دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی

بهداشت هچ و هچری

 درصد بالایی از برد در هچ به کیفیت تخم مرغ وابستگی داراست . بهداشت تخم مرغ از سالن مامان شروع می شود و نیاز مبرم به توجه و توجه و رئیس آشیانه های تخم گذاری دارد . کالا آشیانه ها، جابه جایی دقیق تخم مرغ ها و انبار سازی آنان به قوانینی فراتر از تراز استاندارد نیاز داراست . مدیر تولید کننده در گله های مامان برای ایجاد تخم مرغ های منزه خیلی دارای اهمیت است . در خیلی از مناطق به علت اینکه برنامه ای برای بهداشت ندارند و یا این که از راه های نامناسب به کار گیری می نمایند یا کمترین مرحله مدیریت را داشته اند، درصد هچ آن‌ها خیلی تحت بوده میباشد . امروزه با وارد شدن دستگاه های اتومات شرایطی را به وجود آورده می باشد که خیلی از مسائل مدیریتی را حل کرده می باشد و بیشترین مرحله بهداشتی را فراهم آورده است . اما هزینه متعددی که این دسته دستگاه ها دارند معمولا ایجاد کنندگان اشتیاقی برای بکار بردن آن‌ها در تالار های خود ندارند .

گروه طیوران صنعت فاخته


آشیانه ها مدام می بایست منزه نگه داشته شوند و بستر در یک اساس منظم و با قاعده به طور تر و تمیز جایگزین شود . از استعمال یونجه خشک ویا کاه خود داری کنید زیرا که ممکن می باشد که آلوده به هاک آسپرژیلوس باشند . شایسته ترین انتخاب برای بستر مطلوب ، تراشه نرم چوب می باشد . تخم مرغ ها بایستی به طور منظم از لانه ها توده آوری شوند و این فعالیت می بایست دست‌کم روزی چهار توشه رخ گیرد . و آشانه ها در انتها با اعتنا ویژه ای ضد عفونی شوند .
شایسته ترین سود در هچ هنگامی حاصل می شود که فورا سپس از عده آوری تخم مرغ ها آنان را ضد عفونی نمود . در این فیس اندازه مرگ و میر، عفونت بند ناف و هر دلیلی که سبب مرگ و میر گردیده در هچ کاسته می شود . یک عدد از داده ها خیلی مهم این میباشد که در باره ضد عفونی کردن با آلدهید ها منع مصرف وجود دارااست چون که تن درستی را با خلل ساخت می نماید . در بعضا بخش ها به ضد عفونی اهمیت نمی دهند و با یک شستشوی بی آلایش و سطحی و سوای شیوه یگانه هچ را انجام می دهند . این مدل از بخش ها همیشه ممکن هست با آلودگی های سالمونلایی سرو عمل داشته باشند . براین اساس هنگامی که به روال و راه خاصی ضد عفونی را انجام ندهیم نباید که انتظار شایسته ترین نتایج را داشته باشیم . در حالا حاضر ضد عفونی آشیانه ها با اسپری های شیمیایی یکی از روشهای پاک کردن و پاکیزه کردن میباشد که بهترین نتایج را در پی داشته می‌باشد .
بهداشت دست در طی همه روند دست به دست شدن تخم مرغ ها از دست کارگر تالار به دست خدمتکار کارخانه جوجه کشی فوق العاده کلیدی هست و برای این کار بایستی مسلما از تدارک کافی و آمادگی نسبی برخوردار باشید .
منزه کردن، ضد عفونی و دود دهی منظم محل ذخیره سازی تخم مرغ ها و تجهیزات آن امری واجب و حتمی می باشد . بخصوص مکان هایی که تخم مرغ های چند تالار در آن انبار می شوند . در وسیله حمل ونقل تخم مرغ ها هم بایستی مرحله نسبی از استاندارد بالا مراقبت شود . این استاندارد بالا بایستی تا هنگامی که تخم مرغ ها به انبار کارخانه جوجه کشی می رسند محافظت شود .
نکات
مدیریتی کارخانه جوجه کشی : کارخانه جوجه کشی یکی از مرکز ها مهمی هست که تخم مرغها و تجهیزاتی که وارد آن می شود بایستی تماما از استاندارد های امنیت زیستی برخوردار و میزان پاتوژنی که بروی آن ها وجود دارد تماما برسی شود . بنابراین کارخانه جوجه کشی یک عدد از مراکزی هست که استعداد زیادی به آلودگی را دارا می باشد و ممکن می باشد یکی از فاکتورهای منابع آلودگی جوجه هایی باشد که از کارخانه تهیه و تنظیم می شود .
به عبارتی مقدار که نکات مدیریتی اساس ای برای احداث یک سالن مرغ داری وجود دارد ، نکات اساس ای فراوانی نیز برای احداث کارخانه جوجه کشی نیز وجود دارااست که می تواند به خوب تر مهیا آوردن استاندارد های بهداشتی کارخانه کمک های فراوانی نماید .
1- محل احداث : کارخانه تا جای که ممکن می‌باشد بایستی از تالار مرغداری به دور تر احداث شود در حالیکه به راحتی بتواند تخم مرغ های تالار های مامان را جمع آوری نماید .
2- نقشه ساختمان : طراحی دقیق دسته ساختمان و محفظه کارخانه می توان امداد شایانی را به کاهش آلودگی و با جدا ساختن دو ناحیه آلوده با پاک امداد به مهیا آوردن بهداشت نماید .
3- تهویه : تولید یک تهویه با برقراری جریان مناسب هوا در یک فرمان العمل یگانه می تواند خیلی امداد کننده به کاهش و به حد اقل رساندن جابه جای عفونت باشد . وسایل تهویه باید هوای تازه و تمیز را تهیه و تنظیم کند و هوای باطن تالار های هچری را به خارج سوق دهی کنند تا جای که کمترین قابلیت بازگشت را داشته باشند . به همین تر تیب هوای که خارج می شود نباید به وسایلی که غیر قابل مصرف میباشند شیوه یابد . ولی بعضا از کار خانه ها از سیستم چرخشی جریان هوا یاور با ضد عفونی آن استعمال می نمایند .
4- انهدام مواد بی مصرف : موادی که در کارخانه به کار گیری نمی شوند بایستی دور ریخته شوند، این مواد نباید در مکانها یی که در قربت تالار های مرغ داری است ریخته شوند و یا این که نباید برای محیط زیست مشکلی تولید نمایند .
5- ساخت امنیت برای کارخانه : مصل هر تالار مرغداری که به ساخت امنیت و کنترل رفت و آمد نیاز دارد کارخانه نیز به امنیت نیاز داراست و این فراوان کمک کننده هست . فراهم آوردن وسایل دوش دریافت کردن برای هر کسی که می خواهد وارد فعالیت خانه شود و یا این که حد اقل فراهم آوردن امکانی را که پیش گیری انجام شود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۱:۰۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

بررسی برخی مشکل‌ها پاها در جوجه های یکروزه

 معضلات گوناگون و مختلفی در هنگام هچ جوجه های یکروزه در هچری روی می دهد . در صورتی که رطوبت ستر یا این که هچر زیاد بالا یا این که پائین باشد ، جوجه هایی با مشکلاتی زیرا زانوهای قرمز‌رنگ و متورم یا بقیه معضلات متولد می شوند .
ولی تحقیقات اخیر نشان دهنده این مسئله میباشد که چنین مشکلاتی ، تاثیر بدی را در ارتفاع عصر پرورش پرنده ها خواهد گذارد این قبیل مشکل‌ها ، اگرچه ممکن هست اصلاح گردد ، بر سلامت و رفاه طیوران در طول دوره زندگی آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود .

گروه طیوران صنعت فاخته
پیش مسئله : بطور حتم آن مدل از جوجه های یکروزه ایی به تیتر جوجه های جایگاه یک در نظر گرفته می‌شوند که گنجایش رویش و بلوغ قابل قبولی داشته و توانایی استعمال مطلوب و بهینه از قابلیتهای ژنتیکی تعریف شده خود را داشته باشند .
در واقع توجه داشته باشید که جوجه های یکروزه رتبه یک ، پرسروصدا و شاداب بوده و عمل بالایی را در ارتفاع عصر رشد از آنان شاهد خواهید بود . این نوع از جوجه ها ، واجد نافهایی بسته و همینطور ، پاهایی با رویش و توسعه مطلوب هستند . از سوی دیگر ، پنجه های پاهای این جوجه ها انعطاف فراوان خیر داشته و به راحتی و نرمی باز و بسته می گردند .
از سوی دیگر باید به این نکته هم توجه داشته باشید که در مفاصل جوجه های درجه یک نبایستی هیچ نشانه ایی از تورم یا این که تغییر تحول رنگ مشاهده شده و ظاهری ارگانیک داشته باشند . این در حالیست که جوجه های درجه دو واجد پاهایی ضعیف بوده و در بخش اعظم مورد ها مفاصل آن ها در گیر مشکل ها بیشتر ایی هستند .
این در حالیست که اکثری از شرکتهای تولیدکننده جوجه های یکروزه ، جوجه هایی با نشانه ها کم ضایعات را در زمره جوجه های قابل فروش قرار می دهند . در چنین گله هایی ، جوجه هایی با ضایعات قلیل بر روی پاها مشاهده می گردند که بطور معمول به این ضایعه ، قرمز‌رنگ شدن زانو گفته می گردد .
بطور حتم ، شرایطی از این دست ، نشان دهنده وجود ضعفهای مدیریتی گسترده در هچر یا ستر می‌باشد . در صورتی که رطوبت دستگاه ، بیش از اندازه بالا رود ، اکثری از جوجه ها با شکمهای تعالی و بادکرده تولید گردیده و این قضیه باعث دست و پا زدن بیش از میزان جوجه ها برای تفریخ می شود .
از سوی دیگر ، در صورتی که تخم مرغ در گرمای بیش از اندازه قرار گرفته باشد ، جوجه ها با ضرباتی شدیدتر سعی در خارج وارد شدن از تخم می نمایند . این فعالیت جوجه ها در جهت ارتقا سرعت بیرون وارد شدن از تخم مرغ صورت می پذیرد . چنین واکنشی هم به طور حتم سبب پیدایش ضایعاتی در پاها می‌گردد .
اما در این در میان سوالی نیز مطرح می‌گردد .
آیا ضایعاتی زیرا قرمز رنگ شدن زانو ، باعث بروز تاثیراتی بر اندازه راحتی و همینطور ، رویش جوجه های پرورشی در مزرعه خواهد شد ؟ بر اساس آخرین آزمایشات رخ پذیرفته ، این نکته به اثبات رسیده هست که این قبیل ضایعات ، بر مقدار رویش جوجه های گوشتی مفید واقع می‌شود .
ولی به منظور اثبات این مورد ، تحقیقاتی به وسیله De Jong و همکاران در سال 2004 میلادی رخ به عهده گرفت .
در این تحقیق ، تعداد 96 قطعه جوجه رتبه یک تجاری بعنوان مجموعه شاهد از یک مزرعه هچری تعیین شدند . از سوی دیگر تعداد 96 قطعه جوجه دارای ضایعات کم را هم از این هچری تعیین نمودند .
محفظه و بستر معاش این جوجه ها برابر بوده و بر روی تراشه های چوب ، پایین پرورش قرار گرفتند . آن‌گاه جوجه های فوق را به 4 گروه متساوی تقسیم نمودند .
در واقع ، هرمورد از تیم های شاهد و قضیه مطالعه را به دو مجموعه مجزا تقسیم نمودند . گروههای خاطره گردیده را در قضیه خصوصیات رفاهی ( اخلاق و امکان روش رفتن ) موضوع مطالعه قرار دادند . از سوی دیگر ، اندازه رویش دارای ربط با تولید هم طی روزهای یک تا 8 روزگی و 35 تا 42 روزگی ، قضیه مطالعه قرار گرفت .
نتیجه
گیری و پیشنهادات : نتایج حاصله از مطالعه خاطره شده ، گواه این نکته بود که جوجه های درجه یک در مقایسه با جوجه های رتبه دو ، از مشکل ها پای کمتری رنج می مارک . همچنین به حیث می رسد که در جهت کاهش پیدایش ضایعات ناف ، کیسه زرده و پاها ، باید در طی زمان انکوباسیون ، محیط مناسبی را برای تخم مرغها پدید آورد .
در
نهایت ، توصیه می‌شود که : 1 . در صورتیکه تعداد دوچندان زیادی از جوجه ها ، مبتلا تورم شکم می باشند ، رطوبت ستر را کاهش دهیم تا مشکلاتی از این دست هم کاهش یابد .
2 . در صورتی‌که قرمزی زانوها و همچنین هچ شدن دیرهنگام جوجه ها و از سوی دیگر ، کوچک بودن شکم جوجه های تفریخ شده مشاهده میگردد ، دما را می بایست افزایش اعطا کرد .
3 . در صورتیکه بیش از 15 درصد از جوجه های قابل فروش در گیر ضایعاتی زیرا قرمزی زانوها شده اند ، دمای هچر را بایستی به مقدار 0 .2 فارنهایت کاهش بخشید .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۰۲:۵۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رابطه بین کیفیت جیره غذایی و قدرت سیستم ایمنی در طیور

امروزه دست اندرکاران استرس زا و همینطور استرس ، بخش مهمی در صنعت طیور محسوب می شوند . مدیریت این عوامل در جهت به دست کم رساندن جواب طیور به آنان از هدف ها فراوان دارای اهمیت مدیران کارآمد مزارع می باشد . در واقع استرس به پرنده اجازه نخواهد داد تا همه توان های بالقوه خود را در پرورش ، ضریب تبدیل غذایی و ساخت تخم مرغ بروز دهند . استرسها همینطور تواناییهای پرنده در پیدایش پاسخهای ایمنی را کاهش وارد میکنند .

گروه طیوران صنعت فاخته
امروزه کارداران استرس زا و همچنین استرس ، بخش مهمی در صنعت طیور محسوب می گردند . رئیس این عوامل در جهت به دست کم رساندن جواب طیور به آنها از اهداف فراوان حساس مدیران کارآمد مزارع است . در واقع استرس به پرنده اذن نخواهد اعطا کرد تا تمامی بضاعت های بالقوه خود را در پرورش ، ضریب تبدیل غذایی و ساخت تخم مرغ پیدایش دهند . استرسها همینطور تواناییهای پرنده در بروز پاسخهای ایمنی را کاهش وارد می کنند . در صنعت طیور مدرن ، پرنده ها بصورت ادامه دار و توامان زیر تاثیر کارداران استرس زای مختلفی قرار می گیرند . این عوامل استرس زا میتوانند سبب تغییرات هورمونی ، کاهش مقدار قبول خوراک ، تغییرات متابولیسمی در تغذیه و همینطور پیدایش نقص‌ در وظایف ایمنی پرنده شوند . تاثیرات غیرمناسب این عامل ها افزاینده می‌باشند . در جهت کاهش تعداد و شدت این عامل ها ، استراتژیهای خاصی باید در نظر گرفته شوند . مواد غذایی ، از شناخته گردیده ترین مواد مفید بر نحوه جواب سیستم ایمنی پرنده ها به بیماریهای متعدد می‌باشند . بطور معمول در خلال چالشهایی که در فرایند متفاوت رشد طیور ایجاد می‌شوند ، مواد مغذی جانور در جیره ، در جهت رویش پرنده مصرف نشده و به مسیرهای مختلفی گمراه می‌شوند . بعنوان نمونه در خلال چالشهای ناشی از یک بیماری یگانه ، پروتئینهای جانور در تن پرنده شکسته گردیده و آمینواسیدها با انحراف از مسیر رشد صرف ساختن پروتئینهایی در جهت ارتقاء جواب ایمنی پرنده به آن بیماری یگانه می‌شوند . در خلال به کارگیری از این آمینواسیدها ، ارتقا فاحشی در تعداد لنفوسیتها ، پروتئینهای فاز خراب و همینطور آنتی بادیها خواهیم داشت . در فرآیند یک بیماری ، مکانیسم دفاعی مهمترین حق تقدم خواهد بود . تغذیه مناسب میباشد که کیفیت عالی و سعی این مکانیسم دفاعی را تضمین نموده و به پرنده امداد نماید تا در برابر بیماری به پیروزی رسد . در بازخورد با چالشها ، تغذیه ایی مناسب خواهد بود که همگی نیازهای غذایی بدن پرنده را در ارتفاع دوره چالش مرتفع سازد .
این نکته را می بایست مد حیث قرار داد که : ایجاد و تجویز اینگونه جیره ها ، نبایستی محدود به دوره های بحران باشد . از اینگونه جیره ها میتوان بعنوان ابزاری در جهت پیشگیری از تاثیرات نامناسب استرسهای متفاوت بر سیستمهای ایمنی طیوران قضیه به کار گیری قرار بخشید .
اینگونه جیره ها از یک‌سری منش پاسخ ایمنی طیوران را بهبود می بخشند : گسترش آناتومیکی بافت Lymphoid .
تولید موکوس .
نشر سلولی .
کشتن پاتوژنها در درون سلول .
بهبود در روند معمولی سازی سیستم ایمنی پرنده ها .
پس از یک معضل پاتوژنیک ، نوعی پاسخ ایمنی فیس خواهد گرفت . این پاسخ میتواند بصورت یک فاز حاد منظم و یا یک التهاب معمولی باشد . در برخی از موردها هم این جواب غیر مشخص میباشد . اینگونه پاسخها ، متعلق به تولید تغییراتی در مواد مغذی مورد استعمال در ماهیچه‌ها اسکلتی می باشد . اینگونه تغییرات از آن جهت باید فیس بگیرند که نقل و انتقال پروتئینها در مرحله سلولی و ماکروملکولی در چالشها ، به برخی از مواد مغذی نیاز بیشتری دارند .
جای هیچ تردیدی باقی نمانده است که پرندگانی با جیره غذایی مطلوب ، با بیماریها خوبتر کنار آمده و پاسخهای ایمنی بهتری را در چالشها از خود بروز می دهند . پیشرفتهای اخیر در میدان تغذیه طیور امکان آنرا به‌وجود آورده میباشد که با یک تغییر و تحول جزئی در محل ورود جیره غذایی ، انرژی جیره تغییر تحول پیدا کند . بهرحال جیره غذایی طیور برنا در صنعت طیور تجاری امروزی ، بشدت در مواد مغذی و انرژی جیره محدود شده اند .
اکثری از متخصصان تغذیه اندازه انرژی را در مواقعیکه محل ورود غذا کاهش می یابد افزایش ارائه میکنند . به کارگیری از چربی بعنوان منشا انتخابی انرژی در این مثال ها ممکن است که بهترین تصمیم گیری نباشد . زمانی که استرس ایمنولوژیکی شناخته گردیده میباشند ، کالریهای مو جود در کربوهیدراتها ممکن هست که شایسته ترین انتخاب باشند . بهرحال ، اطلاعات جمع آوری شده در مطالعات نشان عرضه میکنند زمانیکه اندازه پروتئینها و یا این که آمینواسیدها یک رژیم ناکافی هست ، اندازه ساخت آنتی بادیها بر برعلیه یک بیماری خاص پائین خواهد بود .
این نکته به اثبات رسیده میباشد که چالشهای ایمنولوژیکی در پرندگان ، می‌توانند ناشی از نقص و نبود در جیره غذایی محل ورود پرندگان باشد .
پژوهش ها اخیر نشان داده میباشد که به کارگیری از آرژنین به اندازه ۱ .۲۵ درصد از رژیم غذایی ، سفارش شده با NCR می تواند حمایت نماید ساختار سیستم ایمنی را در مرغهای سالم .
نتایج پژوهشهای اخیر نشان می دهد که ، به کارگیری از آرژنین در جیره غذایی طیور به میزان ۱ .۲۵ درصد پیشنهادی NRC قادر است ساختار سیستم ایمنی مرغهای سالم را بهبود بخشد . این پژوهش ها همچنین ، نشان داده است که به کارگیری عمده از آرژنین در جیره ، تاثیرات بیشتری در سیستم ایمنی پرندگان نخواهد داشت . وجود اندازه کافی آمینواسید آرژنین در جیره غذایی طیور ، نقش فراوان مهمی را در تولید نیتریت اوکساید بازی می کند .
در تحقیقاتی Sung و همیاران دریافتند که ، محصول ها نیتریت اکساید بوسیله ماکروفاژها وقتی که غلظت کافی آرژنین در جیره غذایی وجود دارد بیشتر است .
تاثیرات وجود نیترات اکساید در جیره غذایی طیور شامل : بهبود وزن و همچنین ساختار Thymic .
تقویت کارایی Lymphocyte Mitogenesis .
افزایش سرعت بهبود زخمها .
افزایش ایمنی تن در برابر تومورها .
تحقیقات اثبات کرده است که ، یک پاسخ ایمنی مشخص Humoral در طیور ، به سطح ها پائینی از مواد معدنی جانور در جیره غذایی بستگی دارد . بعنوان نمونه ، پاسخهای ایمنی Humoral در برویلرها به مقدار سدیم و کلراید در جیره غذایی این نوع از طیور بستگی دارد . برویلرهایی که جیره غذایی عاری از سدیم یا کلرید دارا هستند اندازه آنتی بادیهای کمتری هم در بدنشان وجود دارا هستند . باید توجه داشت که ، اندازه کلرید و سدیم می بایست در تعادل باشند چون عدم تعادل این دو کاهش جواب ایمنی را در بر خواهد داشت .
استرس در طیور ، سطح های چرخش مواد معدنی را کاهش می دهد . کاهش میزان این مواد می تواند بدلیل این موارد باشد .
کاهش Endogenous .
ارتقا فعالیتهای متابولیک در جهت مقابله با استرس پدید آمده .
کاهش همت مواد معدنی .
با اعتنا به عوارض ذکر گردیده ، متخصصان تغذیه در موقعیت استرس ، معمولا سوای هیچ وقفه ایی مقدار مواد معدنی موجود در جیره های طیور را ارتقاء می دهند . در وضعیت استرس ، ارتقاء مقدار مس و کاهش مقدار آهن و روی گزارش شده می باشد .
از جدی ترین دست اندرکاران استرس زایی که طیور با آن مواجه میباشند ، بیماری می باشد . بدلیل نیازهایی که پروتئینهای فاز وخیم در وضعیت بیماری دارا‌هستند ، در اینگونه چالشها متابولیسم مواد معدنی بصورت رادیکالی تغییر پیدا مینمایند .
در موقعیت استرس زا ، غلظت روی در سرم خون کاهش میابد . این کاهش بدلیل فراخوانی روی از ذخایر پلاسما ، در جهت تولید Metallothionein جدیدتر در کبد و بقیه بافتها هست . Metallothionein روی را بعنوان Cofactor در جهت به کارگیری بوسیله Metalloproteins و بقیه پروتئینهای فاز وخیم مهیا می کند .
در شرایط بحران ، مس CeruloPlasmin را بعنوان یک آنتی اکسیدان محافظتی مهار میکند . در واقع ، مس یک عدد از اجزای تولید کننده حتمی پاسخ فاز وخیم است . نبود مس CeruloPlasmin های آزاد گردیده در خلال التهاب را کاهش میدهند .
و البته یکی از جالبترین مکانیسمهای دفاعی که حیوان ها بر در مقابل بیماریها بکار می گیرند ، حذف آهن از چرخه ساخت است . در مقطع زمان بیماری ، آهن از چرخه ساخت جدا گردیده و در مکان هایی که دور از دسترس باکتریها و انگلها است قرار می گیرند . Weinberg در سال ۱۹۷۴ میلادی ، این پروسه جداسازی آهن را ایمنی غذایی ( Nutritional Immuny ) نامگذاری کرد . این مورد با آزمایشات متعددی به اثبات رسیده می‌باشد که در صورت انقطاع شندن آهن از چرخه ساخت در فرایند یک بیماری معمولی مرگ و میر بالایی در جمعیت گله خواهیم داشت . از سوی دیگر ، با اعتنا به پژوهش ها صورت گرفته ، پس از گذشت یک ساعت از چالش بیماری ، جذب آهن از طریق لوله گوارش بشدت کاهش میابد .
در خلال پاسخهای ایمنی پرنده به استرسها ، میزان منگنز در : لوله GastroIntestinal .
ریه
ها و اکثری دیگر از بافتهای طیور ارتقا یافته می باشد . استدلال آن نیز می‌تواند این باشد که این ماده معدنی بعنوان یک Cofactor سوپراکسیدان بصورت خویش به خویش مهیا می گردد . بهرحال در هنگام استرس ، تغییراتی فراوان جزئی در سطح های چرخه منگنز روی می‌دهد .
یکی از وسایلی که میتوان در جهت کنترل عامل ها استرس زا از آن منفعت موفقیت ، تغذیه است . پژوهش ها نشان داده است که ، جیره غذایی بطور مستقیم با جواب ایمنی پرنده ها ارتباط دارااست . بنابراین ، میتوان از جیره غذایی در جهت مطابق سازی گله با عوامل استرس زای محیط به کارگیری کرد .
می بایست به این نکته اعتنا داشت که در صنعت طیور مدرن ، استرس غیر قابل اجتناب هست . البته می‌تواند مدیر شود .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۱:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ضدعفونی کننده‌‌های متداول در صنعت مرغداری

 عموما" ضدعفونی کننده ها را می بضاعت و توان به هفت تیم دارای اهمیت تقسیم بندی کرد که عبارتند از :

۱- الکلها

۲- هالوژنه

ا ۳-ترکیبات چهارتایی آمونیاک

۴- فنلها

۵- قطرانهای زغال سنگ

۶- آلدئیدها

۷- کارداران اکسیدکننده مشخصات هر یک به شرح زیر می باشد .
الکلها ( ایزوپروپیل یا این که اتیل الکل )

گروه طیوران صنعت فاخته

۱- فعالیت میکروب کشی وسیعی دارا هستند ، فاقد خاصیت خورندگی بوده اما دارنده خواص شعله وری می باشند .
۲- به دلیل وجود ویژگی تبخیر ، کار پس باقیمانده هایشان محدود می باشند .
۳- در رخ وجود مواد آلی ، کار محدودی دارا هستند .
۴- علیه باکتریها و اسپور قارچها فعالیت چشمگیری ندارند .
۵- برای ضدعفونی کردن وسایل و سایر الزامات کوچک ، ماده زیاد قابل قبولی می باشند .
۶- جهت استعمال سراسری در هچری ، بسیار گران می باشند .
۷- برای این‌که مؤثر واقع شوند باید با غلظت ۹۵-۷۰ درصد استفاده شوند .
هالوژنها
( ترکیبات یده یا هیپوکلریت ها ) ۱- کار میکروب کشی وسیعی داشته ولی خواص خورندگی دارا‌هستند .
۲- بر روی هاگها مؤثر نبوده البته بر باکتریها ( در تراز رویشی ) ، قارچها و ویروسها مؤثرند .
۳- درصورت وجود ماده آلی فعالیتشان کاهش می یابد .
۴- در حضور صابونها ، دترجنتها و نمکهای آب مشقت بار ، فعالیتشان محدود می شود .
۵- فاقد خواص تحریک پذیری و خورندگی فلزات بوده و سمیت پائینی دارا‌هستند .
۶- فعالیت پس ما‌نده هایشان درصورت آلودگی مجدد ، محدود می شود .
۷- بهترین ماده ضدعفونی کننده جهت به کارگیری در سطح ها تمیز می باشند .
۸- هزینه کمی دارند .
فنلها
( ترکیبات تکی یا این که چندین تایی ) ۱- محدوده میکروب کشی وسیعی دارا هستند ولی هاگ کش نیستند .
۲- سمیت و خواص خورندگی کمی دارند .
۳- درصورت وجود مواد آلی دوچندان فعال می باشند .
۴- بوزدا هستند و عمل پس مانده هایشان مطلوب می باشد .
۵- هزینه کم تا متوسطی دارند .
قطرانهای
زغال سنگ ( کروزول و اسید کرسیلیک ) ۱- عمل میکروب کشی وسیعی دارا هستند اما هاگ کش نیستند .
۲- در غلظتهای زیاد سمی بوده و خاصیت خورندگی دارند .
۳- بوی تند و زننده دارا‌هستند و کار پس باقی‌مانده هایشان خوب هست .
۴- درصورت وجود مواد آلی زیاد فعال می باشند .
۵- به عامل این که گازهای سمی می باشند برای به کار گیری در جوجه ها یا این که تخم مرغهای نطفه دار مناسب نیستند .
۶- نسبتا" گران می باشند .
آلدئیدها
( گلوتارالدئید ) ۱- فعالیت میکروب کش ، هاگ کش و قارچ کشی وسیعی دارند .
۲- درصورت وجود مواد آلی ، فعالیت خفیف تا متوسطی دارا‌هستند .
۳- کار پس باقی‌مانده هایشان ضعیف می باشد .
۴- نسبتا" سمی می باشند .
۵- هزینه مناسبی دارا‌هستند .
عامل ها
اکسیدکننده ( پراکسیدهیدروژن ، پرمنگنات پتاسیم ) ۱- فعالیت میکروب کشی بزرگ تا متوسطی را دارا هستند ولی هاگ کش نیستند .
۲- درصورت وجود مواد آلی غیر فعال می شوند .
۳- نسبتا" خاصیت خورندگی داشته و سمیت محدودی دارا هستند .
۴- فعالیت پس مانده های آنان ضعیف و محدود می باشد .
۵- بعنوان یک استدلال بوزدا و تمیز کننده بسیار گرانبها می باشند .
۶-
هزینه مناسبی دارا هستند عموما"
ضدعفونی کننده ها را می بضاعت و توان به هفت تیم دارای اهمیت تقسیم بندی کرد که عبارتند از : ۱-
الکلها ۲-
هالوژنها ۳-
ترکیبات چهارتایی آمونیاک ۴-
فنلها ۵-
قطرانهای زغال سنگ ۶-
آلدئیدها ۷-
کارداران اکسیدکننده مشخصات هر یک به شرح زیر می باشد .
الکلها
( ایزوپروپیل یا این که اتیل الکل ) ۱- فعالیت میکروب کشی وسیعی دارا هستند ، فاقد خاصیت خورندگی بوده اما دارنده خواص شعله وری می باشند .
۲- به دلیل وجود ویژگی تبخیر ، کار پس باقیمانده هایشان محدود می باشند .
۳- در رخ وجود مواد آلی ، کار محدودی دارا هستند .
۴- علیه باکتریها و اسپور قارچها فعالیت چشمگیری ندارند .
۵- برای ضدعفونی کردن وسایل و سایر الزامات کوچک ، ماده زیاد قابل قبولی می باشند .
۶- جهت استعمال سراسری در هچری ، بسیار گران می باشند .
۷- برای این‌که مؤثر واقع شوند باید با غلظت ۹۵-۷۰ درصد استفاده شوند .
هالوژنها
( ترکیبات یده یا هیپوکلریت ها ) ۱- کار میکروب کشی وسیعی داشته ولی خواص خورندگی دارا‌هستند .
۲- بر روی هاگها مؤثر نبوده البته بر باکتریها ( در تراز رویشی ) ، قارچها و ویروسها مؤثرند .
۳- درصورت وجود ماده آلی فعالیتشان کاهش می یابد .
۴- در حضور صابونها ، دترجنتها و نمکهای آب مشقت بار ، فعالیتشان محدود می شود .
۵- فاقد خواص تحریک پذیری و خورندگی فلزات بوده و سمیت پائینی دارا‌هستند .
۶- فعالیت پس ما‌نده هایشان درصورت آلودگی مجدد ، محدود می شود .
۷- بهترین ماده ضدعفونی کننده جهت به کارگیری در سطح ها تمیز می باشند .
۸- هزینه کمی دارند .
فنلها
( ترکیبات تکی یا این که چندین تایی ) ۱- محدوده میکروب کشی وسیعی دارا هستند ولی هاگ کش نیستند .
۲- سمیت و خواص خورندگی کمی دارند .
۳- درصورت وجود مواد آلی دوچندان فعال می باشند .
۴- بوزدا هستند و عمل پس مانده هایشان مطلوب می باشد .
۵- هزینه کم تا متوسطی دارند .
قطرانهای
زغال سنگ ( کروزول و اسید کرسیلیک ) ۱- عمل میکروب کشی وسیعی دارا هستند اما هاگ کش نیستند .
۲- در غلظتهای زیاد سمی بوده و خاصیت خورندگی دارند .
۳- بوی تند و زننده دارا‌هستند و کار پس باقی‌مانده هایشان خوب هست .
۴- درصورت وجود مواد آلی زیاد فعال می باشند .
۵- به عامل این که گازهای سمی می باشند برای به کار گیری در جوجه ها یا این که تخم مرغهای نطفه دار مناسب نیستند .
۶- نسبتا" گران می باشند .
آلدئیدها
( گلوتارالدئید ) ۱- فعالیت میکروب کش ، هاگ کش و قارچ کشی وسیعی دارند .
۲- درصورت وجود مواد آلی ، فعالیت خفیف تا متوسطی دارا‌هستند .
۳- کار پس باقی‌مانده هایشان ضعیف می باشد .
۴- نسبتا" سمی می باشند .
۵- هزینه مناسبی دارا‌هستند .
عامل ها
اکسیدکننده ( پراکسیدهیدروژن ، پرمنگنات پتاسیم ) ۱- فعالیت میکروب کشی بزرگ تا متوسطی را دارا هستند ولی هاگ کش نیستند .
۲- درصورت وجود مواد آلی غیر فعال می شوند .
۳- نسبتا" خاصیت خورندگی داشته و سمیت محدودی دارا هستند .
۴- فعالیت پس مانده های آنان ضعیف و محدود می باشد .
۵- بعنوان یک استدلال بوزدا و تمیز کننده بسیار گرانبها می باشند .
۶-
هزینه مناسبی دارا هستند


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۱۳:۵۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

به کار گیری از اسیدهای آلی جهت در اختیار گرفتن سالمونلا در طیور

 به کار گیری از اسیدهای آلی جهت در اختیار گرفتن سالمونلا در طیورتابستان گرم ۱۹۹۵ بریتانیا هشداری بود که علی رغم پیشرفتهای سالیان اخیر، صنعت طیور می بایستی نزاع بیشتری با "سالمونلا" انجام دهد . موج گرما ارتقاء قابل ملاحظه ای در مورد ها عفونت غذایی سالمونالایی به‌وجود آورد آنالیز های انجام گردیده در دانش کده "ایست انگلیا" نشان اعطا کرد که وقوع عفونت انسانی در اثر مصرف محصول های طیور یک ماه پس از نقطع ی عطف گرما دارنده بیشترین مقدار بوده میباشد . نتیجه حاصل این بود که منشاء عفونت خیر در فروشگاهها و منازل بلکه در مزارع رشد طیور بوده میباشد .

گروه طیوران صنعت فاخته
واحد های رشد طیور از طرز ۲۰ شیوه متعدد در معرض تهدید سالمونلاها بوده و عاری نمودن کامل این واحدها عملاً غیر ممکن می‌باشد . پس از ایجاد عفونت این باکتریها به سرعت نشر می یابند و ناچیز نمودن مقدار عفونت نیاز به رعایت معیارهای حفاظتی در تمام فرایند عفونت دارااست .
طعام طیور اکثر وقت ها به تیتر یک عدد از منابع اصلی سالمونلا محسوب می گردد . نتایج آزمایشات وزارت کشاورزی انگلستان در سال ۱۹۹۵ معلوم نمود که ۸/۲% از پودر گوشت طیور و خوک ۶% از اکستروژن طیور و ۷۴% از کنسانتره پروتئینی قضیه مصرف به سالمونلا کثیف بوده اند . در حدود ۸% از مثال های وارد شده و نیز کمتر از ۲% از منابع دارنده آلودگی بوده اند، استفاده ازحرارت اکثر زمان ها به تیتر یک راه و روش مرسوم جهت مبارزه با سالمونلا مطرح بوده چون حرارتهای بالا می تواند باعث آلودگی سالمونلا گردد . در هر چهره خوراکی که حرارت داده می شود در برابر آلودگی دوباره طی فرایند بعدی جابجایی و انبارداری زخم پذیر هست .
نشان داده شده میباشد که استعمال از اسیدهای آلی مناسب یک رویه مؤثر در دست گرفتن سالمونلا میباشد .
اثر ضد میکروبی اسید موجب از در میان رفتن آلودگی موجود در خوراک به محض تماس شده همچنین بعنوان یک اثر طولانی تر، عمل باقی باقیمانده این اسیدها مانع آلودگی های ثانویه می شود .
کاربرد
اسید فرمیک تحقیقات بعمل آمده در بسیاری از کشورها ثابت کرده می باشد که استعمال از اسید فرمیک در مواد خام یا این که غذا موجب حفاظت کافی می شود . نشان داده شده میباشد که تلاش اسید فرمیک هنگام مخلوط نمودن با اسید پروپپونیک افزایش می یابد . ماده اخیر موجب اثر ضد قارچ می شود . ترکیب مؤثری بنام بیو - اد تحت امتیاز شرکت شیمیایی Bp موضوع آزمایش قرار گرفته می باشد . این ترکیب شامل فرم بدون نقص اسید بوده که از غشاء سلولی "سالمونلا" عبور می کند . در درون سلول اسید تجزیه گردیده و با ایجاد یون H+ موجب کاهش ph سلول می شود و در اینحالت سلول بدون چاره است با صرف انرژی تلاش در تنظیم hpداخلی بنماید . همینطور آنیونهای به‌وجود آمده موجب ایراد در سنتز DNA و در نتیجه ذیل تأثیر قرار به دست آوردن تولید پروتئین سلولی می شود . بدین ترتیب باکتری سالمونلا پایین فشار قابل ملاحضه ای قرار گرفته و دیگر توانمند به تکثیر نمی باشد . ادغام اثر اسیدهای آلی با مقدار اندک آب مو جود در خوراک ممانعت از پرورش میکرو ارگانیسم را تضمین نموده و در نتیجه باکتری توانمند به کثیف نموده پرنده نمی شود . آخر و عاقبت سالمونلا در محیط نامناسب چینه دان پرنده و پایین اثر اسید، آب و دمای تن صاحب خانه نابود می شود .
تأثیر
بازه زمانی و گنجایش بافری مقدار استعمال از اسیدهای آلی در مواد خام خوراک می تواند فراوان مختلف باشد . اثر این اسیدها به وسیله گنجایش بافری خوراک به اندازه زیادی پایین تأثیر قرار می گیرد . رفع آلودگی سریع از خوراک با مرجع پروتئین حیوانی به مقدار بیشتری اسید نسبت به منابع گیاهی احتیاج داراست . اندازه کاربرد اسید همچنین بستگی به زمان قضیه استعمال دارد . برخی بررسی ها نشان داده است که رفع آلودگی پودر ماهی در طی ۲۴ ساعت احتیاج به کاربرد ۳% ماده اول داراست در صورتیکه فقط با اندازه ۷۵/۰% در طی ۲۸ روز می توان کار فوق را به انجام رساند . به کارگیری از مقطع حمل و نقل و انبارداری می تواند سودمند بوده و موجب اقتصادی شدن کافی این مراحل شود .
کاربرد تجارتی اسید فرمیک و پروپیونیک در مخلوط غذا بطور معمول در محله مخلوط کردن انجام می شود . اندازه کاربرد پیشنهاد شده برای اینچنین خوراکهایی کمتر از اقلام نخستین می باشد . مقدار به کارگیری اسید به نسبت ۶۸/۰% وزنی در خوراک موجب اثر باکتریو استاتیک بیشتری می شود . این اسید پس از مصرف خوراک و جذب آب در دمای چینه دان پرنده اثر ضد باکتریایی خود را بروز می دهد . آزمایشات تحقیقی نشان داده می‌باشد که مقدار ۶/۰% بطور بدون نقص از عفونت جوجه ها در برابر اغلب سرو تیپ های سالمونلا که بطور معمول یافت می شوند و به تعداد ۵۰ عدد در هر گرم طعام جلوگیری کرده است .
در برابر اثرات ضد باکتریایی مناسی اسید فرمیک، غلظت های قلیل اسید پروپیونیک موجب اثر ضد قارچی مؤثر شده و سبب ساز ارتقاء زمان ذخیره مواد ناپخته و خوراکهای ساخته گردیده می شود . در این موارد هیچ دسته ماده ضد قارچی دیگری احتیاج نمیباشد . اسید آلی احتیاج به گذراندن زمان ضروری جهت دفع از تن نداشته به کارگیری از این مواد بر همت پرنده هیچ اثر سوئی باقی نمی گذارد .
گسترش
آلودگی در آزمایشات انجام شده در مقیاس تجارتی، اسید فرمیک و پروپیونیک به جیره گله های مامان در گیر به "سالمونلا " منتقل گردیده از غذا اضافه گردید . اثر این منش در بین جوجه های تفریخ گردیده "سریع و برجسته" بوده است . شیوع آلودگی هچری از ۳/۱۵% به ۲/۱% کاهش یافت . همچنین برنامه کودکان های جوجه، طعام و بستر مرغ های مادر نیز بطور قابل مراعات ای کمتر آلوده و کثیف بوده اند .
نتایج حاصله در میان طیور گوشتی دوچندان متغیر بوده است، ولی پژوهشگران فیض گیری کرده اند که به کارگیری از اسیدهای آلی دارای مزایای قابل توجهی در بهداشت همگانی بوده می‌باشد . به کار گیری از اسید در عین ممانعت از انتقال عمودی تعداد متعددی از انواع سالمونلاها در گله های مادر مبتلا، اثر قابل ملاحظه ای در محدود نمودن انتقال جانبی داشته هست .
تجربیات اخیر در مؤسسه بهداشت دام (در انگلستان) برای اولین توشه نشان داده می‌باشد که به کارگیری از اسید فرمیک و پروپیونیک در طعام می تواند بطور مؤثری سبب کاهش انتقال جانبی سالمونلا با توانایی بیماریزای بالا شود .
گروهایی از جوجه ها با سن یک هفته در تماس با مواد مشابه قرار گرفتند که قبلاً با سلامونلا گالیناروم (۵) (عامل تیفوئید طیور) آلوده و کثیف گردیده بودند . درصد واگیری و مرگ و میر در پرندگانی که غذا فارغ از اسید دریافت کرده بودند برابر ۶/۷۵% در مقیاس ۳/۳۳% موارد ذیل تجزیه بوده هست .
محققان توصیه می کنند که اینچنین حفاظتی در برابر سایر سالمونلاهای بیماریزای طیور از قبیل سالمونلاپلوروم (۶) . سالمونلا اینتریتیدیس (۷) و سالمونلا آریزونا (۸) ممکن بوده و بایستی در جهت کاهش انتقال عمودی این اجرام پاتوژن مورد به کارگیری قرار گیرد .
در کشورهایی که وقوع تیفوئید طیور در حال افزایش است به کارگیری از اسید فرمیک و پروپیونیک می تواند راه در اختیار گرفتن مؤثری باشد . در این کشورها مرتبه حرارت بالا سبب محدودیت اثر اعمال بهداشتی گردیده و طیوران وحشی هم ممکن می‌باشد بعنوان یکی از منابع حیاتی عفونت عمل کنند .
مداومت
در به کار گیری از اسید پرندگانی که با به کار گیری از خوراک حاوی اسید عاری از الودگی باقی باقیمانده اند . وقتی که جیره فارغ از اسید دریافت نمودند مبتلا عفونت سالمونلایی شده اند . همینطور این پرندگان در برابر بخش اعظمی دیگر منابع عفونت زا که ممکن می‌باشد در معرض آن قرار گیرند کلیدی خواهد بود . به کار گیری از اسید آلی در طعام طیور یک پدیده دارای اهمیت جهت بهداشت و پرورش مطلوب میباشد . بررسی های متفاوت بدون در نظر دریافت کردن اهداف اول آنها، سفارش اکید بر این داشته اند که جهت در اختیار گرفتن سالمونلا می می بایست اسید های آلی در طی مراحل گوناگون ایجاد زمینه مصرف قرار می گیرد .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۰۵:۴۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاهش ضایعات جوجه کشی درآب و هوای گرم


مدیریت کارخانه جوجه کشی به عامل حساسیت تخم مرغ ، جنین ، انکوباسیون ، چک بر محیط و امکانات کارخانه جوجه کشی عمل فراوان دارای اهمیت محسوب می شود با وجودی که تلاش کارخانه های جوجه کشی در مناطق متعدد از محلی به محل دیگر فرق مینماید اما در کشورهای در هم اکنون بسط ای که در بخشها آب و هوای گرم واقع شده اند به طور مکرر با ضایعات سنگین وزن غیر قابل توقع و غیر طبیعی مواجه می شویم .

گروه طیوران صنعت فاخته


در بسیاری از مورد ها میانگین ضایعات جوجه کشی به علت مرگ و میر جنین در ارتفاع پروسه مختلف انکوباسیون از 10 درصد تجاوز می کند درحالی که در اروپا و آمریکا متوسط آن معمولا 5 تا 6 درصد یا این که کمتر است 15-10 درصد دیگر از تلفات جنینی نیز به عدم باروری مربوط می باشد و تقریبا 2-1 درصد تخم مرغ های قابل جوجه کشی به خصوص در طی فصل تابستان به تیتر تخم مرغ انفجاری از دست می پروسه درنتیجه 25-20 درصد مجموع تخم مرغهای چیده شده در دستگاه به جوجه تبدیل نمی شوند . با ادامه افزایش ارزش خوراک دام و سایر هزینه ها ، اکثری از جوجه کشیهای کوچک که درامد متعددی ندارند سرنوشت تعطیل می شوند نتایج جوجه کشی نیز غالبا در زمستان با تابستان متفاوت میباشد متوسط هچ تخم مرغهای چیده شده در یک عصر داوزده ماهه به طور میانگین 75-70 درصد خواهد بود در حالی که اندازه هچ تخم مرغهای ساخت شده در ارتفاع معاش یک مرغ در میان 65-60 درصد تغییر می کند با دقت به پژوهش ها مستمر روستا سال قبل بر روی گله های مامان گوشتی ، درصد هچ تخم مرغهای جوجه کشی 6-5 درصد ارتقاء یافته است که این ترقی به منجر بهبود رئیس و بکارگیری تکنیکهای نظیر در اختیار گرفتن فروغ و روشنایی و تغذیه غیروابسته مرغ و خروس بدست آمده میباشد که سبب غلبه بر مشکلاتی مانند ارتقا وزن ، بلوغ زودرس و خروسهای فاقد تلاش گردیده می باشد .
متاسفانه در کشورهای در حالا گسترش مسائلی نظیر غیرمناسب بودن پوسته تخم مرغ ، باروری ضعیف ، ساخت تخم مرغهای کوچک ، بلوغ زود رس و مشکلات پا در خروسها به دلیل ارتقاء وزن ، منافع جوجه کشیها را به خطر می اندازند علی رغم این دستور که تغذیه جدا خروسها با جیره اختصاصی سبب افزایش تولید 6-5 جوجه به ازاین‌حد هرمرغ می شود اما این موضوع هنوز در اکثری از کشورها اجرا نمی شود در اختیار گرفتن فروغ نیز هنوز به عنوان یک مشکل مطرح می‌باشد زیرا در سالنهای باز در فصل تابستان در مقابل اشعه خورشید ، تنها پرده ها قرار دارا‌هستند که برای جلوگیری از نفوذ فروغ کافی نیستند گزارش می شود که عدم باروری به سب تنبلی خروسها در طی تابستان و یا خلل ها پا ناشی از افزایش بیش از حد وزن بدن خروسها ، علت 50-40 درصد ضایعات جوجه کشی به ازاین‌مقدار کل تخم مرغهای چیده شده می باشد مشکل‌ها پا در خروسها به باعث تنوسینوویت ، تورم مفصل استافیلوکوکی ، آبسه کف پا و سایر جراحات ، عدم باروری را تشدید می کند با داروهای سولفامیدی عارضه ها کلی برای تحت بودن جوجه درآوری می باشند در یک جوجه کشی چیره ، میانگین کل تلفات جنینی در طی 8-7 روز نخستین زندگی جنینی نباید از 5-4 درصد تخم مرغهای چیده گردیده تجاوز نماید .ارزیابی
منظم تخم مرغهایی که هچ نشده اند به ماکمک می‌کند که دیابیم این مرگ و میر در چه سنی و به چه برهان فیس گرفته میباشد مرگ و میر جنینی ممکن می باشد مسول عدم هچ 50% تخم مرغها و به همین مقدار ضایعات ناشی از عدم باروری باشد ازآن جایی که جنین در طی دوران معاش خویش در معرض وضعیت نامساعد متعدد قرار می گیرد می تواند در پروسه نخستین رشد تحت تاثیر برخی از عامل ها از بین برود رویش اولیه جنین دربدن مرغ اتفاق می افتد در سود زیر تاثیر تندرست و مرتبه حرارت بدن مرغ قرار می‌گیرد چون بلاستودیسک / بلا ستودرم قبلی از گذاشتن تخم تشکیل شده است آزمایش یک‌سری از تخم مرغ های جدید قبلی از انکوباسیون می تواند به مشخص و معلوم کردن موقعیت ظریف بلاستودیسک تخم مرغ نطفه دار از نظر ظواهر و اندازه به مراد تشخیص باروری و میزان هچ مورد توقع کمک نماید . مرگ ومیر اول جنین ممکن هست طی روند اول انکوباسیون فیس دهد که نسبتاً 60-50 درص کل ضایعات را مشتمل بر می شود سرمای فصل‌زمستان جایگاه حرارت غیر مناسب اتاق نگهداری و گرمای بیش از حد فصل‌تابستان در طی حمل و نقل تخم مرغها ، اغلب سبب ساز این مرگ ومیر ها می شود دود دادن خطا ، اثرات سو تغذیه ف بیماریها ، کرچی ، توده آوری به طور همزمان تخم مرغهای قابل جوجه کشی و تخم مرغهای آلوده و کثیف روی بستر عارضه ها دیگری برای مرگ و میر اول جنینی می باشند لانه های آلوده و کثیف و موقعیت بد بستر آشیانه ها اغلب سبب ساز به الودگی میکروبی بیش از حد تخم مرغهای قابل جوجه کشی و در نتیجه افزایش مرگ و میر اول جنینی و یا جوجه های هچ نشده می شوند مشکلات مکانیکی نظیر چرخش خطا درستر ، ترک خوردگی پوسته ها را افزایش می دهد و باعث دهیدراتاسیون جنین زنده داخل تخم مرغ میگردد ضمن این که درجه حرارت بیش از حد و رطوبت تحت هم چنین تاثیری دارند .
در جوجه کشیهای دارنده سترهای یک سری سنی که درآنها تخم مرغها هر هفته یا این که هر دوهفته یک توشه در دستگاه چیده می شوند و دود دادن تخم مرغها اکثر وقت ها گذشته از چیدن تخم مرغها انجام می پذیرد چنانچه تخم مرغها بیش از حد در معرض فرمالدئید قرار گیرند منجر به مرگ ومیر زود رس جنینی هم در تخم مرغهای تازه و هم در تخم مرغهایی می شود که تا قبل از این چیده گردیده اند در چنین شرایطی جنینهای غیر ارگانیک به رخ تولید جراحاتی در منطقه سرجنین ها مشاهده می شوند درکشورهای در هم اکنون گسترش ، فرمالدئید هنوز به خواسته دود دادن استعمال وسیعی داراست زیرا مواد منزه کننده و ضد عفونی کننده کلره درغلظتهای بالا سرطانزا میباشند فی مابین باروری مرگ ومیر اولیه جنینی تخم مرغها ارتباط وجود دارد باروری پایین تخم مرغها همواره با تلفات جنینی عمده همپا می باشد و باروری بالای تخم مرغها سبب به جوجه دراوری عمده به دلیل مرگ و میر جنینی کمتر می شود . چنین مسائلی معمولا بعد از آن از پیک ساخت پیک نطفه داری و پیک جوجه درآوری گله مشاهده می گردد در برخی مورد ها هنگامی گله درارتباط با خروسهای تنبل و پیر ایراد داشته باشد در چهره دسترسی به خروسهای برنا آن‌ها را جایگزین خروسهای پیر و فاقد سعی می نمایند درمورد هر دسته افزایش مرگ ومیر نخستین جنینی نباید افلاتوکسینها و داروهایی را که در دان مصرف می شوند نادیده گرفت مرگ و میرهای جنینی بعد از هفته اول انکوباسیون درمناطق با اب و هوای گرم اکثر وقت ها از 3/1 درصد تجاوز می نماید در حالی که در اروپا و ایالات متحده این میزان 1-5/0 درصد گزارش گردیده می‌باشد 13 درصد کل تلفات جنینی مربوط به این عصر می باشد و معمولا به وسیله عواملی ساخت می شود که درارتباط با افزایش آلودگی میکروبی تخم مرغها و انکوباتورها میباشند و به ادله ضدعفونی غیر درست آن‌ها و کیفیت بد آب موضوع استعمال در جوجه کشی پیدایش می کند این جور آبها غالبا حاوی تراکم بالایی از میکروبهای آن دوست می باشند .
کارداران تغذیه ای و ژنتیکی نیز در بعضا موردها نقش دارند اما معمولا باور بر این هست که نامطلوب بودن جایگاه حرارت ، هندلینگ و چرخش تخم مرغ ها در انکوباتور اهمیت ویژه ای در ارتقا مرگ و میر دراین سطح از انکوباسیون دارند در نقطه نهایی این دوره سر جنین به طرف انتهای پهن تخم مرغ می چرخد ازان جایی که جنین برای تامین اکسیژن زمینه نیاز خویش ، به جریان هوا در ستر وهچر احتیاج مبرم دارااست و از طرفی ارتقاء دی اکسید کربن و دیگر گازهای سمی سبب ساز به مسمومیت می شوند به این ترتیب در مورد ها چک مرگ و میر اواسط دوره جنینی یا این که حتی هفته پایان انکوباسیون تهویه نامطلوب ستر و هچر نباید نادیده گرفته شوند غالبا فرسودگی تسمه ها و مبلغی های هواکشها جریان بی نقص هوا را در ستر محدود مینماید مسدود شدن سیستم اساسی خروجی هوای هچری با کرک پرها و دیگر ضایعات نیز می تواند باعث مشکل درتبادل گازها گردد برای حل این مشکل ها مقدار گیری اندازه دی اکسید کربن درهوای ستر و سرعت هواکشها موثر خواهد بود درکشورهای در درحال حاضر توسعه و گسترش که اکثر زمان ها گله ها آلوده و کثیف به مایکوپلاسماگالی سپتیکم می‌باشند مایکوپلاسماها خسارات زیادی را به صنعت طیور وارد می کند ضایعات حاصل در جنینها و جوجه ها را می توانایی به آسانی در کالبد کشایی جنین و با با کمک تکنیکهای ازمایشگاهی تشخیص اعطا کرد .
بیشترین مورد ها تخم مرغهایی که هچ نشده اند عبارتند از تخم مرغهای نوک زده ای که جنین قادر به خروج از انها نمیباشد مرگ در پوسته ، تخم مرغهایی که میزان آلبومن باقی باقی‌مانده آن‌ها بسیار هست نابجایی و بد قرار به چنگ آوردن جنین ، جوجه های بدشکل ، جوجه های ضعیف و لاغر یا جوجه های نرم و وازده های بارز . بقیه حالات غیر ارگانیک شامل نوک طوطی ، نوک متقاطع ، کوری ، سرلرزان ، جوجه های با پاهای باز ، پنجه های پیچیده ومشکلات ناف می باشند علت دقیق چنین ضایعاتی را فقط به وسیله آزمایشهای زمان ای سیستماتیک بر روی تخم مرغ های قابل جوجه کشی در طی انکوباسیون و همینطور چک ضایعات جوجه کشی و توجه به مشکل ها تغذیه ای و تن درستی گله می توانایی تعیین نمود با در لحاظ گرفتن چنین روبه پایین در مقدار امکان جوجه درآوری ، در جوجه کشی ها و گله های مادری که 30 تا 33 درصد تخم مرغ های آنان گذشته از تبدیل به جوجه سکو یک از دست می پروسه نیاز مبرم و واضحی به بهبود استانداردهای رئیس احساس می شود 10 درصد تخم مرغهای ساخت گردیده در مزارع مرغ مامان ، غیر قابل جوجه کشی می‌باشند که این تخم مرغها اکثر وقت ها به علت ضعیف بودن پوسته ، پوسته های دارای خلل و فرج ، پوسته های بدشکل ، کوچک بودن و دیگر موارد غیر طبیعی حذف می شوند این موارد در طی فصل تابستان و یا این که در هنگام پیدایش بیماریهایی نظیر نیوکاسل ، برونشیت عفونی ، کریزا ، بیماری مزمن تنفسی و رئو ویروس ها ارتقاء می یابند . از لحاظ راندمان کلی محصولات یک مرغ در طول زندگی ، در بخش ها آب و هوایی گرم ، 10 درصد دیگر ضایعات تخم مرغ های قابل جوجه کشی به علت ایراد فاقد نطفه بودن حقیقی وواقعی می‌باشد که حائز اهمیت می باشد . ارتباط دادن تمام معضلات به شرایط محیطی اشتباده هست و به خواسته بهبود بازدهی بایستی تجزیه و نظارت مرتبی از نتیاج صورت پذیرد برای ارتقاء استانداردهای مدیریت مزارع مامان و جوجه کشی ها جهت بهبود نتیایج جوجه کشی در آب و هوای گرم فعالیت وسیعی می بضاعت و توان انجام داد ولی سعی یکسری از جوجه کشی ها نیز مطابق پتانسیل زنتیکی نژادی است که برروی آن کار می نمایند اما تعداد آنان نادر می باشد .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۴۸:۲۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رپورتاژ آگهی قهوی

رپورتاژ آگهی چیست؟

قبل از هرچیزی ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که رپورتاژ آگهی دقیقاً به چه معناست؟ در جواب به زبان ساده باید خدمت شما بگوییم که منظور از رپورتاژ آگهی این است که تبلیغ شما در قالب یک مقاله خبری تبلیغاتی همراه با تعدادی تصاویر و لینک مناسب در یک سایت با شرایط مناسب، منتشر می شود و برای همیشه در آن سایت باقی می ماند.

امروزه بهترین بک لینک ممکن به صورت رپورتاژ آگهی دائمی مخصوصا رپورتاژ خبری است.

دلیل این امر این است که بک لینک های مدنظر شما برای همیشه در سایت های رپورتاژ کننده ثبت خواهند شد و هرگز حذف نمی شوند برای معرفی کسب و کارها و مدیران برندها، متن رپورتاژ خود را به صورت مصاحبه تنظیم کنید تا علاوه بر جذابیت مطالعه آن، کاربران بیشتری به سایت شما وارد شوند.

 

چند نکته مهم برای نوشتن یک

خرید رپورتاژ آگهی قوی : سعی نکنید با طولانی کردن متن رپورتاژ بازدید کننده خواننده را خسته کنید. بهتر است بر روی یک بخش خاص تمرکز نمایید.

سعی کنید چهره‌ای خلاق برای کسب‌ وکارها ایجاد کنید.

همواره داستان‌هایی که درباره‌ اشخاص باشد گیراتر از داستان‌هایی‌ است که درباره‌ سازمان‌ها باشد. سعی کنید تصاویری از کسانی که درباره‌ی آنها می‌نویسید به متن اضافه کنید.

درباره‌ی چیزهایی بنویسید که برای خواننده‌ها جالب باشد. مقالاتی درباره‌ی اینکه چطور کسب‌وکارها به مشتریان‌ شان کمک کرده‌اند تا کارشان را به‌طور خاصی خوب انجام بدهند. رپورتاژ آگهی را گیرا و جذاب بنویسید.

حتما از زبان ساده و محاوره‌ای استفاده کنید و از کاربرد جملات و پاراگراف‌های طولانی دوری کنید.

از تیترهای قدرتمند استفاده کنید و مطمئن شوید برای هر عکس توضیحاتی مرتبط با آن نوشته‌اید. تحقیقات نشان می‌دهند حتی افرادی که مقالات را نمی‌خوانند، سرتیترها و توضیحات عکس‌ها را مطالعه می‌کنند.

از میان سایت هایی که ارزش بالای جهت دریافت بک لینک دارند، اولویت زیر را در خرید رپورتاژ مدنظر قرار دهید :

سایت های نیازمندی با سئو قوی

سایت های خبری قوی

سایت های سرگرمی و تفریحی پر بازدید و قوی

سایت های مرتبط با موضوع فعالیت شما

سرویس های قدرتمند بلاگ دهی

 

همچنین تمامی استارتاپ - ویبمستران - مدیران - سئو کاران گرامی می توانند سفارش رپورتاژ آگهی خود را به مجموعه ما بسپارند .

 

نمونه ای از وب سایت های قدرتمند ما :

 

ردیف
آدرس سایت
پیج اتوریتی
1 https://papoy.ir 34
2 https://mar2mak.ir 34
3 https://shobadeha.ir 34
4 https://funset.ir 35
5 https://mehreyas.ir 35
6 https://mobarezh.ir 34
7 https://patrisrayan.ir 33
8 https://nanodesign.ir 33
9 https://etdesign.ir 32
10 https://s55.ir 33
11 https://hellozaban.ir 33
12 https://owj92.ir 32
13 https://parsiscom.ir 33
14 https://tmfy.ir 33
15 https://kanoon-hamedan.ir 34
16 https://besmrab.ir 32
17 https://2pix.ir 29
18 https://2nya.ir 31
19 https://novinup.ir 33
20 https://20tarh.ir 32
21 https://pix98.ir 29
22 https://w32.ir 32
23 https://o12.ir 30
24 https://yakamuz.ir 33
25 https://systemati.ir 33
26 https://yekpatogh.ir 33
- 98 درصد وبسایت ها دارای گواهینامه امنیتی ssl جهت افزایش ضریب اعتماد گوگل
- امکان دسترسی کاربران به وب سایت ها از طریق اینترانت و اینترنت جهت افزایش بازدید و ارتقا رنکینگ الکسا
- 99 درصد دامین ها قامتی بالای 4 سال
- عمومی بودن وب سایت جهت لینک سازی برای کلیه وب سایت ها از جمله سایت شما
- 99 درصد دامین وب سایت ها رنک دار و دارای پیج رنک گوگل
- سایت های فعال و معتبر و مدیریت شده
- 99 درصد دامین ها دارای پیج اتوریتی قابل قبول
- تقویت سئو و قدرت دامین کلیه وب سایت ها
- ثبت شده در گوگل وبمستر و بروز رسانی مداوم جهت ارتقا کیفیت
- بروز رسانی موقعیت جغرافیایی سرور ها در زمانبندی های مختلف
- بروز رسانی مرتب وب سایت ها در زمانبندی های مختلف
- حفظ استاندارد و تعداد خروجی جهت ارتقا بازدهی و کیفیت آنها
- دو فالو یا فالو بودن کلیه بک لینک ها
- تضمین عدم پنالتی شدن سایت
- ارزش و کیفیت هر 1 از رپورتاژ ها جدول بالا برابری دارد با 1000 رپورتاژ عادی
- قیمت عالی نسبت به بازدهی و کیفیت
دائمی بودن کلیه رپورتاژ ها جهت حفظ ارزش و اعتبار
- امکان تنظیم آنلاین متن رپورتاژ سئو شده توسط ویرایشگر پیشرفته سایت

 


برای خرید  رپورتاژ از طریق سایت معتبر شیک رنک در لینک مستقیم زیر

https://www.chicrank.com/reporter.php

تنها در کمتر از 50 ثانیه سفارش خود را تکمیل نمایید .

 منبع


برچسب: رپرتاژ، رپورتاژ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۱:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

بیماری خفته صنعت طیور

امروزه در رویش طیور به راه و روش صنعتی ، انگلهای اکثری واجد اهمیت می باشند . از فی مابین گروههای انگلی ، بعضی هم اهمیت بیشتری دارند . Cryptosporidiosis از اشکال بیماریهای انگلی اصلی در طیور صنعتی هست که برای اول توشه به وسیله E .Tyzzer در سال 1907 تعریف گردید ( 1 ) . وی انگل فوق را در غدد معدوی نوعی موش شناسایی نمود .
پایین قوانینی که سی درصد از گوشت مصرفی جهان توسط طیور تامین می‌گردد ، انگل فوق ، مشکلی بزرگ در سیستمهای تجاری تعالی و یا رشد خانگی محسوب می گردد . از سوی دیگر ، مداخله این انگل با بیماریهایی چون CIA هم از اهمیت ویژه ایی برخوردار میباشد ( 2 )

گروه طیوران صنعت فاخته
این درحالیست که Cryptosporidiosis در طیور ، معمول بوده البته کمتر کسی اهمیت آن را می‌داند . شیوع انگل فوق در پولتهای بوقلمون بصورت تنفسی ، شناخته شده و واجد اهمیت می‌باشد ( 3 ) .
از سوی دیگر ، بیماری فوق به آدم هم منتقل گردیده و می تواند سبب ساز منجر بروز ضایعاتی زیرا اسهال آبکی ، درد شکم ، کاهش وزن و اشتها و احتمالا تب و تهوع نیز شود ( 4 ) . نشانه های این بیماری در پرنده ها دربرگیرنده سرفه ، تورم سینوسها ، اسهال ، عقب ماندگی از برنامه رویش گله و Snick می‌باشد ( 5 ) .
علارغم مسائل ذکر شده ، هیچ معالجه منحصر برای این بیماری بنظر می‌رسد وجود نداشته باشد . این در حالیست که Cryptosporidiosis در برابر کارداران ضدکوکسیدیایی آزمایش شده ، کلیدی نمی‌باشد ( 6 ) .
تاریخچه
: Cryptosporidium را اولیه بار E .Tyzzer در سال 1907 میلادی توصیف نمود ( 1 ) . او انگل فوق را در غدد معدوی نوعی موش آزمایشگاهی شناسایی نمود . وی برای اول توشه در سال 1910 میلادی در برگه 504 مطلب خویش به چک تفاوتهای در میان مال Cryptosporidium و اووسیتهای کوکسیدیا پرداخت و این نکته را ابلاغ نمود که زیرساختمان این دو با هم تفاوت دارند . وی اووسیتهای کوکسیدیا را واجد اسپروزوئید میدانست درصورتیکه در ارگانیسم نو (Cryptosporidium ) ، اسپروزوئیدی وجود نداشت ( 7 ) . در سال 1907 میلادی ، جور C .muris Tyzzer غدد معدوی نوعی موش آزمایشگاهی و یکسری مدل از پستانداران دیگر را درگیر نمود .
در سال 1912 میلادی ، گونه C .Parvum Tyzzer روده کوچک تعداد بسیار زیادی از پستانداران را سرگرم نمود . دسته یادشده ، از جور Zoonotic بوده و مسئول نیمی از بروز بیماری فوق در انسان میباشد ( 8 ) .
Tyzzer در سال 1907 ، اجسامی قمقمه ایی ، کروی یا این که بیضی شکل را شناسایی نمود . وی هر اووسیت را واجد 10 میکرون طول میدانست . همینطور ، Tyzzer در آن تاریخ ، ساختمان داخلی انگل فوق را شرح نداد . Tyzzer ، این انگل را به Cryptosporidium muris نامید و شاید در خانواده Asporocyttidae طبقه بندی نمود ( 1 ) .
بنظر میرسید که آلودگی بشر به انگل فوق محدود باشد ( 8 ) . تا سال 1976 میلادی ، هیچ مسئله انسانی شناسایی نشده بود تا زمانیکه Nime و همکاران Cryptosporidiosis را در یک دختربچه سه ساله تعریف نمودند . دختربچه فوق ، با اخذ غذا از نحوه دهان ، استفراغ میکرد و از سوی دیگر به اسهال آبکی در گیر شده بود . Nime و همیاران در آن مورخ به معاینه زمینه فوق با به کار گیری از اشعه X پرداختند . بدین ترتیب ، محوطه شکمی مریض محاسبه شوید و اندازه بالایی از گاز در Colon و مواد مایع در روده های بلندمرتبه و کوچک مشاهده شوید ( 9 ) .
بررسی نمونه ها با میکروسکوپ نوری به شناسایی انگلهایی کروی و ارگانیسمهایی تخم مرغی صورت در ناحیه Cryptolumen ختم شد . این ارگانیسمها به مرحله راسی سلولهای اپیتلیال متصل بودند . مورد فوق ، ممکن بود بدلیل آلودگی با آب ( مصرف سگ ، گربه ، گوساله از آب شرب ) به وجود آمده باشد البته در آن تاریخ ، راه انتقال بیماری به این دختر سه ساله مشخص و معلوم نشد ( 9 ) .
از سال 1976 میلادی ، یک سری شیوع در ایالات متحده مشاهده شده است . ولی شیوع سال 1993 در ناحیه Milwaukee از مطرح ترین اپیدمیهای این بیماری به شمار می رود ( 7 ) .
وقوع
و شیوع بیماری : Cryptosporidiosis نوعی بیماری انگلی است که وقوع آن در مرغ ، بوقلمون ، بلدرچین ، قرقاول ، قرقاول صحرایی ، فنچ و خانواده طوطی سانان و پرستوها گزارش گردیده می‌باشد ( 7 ) . این در حالیست که وقوع این بیماری در 30 مدل متعدد پرنده ها گزارش گردیده میباشد ( 10 ) . گزارشهایی نیز مبنی بر آلودگی شترمرغهای برزیلی به این انگل ، منتشر گردیده است .
تا این مورخ ، نوع های بیماریزای طیوران را C .baileyi ، C .galli ، C .meleagridis تشکیل عر . ولی به منظور شناسایی مدل های بیماری زا در شترمرغ ، تحقیقی چهره پذیرفت . بر شالوده نتایج تحقیق رخ گرفته ، معلوم گردید که اووسیتهای جداشده از شترمرغ برزیلی بزرگتر و بخش اعظم از Cryptosporidium های گزارش گردیده گذشته در شترمرغها میباشد ( 10 ) .
با اعتنا به نتایج فوق ، میتوان این فیض گیری را نمود که دو دسته Cryptosporidium سبب آلودگی و بیماری در شترمرغها می‌گردد . یکی با خصوصیات ملکولی ، بیولوژیک و مورفولوژیک مرتبط به C .baileyi و دیگری با ویژگی ها مشابه به C .meleagridis ( 10 ) .
اما بایستی این نکته را بخاطر داشت که بیماری ناشی از این انگل در بلدرچین و بوقلمون مهلک تر و جدیتر از وقوع آن در مرغها می‌باشد ( 7 ) .
بطور کلی اعضای جان دار در Cryptosporidium را میتوان در گستره بالایی از مهره داران یافت و محدود به پرنده ها نمی باشد ( 8 ) . در اصل انگل فوق ، حساسیت یه خرده به نوع میزبان داشته و می تواند سایر حیوان‌ها ، انسانها ، خزندگان ، پستانداران ، دوزیستان و حتی ماهی ها را نیز سرگرم نماید ( 7 ) .
دقت داشته باشید که مقادیر بالایی از اووسیتهای تولیدی بوسیله Cryptosporidium را میتوان در محفظه یافت . به تازگی در یکصد و یکمین نشست سالیانه جامعه میکروبشناسی آمریکا که در اورلاندو برگزار گردید ، محاسبه جالبی صورت به عهده گرفت ( 11 ) .
در این محاسبه ، اندازه اووسیتهای تولیدی به وسیله گوساله ها در یک دوره یکساله مسئله محاسبه قرار گرفت . نتایج حساب و کتاب فوق ، واقعا حیرت آور بود . با دقت به معدل دفع 69 گرم اووسیت به ازای هر گرم مدفوع و تعداد 103 میلیون گوساله مو جود در آمریکا ( آمار USDA ) ، حساب و کتاب فوق چهره عهده دار شد . این نکته را بخاطر داشته باشید که گاوهای هولشتاین تعالی ، روزمره در حدود 55 کیلوگرم مدفوع ساخت می‌نمایند ( آمار USDA ) ( 11 ) .
نتایج این محاسبه ، بیان نمود که فقط گاوها ، نزدیک به 65 کوآردیبیلیون اووسیت را بصورت سالیانه در ایالات متحده تولید میکنند . برای درک رقم فوق ، کافی می باشد عدد 65 را با یک تناوب 15 رقمی از صفر به دنبال آن درنظر بگیرید . از سوی دیگر این محاسبه صرفا برای گاوها رخ پذیرفته میباشد و در گربه ها ، سگها ، طیور ، اسبها و . . . نیز قابل محاسبه خواهد بود ( 11 ) .
سبب ساز
شناسی : طبقه
بندی عامل بیماری : انگل خاطره شده در Apicomplexa Phylum قرار می گیرد . این زمینه ، توسط Levin در سال 1970 میلادی شرح داده شد . او همچنین در سال 1988 میلادی ، کلاس Conoidasida را برای انگل فوق سفارش نمود . در سال 1979 میلادی ، Leukant ، زیر کلاس Conoidasido را برای انگل فوق سفارش نمود .آن‌گاه Larger و Dobosque در سال 1910 ،Cryptosporidium را در Eucoccidiorida Order قرار دادند ( 12 ) .
SubOrder این انگل نیز در سال 1911 و توسط Leger شناسایی گردید . بر شالوده پیشنهادات وی ، این انگل را در Eimeriorina قرار دادند . وی همچنین در سال 1911 میلادی ، خانواده Cryptosporidiae را برای طبقه بندی این انگل در لحاظ گرفت . در غایت ، مال Cryptosporidium به وسیله Tyzzer در سال 1907 میلادی طبقه بندی شد ( 12 ) .
این درحالیست که هنوز نیز اختلافاتی مبنی بر طبقه بندی عامل این بیماری وجود دارد . البته بنظر می رسد که با تحقیقات ملکولی اخیر ، اختلافات فوق رفع گردد ( 8 ) .
محل استقرار این انگل در پرنده ها ، سلولهای اپیتلیال دستگاه گوارش ، تنفس و همچنین بورس پرنده است ( 6 ) .در بخش اعظم موارد ، Cryptosporidium را با کوکسیدیا دارای ربط می‌دانند اما عموما اووسیتهای این انگل کوچکتر از کوکسیدیا بوده و در مواردی هم به 4/1 میزان E .acervalina می‌رسد ( 5 ) .
این انگل در Brush Border سطح سلولهای اپیتلیال جایگزین می شود ( 5 ) . جنبه دیگر نوع Cryptosporidium ، تثبیت عفونت در اپیتلیوم مخاطی انواع اندامهاست . بعنوان نمونه ، C .baleyi ، توان آلوده و کثیف سازی کلوآک ، بورس فابریسیوس ، مجاری فوقانی و تحتانی دستگاه تنفس و پلک چشمها را خواهد داشت ( 6 ) .
شکل قمقمه ایی ، کروی یا بیضی صورت انگل را Tyzzer در سال 1907 میلادی توصیف نمود . وی همچنین رابطه ضعیف کلیه فرمها در خلال عصر رشد ، در محدودسازی غشای ارگان ضمیمه را شرح اعطا کرد . وی این نکته را بیان نمود که هر مورد از آن‌ها واجد یک یا یکسری گلبول چربی می باشند که در بدنه باقی باقیمانده از آنان یافت می شود ( 1 ) .
C .baileyi می تواند باعث بروز بیماری تنفسی در مرغها و بوقلمونها گردد . این دسته همچنین سبب ساز آلودگی بخش خلفی لوله گوارش و بورس پرندگان می‌گردد . آلودگی با این بیماری نیز بصورت تنفسی و گوارشی هست ( 5 ) .
اووسیتهای این انگل بوسیله مدفوع دفع گردیده و آن گاه به ساخت هاگ میپردازد . از سوی دیگر ، C .meleagridis هم سبب ساز بوز حالات فوق می گردد ( 5 ) .
چرخه
معاش : در مرغها ، خروسها و بوقلمونها ، دسته های متفاوت Cryptosporidium از عوامل بیماریزای اولیه میباشند . این انگلها ، سبب پیدایش گونه های بیماریهای تنفسی و گوارشی گردیده و منجر واگیری و تلفات میگردند . چرخه زندگی این انگل از آن جهت متفاوت از آیمریاست که مراحل معاش درون سلولی آن به حیطه پرزهای سلولی صاحبخانه محدود بوده و همچنین اووسیتهایی که در باطن سلول صاحبخانه هاگدار میشوند ، هنگام آزاد شدن در مدفوع ، عفونت زا هستند ( 6 ) .
حساسیت
نسبت به کارداران شیمیایی و فیزیکی : اساسا بر شالوده تحقیقات رخ گرفته ، Cryptosporidium در برابر کارداران ضدکوکسیدیایی مو جود ، مقاوم است ( 6 و 7 ) . همینطور بر شالوده تحقیقات چهره گرفته ، مشخص و معلوم گردیده هست که قرارگیری این انگل در معرض مواد ضدعفونی کننده در میان 30 دقیقه تا 24 ساعت ، تاثیری بر فنا انگل فوق نداشته می باشد . از سویی ، قرارگیری این برهان در برابر فروغ و روشنایی UV با شدت 15000 mw/Seq برای دو ساعت ، هیچ خللی را در عملکرد بعضا از اووسیتهای انگل نداشته می باشد ( 13 ) .
این در حالیست که تقریبا 100 درصد از انگلهای فوق پس از قرارگیری در معرض فروغ ضربانداری به شدت 1 j/Sq از دربین می‌روند ( 14 ) . همچنین قرارگیری برای دوران برهه زمانی 24 ساعت در برابر گاز برومومتازین و همینطور 28000 میلیگرم به ازای هر لیتر کلر برای زمان زمان 24 ساعت به فنا 100 درصدی انگل فوق ختم خواهد شد ( 15 و 16 ) .
گزارشهایی هم مبنی بر مفید بودن فرمول سالین 10 درصد برای بازه مقطع 18 ساعت ( 18 ) منتشر شده هست . بنظر میرسد که استفاده از گاز اتیلن دی اکسید 100 درصد هم برای دوران بازه 24 ساعت موءثر واقع گردد ( 19 ) .
توجه داشته باشید که Cryptosporidium در دمای 15- جایگاه برای 24 ساعت ، 20 – رتبه برای 8 ساعت و 59 .7+ برای برهه زمانی مقطع 6 دقیقه زنده می ماند . براین اساس میتوان این نکته را بیان نمود که انگل فوق به حرارت اصلی می‌باشد .
تمامی
گیر شناسی : باتوجه به انتشار جهانی Cryptosporidium ، اهمیت محاسبه تمامی گیرشناسی آن صریح میگردد ( 6 ) . اهمیت این انگل هنگامی مضاعف می شود که نقش آن در پیدایش خطراتی برای سلامت بشر مشخص و معلوم گردد . همانطور که اشاره شوید ، C .parvum Tyzzer در سال 1912 میلادی ، روده کوچک تعداد زیاد متعددی از پستانداران را درگیر نمود و در واقع مسئول تقریبا نیمی از موردها پیدایش بیماری فوق در بشر است ( 21 و 22 ) .
نوع دیگری از انگل فوق بتازگی یافت گردیده می‌باشد . مدل فوق را بنام C .houmis morg Ryan شناسایی کرده اند . این مدل در سالا 2002 شناسایی شد و میتوان آن را مسئول نیمی دیگر از موارد پیدایش بیماری فوق در بشر دانست . این درحالیست که مطالعه انگل فوق بدلیل کمبود مدلهای حیوانی به رنج پیش می‌رود ( 4 ) .
در سال های اخیر سایر مدل های Cryptosporidium هم که در انسان بیماریزا می باشند یافت شده هست . این دسته ها در بشر اهیمت کمی دارند و مشتمل بر C .meleagridis ، C .canis و C .felis می باشند . مقدار شیوع آن در اروپا و ایالات متحده به مقدار یک تا سه درصد و در آسیا و آفریقا ، 5 تا 10 درصد است . اما در کشورهای در حالا بسط ، آمار فوق میتواند تا 58 درصد هم ارتقا یابد ( 22 ) .
بر اساس تخمینهای جانور ، میان 30 تا 35 درصد از جمعیت آمریکا نسبت به Cryptosporidium به لحاظ سرولوژیک ، فیض مثبت نشان عرضه میکنند ( 21 ) . در بین 250 تا 500 میلیون مثال مثبت بصورت سالیانه در آسیا ، آفریق و آمریکای جنوبی گزارش میگردد و بنظر میرسد که هفت درصد از خردسالان کشورهای درحال گسترش ، بیماری فوق را تجربه می‌کنند ( 22 و 4 ) .
نمونه
هایی از شیوع انسانی : در فصل بهار 1993 ، بزرگترین شیوع این بیماری گزارش شد . این شیوع از نحوه آب و در مناطق Milwaukee و Wisconsis رخ پذیرفت . پس از انجام بررسیهای نخستین ، Cryptosporidium بعنوان ادله بیماری شناسایی گردید . در این شیوع ، 400 .000 شهروند با بیماری سرگرم شدند که 100 نفر از بیماران که سابقه ضعف سیستم ایمنی را داشتند ، جان خویش را از دست دادند ( 4 ) .
در ماه جولای سال 1997 میلادی ، شیوع این بیماری بر اثر آلودگی با آب پاش یک باغوحش ، گزارش شد . این شیوع ، نشان دهنده ارتباط انتقال آلودگی از حیوان به بشر بود ( 21 ) .
در سال 1996 میلادی نیز طی تحقیقی 2 ساله ، 487 مورد از Cryptosporidiosis در منطقه Ontario شناسایی شد . همینطور ، در خلال تابستان سال 2000 میلادی ، 5 موضوع از شیوع این بیماری دارای ارتباط با استخر شنا به CDC گزارش شوید ( 22 ) .
این درحالیست که گزارشهایی از مراکز پایش روزمره در کشورهای آمریکا ، بریتانیا ، استرالیا ، فرانسه ، پرتغال ، شیلی و آفریقای جنوبی مخابره میگردد .

انتقال : همانطور که اشاره شد ، Cryptosporidium به میزبان حساسیت بالایی نداشته و می تواند در میان گونه های با اهمیت منتقل گردد . گونه های مو جود در پرنده ها نیز قابل انتقال به بشر می‌باشد . این درحالیست که بیماری فوق ، بصورت عمودی و از مامان به جوجه منتقل نخواهد شد ( 7 ) . انتقال عفونت بین طیوران بصورت مدفوعی دهانی بوده و انتقال آلودگی به انسان نیز به همین ترتیب میباشد . انتقال با کفش ، خرقه و تجهیزات نیز مطرح میباشد ( 7 ) .

علامت های کلینیکی : برطبق گزارشهای ارسالی ، بعضی از پرندگان بیماری ، هیچ آرم ایی از خویش پیدایش نمیدهند ( 7 ) . البته عموما علامت های کلینیکی این بیماری ، مشتمل بر سرفه تورم سینوسها ، وزن گیری پائین و اسهال می‌باشد ( 5 ) . بنظر میرسد که پیدایش بیماری توام با عفونت روده ایی ، نایاب باشد . برعکس ، عفونتهای تنفسی ممکن میباشد بسته به محل خاص زد خورد ، انواعی از آرم های بالینی را تولید نماید . ممکن است آماس کیسه های هوایی ، سینوزیت ، ذات الریه یا تورم ملتحمه همپا با سرفه ، سختی تنفس ، ترشحات بینی و تلفات وجود داشته باشد ( 6 ) .
در یک آنالیز ، یکسری Cryptosporidium کوچک روده ایی در جوجه ایی با علائمی زیرا اسهال ، ضعف و عقب ماندگی از برنامه ساخت مشاهده شد . در روده همینطور ، عفونت انگلی با آیمریا و باکتریها مشاهده شوید . انتشار لنفوسیت بدخیم هم در یک سری نهاد قابل مشاهده بوده ( 23 ) .
Cryptosporidium در اکثر وقت ها پرندگان تندرست مشاهده می‌گردد هرچندکه کاهش وزن و آرم های بالینی متعاقب عفونت دستگاه تنفس مشاهده گردیده میباشد ( 6 ) . بطور کلی ، نشانه های فرم تنفسی این بیماری شامل ترشح از بینی و چشمها ، سینوسهای بادکرده ، عطسه ، سرفه ، تنفس اختلال ، تولید صداهای غیر عادی در هنگام تنفس در ریه ها بوده و فرم روده ایی این بیماری هم با اسهال ، کاهش وزن و همچنین آشفتگی پرها است ( 7 ) .
ضایعات
پس از مرگ و شناسایی : بطورکلی ضایعات قابل شناسایی در کالبدگشایی این بیماری مشتمل بر التهاب سینوسها ، التهاب کیسه های هوایی و پنومونی هست ( 5 ) . همچنین از طریق معاینه مقاطع رنگ آمیزی گردیده با هماتوکسیلین و ائوزین مری Proventriculus جوجه های دچار میتوان به حضور بیماری پی موفقیت . از سوی دیگر ، وجود Malignant Lymphoma یا همان لنفوسارکوما نیز مشهمود خواهد بود ( 24 ) .
پیشنهاد می‌شود که آلودگیهایی زیرا ابتلا به هرپس ویروسها و نئوپلازی ها تحلیل شوند . کلنیسینها و پاتولوژیستها اعتنا داشته باشند که التهاب خفیف و نکروز می تواند یار با این گونه انگل مشاهده گردد ( 24 ) .
اتفاق افتاد خود به خودی این بیماری تا به امروز گزارش نشده می‌باشد ( 23 ) .
هیستوپاتولوژی
: بمنظور معاینه هیستوپاتولوژیک بیماری Cryptosporidiosis در پرندگان ، مطالعه ایی از آگوست 1985 تا 31 سپتامبر 1987 رخ به عهده گرفت . در این مطالعه ، 10 مسئله از انگل فوق در روده های کوچک و تبارک و 9 مسئله نیز در اپیتلیال بورس فابریسیوس یافته شد . وقوع این بیماری اغلب در جوجه های جوان مشاهده شد . این درحالی بود که وقوع Cryptosporidium روده ایی در سال 1987 میلادی ارتقاء یافته بود .
اگر‌چه همه پرندگان از نظر کلینیکی بیمار بودند ، ولی نشانه ها یا ضایعات Gross بیماری روده ایی مدام حاضر فقدان . در تمامی موارد فوق ، ضایعات هیستوپاتولوژیک متبط به Cryptosporidium بود و در مجاری روده ایی سایر دست اندرکاران عفونی وجود نداشت . در این دربین ، پاسخهای التهابی ، دارای ربط با نیز نبودند .
تفاوت اندکی ( 0 .01 ) در میان قطعات روده ایی ( کوچک در برابر تبارک ) وجود داشت . Cryptosporidium از نحوه میکروسکوپ نوری مشاهده گردید و توزیع ارگان ها در لام Cryptosporidium که علاوه بر C .baileyi ، بقیه مدل های Cryptosporidium نیز طیوران را کثیف می سازد ( 25 ) .
پیشگیری
: اووسیتهای Cryptosprodiosis ، اکثر زمان ها به ضدعفونی کننده های شیمیایی مقاوم می‌باشند . از سوی دیگر ، اووسیتهای این انگل در دمای بالای 65 مرتبه سانتی گراد ، غیرفعال میشوند ( 5 ) . بر پایه پژوهش ها بعمل آمده ، اووسیتهای Cryptosprodiosis به آمونیاک ، فرمالین 10 درصد و پراکسیدهیدروژن اساسی میباشند ( 6 ) .
در واقع ، هیچ مبادرت کنترلی بجز رعایت قرنطینه و بهداشت ، اثر گذار واقع نخواهد شد . از سوی دیگر ، می بایست جنازه های حاصل از این بیماری را به توجه و با روشی مطلوب منهدم نمود ( 7 ) .
نتایج تحقیقاتی در ژاپن ابلاغ کننده این قضیه بود که ضدعفونی منابع آب کشتارگاهی تا 90 درصد باعث کاهش کارداران بیماری زای فوق می‌شود ( 30 ) .
چک
تاثیرات واکسیناسیون : در جهت مطالعه احتمال ایمن سازی جوجه ها برعلیه C .Baileyi مطالعه ایی رخ عهده دار شد . نتایج این پژوهش ها ، حاکی از ساخت درجاتی از حفاظت بر برعلیه آلودگی دهانی بود . به هرحال می بایست این نکته را موضوع اعتنا قرار اعطا کرد که حفاظت فوق ، تاثیر کمتری از آلودگی دهانی اولیه داراست ( 36 ) .
از سوی دیگر ، نتایج تحقیقی در سال 1986 میلادی که بوسیله Sreter و همکاران رخ پذیرفت ، ابلاغ کننده این نکته بود که واکسنهای ضد آیمریا ، حفاظتی بر در مقابل عفونت با Cryptosprodium تولید نکرد ( 37 ) . واکسیناسیون باطن جنینی هم ممکن میباشد سبب ساز تخریب ایمنی شده و از در بین بردن Cryptosprodiosis را به تعویق بیاندازد .
معالجه
: متاسفانه هیچ معالجه مشخصی در طیور وجود ندارد . اگرچه با توجه به آن که ملازمت با سایر بیماریها ، حالت را اندکی پیچیده می‌نماید ( همانند سپتی سمی با E .Coli ) . در چنین مواقعی ، مصرف دارو ممکن میباشد موثر واقع شود ( 5 ) . از سوی دیگر ، بر شالوده آزمایشات چهره گرفته ، مقاومت Cryptosprodium نسبت به عامل ها ضدکوکسیدیایی به اثبات رسیده می باشد ( 6 ) . به نظر میرسد که به کارگیری از درمانهای حمایتی ، مقدار مرگ و میر را کاهش دهد ( 7 ) .
برای تحلیل تاثیرات طب شیمیایی بر روی این بیماری ، مطالعه ایی چهره عهده دار شد . در این تحقیق ، جیره هایی دربردارنده سه میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از جیره ، Halofuginone و همچنین 60 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از جیره سالینومایسین ، 75 میلی گرم Lasalocid به ازای هر کیلوگرم از جیره و 110 میلی گرم از موننسین به ازای هر کیلوگرم از جیره ، به چهار مجموعه از جوجه ها تجویز شد .
تجویز این داروها ، 5 روز پیشین از قرارگیری داخل نایی یا دهانی این جوجه ها با C .Baileyi چهره پذیرفت و مقطع 20 روز ادامه یافت .
با چک نتایج این تحقیق ، معلوم شد که آرم های کلینیکی این بیماری در همسایه سازی دهانی مشاهده نگردید و باکتریهای بیماری زا از سیستم تنفسی هیچیک از جوجه ها انقطاع نشد . این در حالیست که Halofuginone ، بسط بیماری در بورس فابریسیوس و کلوآک را به تاخیر انداخت ( 29 ) .

درمان بیماری در بشر : اگر‌چه معالجه قابل قبولی در آدم یافت نشده هست ، اما به کار گیری از مایع درمانی برای جبران حجم مایعات از دست رفته مناسب است . با پژوهش ها بعمل آمده معلوم گردیده هست که به کار گیری از Paramomycin یا این که Humatin در مسافران آلوده شده با Cryptosprodiosis قادر است اثرگذار واقع شود ( 4 ) .

تداخل با سایر بیماریها : با بررسیهای رخ گرفته ، معین گردیده هست که آلودگی به CAV ، پتانسیل ایجاد C .Baileyi در جوجه ها را افزایش می دهد . این بیماریها بر روی یکدیگر ، اثرات سینرژیستی دارا‌هستند ( 35 ) .
تشخیص
: برای تشخیص این بیماری میتوان از مشان دادن اووسیتها در مدفوع و یا این که چک بافت شناسی بافتهای آلوده و کثیف موجود ، پس از کالبدگشایی ، پی به بروز این بیماری پیروزی . تهیه و تنظیم توسعه از مخاط نای ، پس از رنگ آمیزی با کریل فوشین ، تک یاخته را نمایان میسازد البته میتوان برای مطالعات تمامی گیر شناسی از آزمایش الایزا نیز به کارگیری نمود ( 6 ) . برای تشخیص اووسیتها ، استفاده از رنگ آمیزی اسیدفست نیز پیشنهاد گردیده می‌باشد ( 5 ) .
از سوی دیگر ، روشهای متفاوتی برای تشخیص این بیماری ذیل وضعیت آزمایشگاهی بکار برده گردیده می باشد . بعنوان نمونه ، یک راه اصلی کمی برای تشخیص این بیماری به کار گیری شد . این روش بر مبنا رسوب پر سرعت و آرام اووسیت ها بود . آستانه و سرحد حساسیت این تکنیک ، اندازه 5 تا 10 هزار اووسیت به ازای هرگرم از مدفوع بود . نتایج این تکنیک با بقیه تکنیکها برابری میکرد ( 31 ) .
استعمال از آنتی بادی های منوکلونال برای شناسایی این انگل ، از سایر روشهای زمینه به کارگیری بود . در یک تجربه ، با بسط آنتی بادی های منوکلونال mAbs که پروتئینهای آیمریا را شناسایی می کنند ، تلاشهایی در شناسایی این انگل رخ به عهده گرفت . یک عدد از اشکال mAbs ها ، 6D-12-GB بود . این آنتی بادی ، از تهاجم اسپیروسیتها به لنفوسیتهای T میزبان دوری میکرد . آنتی بادی فوق را میتوان برای شناسایی Cryptosprodiosis هم بکار برد ( 32 ) .
البته می بایست این نکته را مورد دقت قرار اعطا کرد که شناسایی اووسیتها در نمونه های محیطی ، بخصوص خاک و مدفوع ، مضاعف مشقت بار است . اما آویزان سازی نمونه ها در ساکاروز ، به منظور تولید حساسیت بالاتر ، از روشهای اثر گذار می باشد . با این راه میتوان انگلها را براحتی در نمونه های محیطی شناسایی نمود . تاکنون از روشهای PCR و همچنین PCR دوگانه و همچنین ، IPC نیز برای شناسایی این انگل به کارگیری گردیده میباشد ( 33 ) .
در مطالعه دیگری نیز سیستم Dynal Tm IMS برای بازیابی اووسیتها از خاک موضوع استفاده قرار گرفت که برای بازیابی مثال ها از خاک ، مناسب بود ( 34 ) .
سود
گیری : بنظر میرسد تا زمانیکه رویه شناسایی و شیوع بیماریهای رودی معدوی با Gastrointestinal در طیور بصورت فوق ، تجربی بوده و چک آن بدین فیس انجام پذیرد ، اهمیت Cryptosporidium طیور همچنان ناشناخته باقی بماند ( 25 ) .


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۴:۰۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

استراتژیهایی جهت دست کم سازی وجود مواد غذایی در مدفوع طیور

 ابتدا : دیده شده می‌باشد که نگرانی هایی در قضیه تکثیر آلودگی مدفوع طیور بوجود آمده است . یکی از کلیدهای کلیدی که سبب کاهش آلودگیهای ناشی از وجود مواد غذایی در مدفوع طیور میشود بازنویسی جیره غذایی طیور میباشد . بطور کلی پرندگان پنج نیاز کلیدی تغذیه ایی دارند . پرنده ها به انرژی نیاز دارند . این انرژی ، با چربی و کربوهیدارات ها تامین می‌شوند . طیوران همینطور به پروتئین ، آب ، ویتامینها و مواد معدنی مستضعف می باشند .باید این نکته را مورد اعتنا قرار اعطا کرد که چه بسا در بهترین شرایط مدیریتی نیز طیور قادر نخواهند بود که 100 درصد از مواد غذایی جانور در جیره خود را بطور بی نقص هضم کنند .
به چهار ادله ، مواد غذایی ممکن هست که از نحوه مدفوع دفع شوند : ¨وجود ضایعاتی در طعام .
¨اضافه مواد غذایی مو جود در جیره .
¨ وجود مواد غذایی هضم نشده .
¨موجو مواد بیولوژیک مانند سلولهای مرده در بدن .
در مدفوع طیور عمدتا دو ماده وجود داراست که از مرتبه اهمیت بالایی برخوردار میباشد . یک عدد نیتروژن که حاصل ناکامی پروتئین میباشد و همچنین ماده معدنی فسفر .

گروه طیوران صنعت فاخته

 


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۳۶:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

عفونت‌ کیسه‌ زرده‌ و راههای رویا رویی با آن

جوجه یاور با کیسه زرده بزرگی که حدود 20% از کل وزن بدن را تشکیل می دهد رمز از تخم در می آورد . در دوران تفریخ جوجه ها تقریبا" 45 گرم وزن دارند که در حدود 8 گرم آن مربوط به کیسه زرده می‌باشد این کیسه در روزهای پایان جنینی به درون حفره شکمی جوجه انتقال می یابد کیسه دربردارنده اندازه متعددی چربی و پروتئین بوده این مواد مغذی 50 درصد انرژی و 43 درصد پروتئین مسئله نیاز جوجه را در چندین روز نخستین زندگی تامین می نمایند .

گروه طیوران صنعت فاخته


برچسب: دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، خرید دستگاه جوجه کشی، خرید ماشین جوجه کشی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۵:۲۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)