدرچین و تولیدها آن,ارزش غذایی گوشت بلدرچین . ادامه . . .
ورود
به دنیای قشنگ و دیدنی کبک - 1 ورود به دنیای قشنگ و دیدنی کبک - 1 کبک از نظر شکل ظاهری مضاعف جذاب می باشد ترکیب رنگهای قهوه ای –خاکستری وزرد در پرها ظاهر کبک را قشنگ کرده است .خط سیاه کشیده شده در سر-دور چشمها و گردن کبک و نیز چنین رنگ قرمز در منقار –ساق پا ها و پلکها زیبایی کبک را دوچندان کرده میباشد .کبک به جهت لذیذ بودن گوشت آن فراوان زمینه توجه میباشد .گوشت کبک علاوه بر لذیذ بودن طبع گرم و بوی نسبتا مطبوعی دارااست .گوشت کبک دربردارنده فسفر-آهن-منیزیم-گوگرد و همینطور دارنده درصد پروتیین بیش از گوشت بقیه پرندگان است .پروتیین نپخته گوشت مرغ حدود20درصد-بلدرچین22درصدو کبک بیش از 24درصد میباشد .در بین گوشتهای مصرفی در ایران گوشت کبک بیشترین درصد پروتیین ناپخته را دارااست .همینطور ادغام مناسب اسید های امینه در گوشت کبک متناسب با نیاز بشر به اسید های آمینه لازم بوده براین اساس به عنوان یک مکمل پروتیینی مطلوب برای آدم محسوب می گردد .صدای کبک یک عدد دیگر از جذابیتهای آن محسوب می‌شود هر دو پرنده نر و ماده در زمانهای متفاوت صداهای متفاوتی از قبیل هشداری –جنگی و جنسی ساخت می کنند بیشترین صدایی که از این پرنده شنیده میگردد آوای چک(چوک)(chuk)است که زیاد زیباست .برای بخش اعظمی از تولید کنندگان طولانی بودن مدت رشد کبک نسبت به پرندگانی مانند بلدرچین یک جذابیت در حیث گرفته می شود به این برهان که بازه بیشتری را با این پرنده سپری می کنند و از دیدن آن لذت میبرند .از دیگر جذابیتها میتوان به شکار این پرنده در بخش ها شکار آزاد اشاره کرد که به مراد سرگرمی و به کارگیری از گوشت ان انجام می گردد .با دقت به جذابیتهای کبک بازار مصرف برای محصولات کبک در درحال حاضر رویش هست براین اساس مراکزی به چهره صنعتی نیز با انگیزه تولید محصول ها در حجم وسیع در اکنون صورت گیری هستند تا بتوانند محصولات قضیه نیاز کسانی که قابلیت رویش این پرنده با فایده را ندارند تامین نمایند . ادامه . . .
رشد
کبک از تخم تا جوجه رشد کبک از تخم تا جوجه کبک از پرندگانی هست که به سهولت قابل رویش بوده و در فیس ساخت انبوه, از درصد بهره وری بالایی برخوردار هست . به طوری که می توانایی گوشت آن را عرضه داشت . کبک را می توان با به عمل گیری تکنیک های مدیریتی ویژه و به کار گیری از سیکل نوری معین, در تمام ارتفاع سال پرورش اعطا کرد . ادامه . . .


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۱:۴۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

سرمایش و گرمایش مکان رشد مرغ گوشتی

۴-
سرمایش و گرمایش مکان رشد مرغ گوشتی حرارت محل می بایست میان ۳۲ تا ۳۳ باشد و در روز چهارم به ۳۰ برسانید و در هفته دوم به ۲۸ و پس از آن هفته ای ۲ سکو از دما ناچیز فرمایید تا رتبه در سن ۳۰ روزگی به ۲۲ برسد . برای رسیدن به این دما میتوان از سیستم گرمایشی و سرمایشی استفاده کرد .

۵-
نوردهی مناسب مرغ گوشتی – ۲ شبکه های اجتماعی نخستین نور را خاموش نکنید تا جوجه بخش اعظم به سالن و محل دانخوری و آبخوری آشنا شود .
– نوروروشنایی مناسب: تا ۵ روزگی برای هر متر مربع ۵ وات (معادل ۶۰ لوکس) و آن‌گاه تا ۲۰ روزگی ۳ وات (معادل ۳۶ لوکس) و سپس تا نقطه پایان عصر ۱ وات (معادل ۱۲ لوکس) باشد .
– مقدار نوروفروغ در محل مرغداری بایستی یکسان باشد .

دستگاه جوجه کشی

۶-
تهویه تالار نگهداری مرغ گوشتی به وجود آوردن هوای تمیز و خروج هوای آلوده و کثیف در باطن تالار یک عدد از مهمترین عمل یک مرغداری می باشد .
در سالن ها به علت تعداد بالا بودن طیور و سرعت پرورش آن ها وجود اکسیژن اساسی می ‌باشد و داشتن تهویه در سالن باعث:

کاهش جایگاه حرارت –
به حداقل رساندن گرد و غبار و بوی گازها –
کاهش رطوبت –
کاهش گازهای مضر – فراهم کردن اکسیژن برای تنفس می شود .
نداشتن تهویه مناسب سبب بروز برخی معضلات نظیر ارتقا رطوبت بستر، ارتقاء درجه حرارت، تنفس بوی آمونیاک و زخم به شش ها و دستگاه تنفس، کاهش رشد، کاهش راندمان تبدیل غذایی و ضررهای اقتصادی می شود .

تهویه
تالار حفظ مرغ گوشتی
رویش
مرغ گوشتی به رخ صنعتی همواره که به جلو می رویم با ارتقا جمعیت برخورداریم که تولیدها مناسب با نیازهای و احتیاجات مردمان ارتقاء میابد، که در این راستا محصول ها گوشتی می باشد . مثل گوشت مرغ که مزیت های فراوانی داراست . در این راستا نیاز هست که رشد مرغ به فیس صنعتی بیشتر انجام شود .

تامین مواد غذایی برای مردم یک منش روز افزون هست که پی در پی بیشتر و بیشتر می گردد . جمعیت دنیا و نیز افزایش تراز بهداشت و کاهش مرگ و میر و نیاز روز افزون آدمی به پروتئین هست و آدم به دنبال منابع غذایی دیگر و نو میباشد که یک عدد از آنان گوشت طیور می باشد .

با
اعتنا به این‌که پرورش مرغ گوشتی نسبت به رویش بقیه حیوان ها و طیور دارای امتیازات و ویژگی ها مخصوص به فرد می باشد، بایستی به این اشاره کرد که عمل در این حرفه دارای مصرف اقتصادی بوده و در ادامه کار در این زمینه:
– اندازه مواد ضایعات در گوشت مرغ با سایر دام ها کمتر است، نظیر گوشت گوسفند ضایعات حدود ۵۰ % و در مرغ حدود ۲۵ % هست .
– گوشت مرغ از حیث پرورش و هضم آن گاه از گوشت ماهی از دیگر پروتئین ها هست .
– پرورش مرغ گوشتی به راحتی قابل انجام می باشد و در محیط کوچک میتوان تعداد زیادی را رویش بخشید .
– رشد کردن مرغ مضاعف سریع می‌باشد طوری که یک جوجه به وزن حدود ۵۰ گرم آن‌گاه از ۶ تا ۸ هفته به حدود ۴۰ برابر وزن خود می برسد .

جیره غذائی به گوشت در مرغ نسبت به سایر دام ها بالا بوده به طوری که در مرغ های اصلاح گردیده این ضریب ۲ تا ۲/۲ و در گوساله و گاو در بین ۶ تا ۹ % متغیر است


برچسب: دستگاه جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۰:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)